Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetértesz azzal, hogy az...

Egyetértesz azzal, hogy az óvoda-és iskolai pedagógusok fizetés nélküli szabadságot kapjanak arra az időszakra-visszamenőlegesen is- amikor nem fogadja az intézmény a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Óvodai nevelés, felügyelet nem folyik.
2021. ápr. 9. 07:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan, egyébként is megalázóan kevés fizetést kapnak, és te még ebből is elvennél tőlük?

Anyósom amúgy tanítónő, az őszi-tavaszi-téli-nyári szünetekben is amellett, hogy amúgy nagyobbrészt bent vannak, adminisztrálnak, ügyeket intéznek, nyáron táboroztat, ügyelet van a rövidebb szüneteken, szóval nem éppen pihen, még év közben sem éppen annyi a munkaideje, amennyi, mert hétvégén is zaklatják a szülők folyton ilyen-olyan kérdésekkel, az órákat megtervezni, korrepetálni, adminisztrálni csak tanórák után tud, dolgozatok javítása szintén a saját szabadidejéből megy, és ezeket nem fizeti ki neki senki, akkor legalább azt a hangyányit több nap szabadságot hadd kapja már meg, amit egyébként sem akkor vesz ki, amikor szeretné, hanem amikor muszáj.


Neked amúgy mitől lenne jobb, ha fizetetlen szabadságon lennének ilyenkor a tanárok? Miért gondolod ezt indokoltnak? Ha irigykedsz, menj nyugodtan tanárnak, amúgy is szakemberhiány van.

2021. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évek óta 3 óvodapedagógus hiányzik. Senki nem akar az ovinkba jönni. Azok helyett is pluszban dolgozunk, helyettesítünk. Most elfog menni még 3 dolgozó. Tehát 12 óvónő helyett 6 fog dolgozni ki tudja meddig. (6 csoport van, és szeptemberben bejön 40 gyerek) 2 ped asszisztenst enged az önkormányzat csak. Légyszi ne irigyeljétek már azt a plusz szabit amit kapunk. Nekünk pl. Nem engedik, hogy év közben kivegyük. Tavaszi szünet pl. 2 nap szabit vett igénybe, a többi nap vagy hétvégé volt, vagy piros betűs ünnep.
2021. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
46 nap az alapszabadság ? Ez tényleg így van?
2021. ápr. 9. 08:52
 14/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem értek egyet, ennyi erőből senkinek ne járjon fizetett szabadság sőt, táppénz se.
2021. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
13: a pedagógusoknak ennyi szabijuk van alapból, igen. ez akkor lehet több, ha valakinek gyereke van, akkor +2 jár gyerekenként, szóval lehet valakinek emiatt 50 nap szabija is. de ugye ez megoszlik, 21 nap az alapszabadság, a többi pótszabi.
2021. ápr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

A fizetetlen szabadság ideje alatt ebben az esetben szünetelne a biztosításuk. Fizessenek maguk miatt még tb-t??

Ahogy sokan írták tényleg nem annyi a szünet, mint a gyerekeknél, mert értekezletek sora, iskolában még osztályozó vizsga, érettségi, ilyen-olyan ügyeletek.

Az oviban pedig ha egy kis falut nézel kb.3 hét leállás van, utána is valaki biztosan szabin van, mert nyáron nem minden gyereket visznek.


Én nem is tudom honnan jött az ötleted...

2021. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
93%

Óvodában dolgozom, március 8-tól 2 hétig az ovit rendeztük. Nagytakarítás, dekoráció, adminisztrációs dolgok, azóta fizetett szabin vagyunk. Nekem, mint dajkának (2 gyerekkel) 30 nap jár. Ebből 8-at kiírtam a nyári nyaralásra, 5-öt karácsonyra és kb. elfogyott a szabim. Egész nyáron benn fogok rohadni és ha a gyerekeimmel akarok lenni, akkor bejöhetnek velem. Remek lesz:(


Mit irigyelsz?

2021. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék a kèrdezőnek mi a foglalkozàsa, és van e gyereke. Ha már ennyire irigykedik
2021. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
91%
Nekem például 40 napom van. Esélyem sincs akkor kivenni, amikor én szeretném. Egyébként amíg nem volt digitális oktatás kb 60 órát dolgoztam hetente, mióta digitális van, azóta nem merem számolni sem. De ha ennyire irigyled a "sok" szabadságot, hát tessék, lehet jönni tanárnak.
2021. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!


Ha irigykedsz a szabadságukra, végezz el egy tanári szakot és legyél tanár (vagy óvónő vagy amit akarsz).

Világéletemben utáltam, amikor bárki bármilyen foglalkozású emberre irigykedik. Senkinek nem volt megtiltva 18 évesen, hogy azt az irigyelt foglalkozást válassza. Akár tanárról, akár ügyvédről, akár orvosról (mert ezekre szoktak legtöbben irigykedni), akár bármilyen más foglalkozásról beszélünk.

Az ilyen magadfajta irigykedők azok a proli népségek, akik semmiért nem képesek erőfeszítést tenni, folyton elégedetlenek a sorsukkal és mindig másokat okolnak miatta.

2021. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!