Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetértesz azzal, hogy az...

Egyetértesz azzal, hogy az óvoda-és iskolai pedagógusok fizetés nélküli szabadságot kapjanak arra az időszakra-visszamenőlegesen is- amikor nem fogadja az intézmény a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Óvodai nevelés, felügyelet nem folyik.
2021. ápr. 9. 07:43
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
86%
Engem mondjuk nem érdekel, de tény hogy sokkal több szabadságuk van, mint másnak. Konkrétan 25 munkanappal. Persze kötött az, hogy mikor vehetik ki, de amúgy nem nyáron és a mindenféle ünnepek környékén vennék ki? A szülőknek meg azért kötött, mert akkor kell kivenni, amikor szünet van az iskolában. Csak nekünk feleannyi szabink van.
2021. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
92%
Igen tény, hogy több a szabi. Ha valakinek ez szimpi, menjen tanárnak, csak akkor ne sírjon, hogy milyen kevés a fizetés. Ebben az országban mindenki irigyli a másiktól, ha annak vmiben kicsit is jobb. Én fogorvos vagyok, amint ezt meghallja valaki, az biztos, hogy pörögnek a dollárjelek a szemében és jön a “még nem láttam szegény fogorvost” kezdetű (miközben a szája még távolról is arról árulkodik, hogy egyáltalán nem látott még, de mindegy), csak azt a 8 év tanulást, meg a 12 órás műszakokat, azt nem kérik bezzeg. Én egy perc szabadidőt nem irigylek a tanároktól, van nekik is éppen elég bajuk.
2021. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
95%

Mostanában annyi negatív véleményt olvastam magamról (mint pedagógus)... :D

Mit gondolsz, ha annyira kedvező feltételek mellett dolgozunk, miért van pedagógushiány?

Én imádom a munkámat, ez tart a pályán, de megmondom őszintén, annyira méltatlannak tartom, ahogy rólunk kommunikálnak, hogy néha elgondolkodom, mi lenne, ha váltanék.

A népességnek van egy része, akik nem a saját boldogságukért tesznek meg dolgokat, hanem azért, hogy a másiknak se legyen jobb. Ezzel az örök nyomorukat biztosítják. De tudod, mit... Meg is érdemlik.

2021. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem irigylem senkitől. 2 diplomás közgazdász-könyvelő vagyok, nem proli. Eszembe sem jutott tesi szakot elvégezni. De olyan megközelítésben érdekeltek a vélemények, hogy akinek nincs ennyi szabadsága, és bérből él, nem közigazgatásban, azzal szemben mennyire fair, hogy most nem tud dolgozni hónapok óta, mert nincs óvoda. Mindeközben a pedagógus otthon van, fizetett szabadságon.
2021. ápr. 9. 14:41
 25/45 anonim ***** válasza:
92%

A pedagógus otthon van, és online tanít, ami kb. másfélszer annyi felkészülési időt kíván, mintha iskolában tanítana. Sőt, kapaszkodj meg, nagycsoportosoknak még az óvónő is szokott küldeni tennivalókat, amiket foglalkozásokon csináltak volna meg, ha lett volna óvoda.

Te komolyan nem tudtál arról, hogy online oktatás van jelenleg, nem iskolaszünet? Vagy az egész kérdésed csak provokáció?

Közgazdász diploma ide vagy oda, olyan tájékozatlan vagy, mintha nem ebben az országban élnél, és ennek ellenére nagy magabiztossággal ítélkezel. Most mondjam azt, hogy ez tipikus prolimentalitás????

2021. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és fentiekből következően nem fizetett szabadságon van, hanem munkanapjait tölti.
2021. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Óvodás gyermekem van, teljesen tájékozott vagyok. Az óvónö heti egy alkalommal küld egy -két linket, milyen verseket tanuljunk otthon a gyermekkel!
2021. ápr. 9. 15:39
 28/45 anonim ***** válasza:
91%

De, rengeteg a szabi. Nosza, rajta, menj tanárnak és boldogan henyélhetsz a gyereked mellett😉

Üdv, egy volt pedagógus

(Azért volt, mert meguntam a sok semmittevést😂)

2021. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azt hogy érted, hogy visszamenőleg is? Aki mondjuk 50 évet tanított, annak nyújtsanak be egy pármilliós számlát, hogy fizessen, mert a szabija amúgy fizetetlen volt?

#28

2021. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolut pedagogusfuggo, 10eves lanyomnak ugy be volt osztva minden oraja napkozben h csak pislogtunk, minden reggel naposszegzo meeting (wtf), mig a 8evesnek a tanarnoje vasarnap du egy barna boritekban napokra lebontva kinyomtatta a hazikat, bedobta a postaladakba es azt irta whatsappon h nem szukseges keresnunk ot a megoldasokkal, majd azon a heten amikor ujra mennek, hetfon beszedi a gyerekektol az egesz pakkot es kov napokban kijavitja.

Napkozis tanar baratnom delelottonkent onszorgalombol korrepetalja az osztalyat a dolgozatok elott, holott ove a delutani szekcio...ilyen is van. Aki olyan, az dolgozik, aki meg meguszosra veszi, megteheti. Emberfuggo. Nem buntetnem ezert az osszeset fizetetlen szabival...

2021. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!