Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetértesz azzal, hogy az...

Egyetértesz azzal, hogy az óvoda-és iskolai pedagógusok fizetés nélküli szabadságot kapjanak arra az időszakra-visszamenőlegesen is- amikor nem fogadja az intézmény a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Óvodai nevelés, felügyelet nem folyik.
2021. ápr. 9. 07:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

"Óvodás gyermekem van, teljesen tájékozott vagyok."

Ah, értem, teljesen tájékozott...

Pontosan hány pedagógus munkájába látsz bele?

2021. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy ez a helyzet, még nem biztos, hogy a pedagógusokat kellene büntetni, nem ők akarták így. Vagy ők lettek az új zsidók, bűnbakok, akikre lehet haragudni, mert neked valami nyomorod van? Nem igaz, hogy a magyarnak mindig utálni kell valakit, ahelyett hogy tükörbe nézne. Igen, vkinek jobban, vkinek rosszabbul megy most a pandémia alatt, de ehhez nem kell koronavírus, akkor is vannak különbségek, külső szemlélőként igazságtalanságok. Hát ez van, az élet nem igazságos, valaki milliomos családba születik, valaki etióp éhezőnek.
2021. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Itt nem a szerencsefaktor a probléma, hogy ki milyen családba születik. Hanem hogy aki akar, nem tud dolgozni, nem tudja a családjàt eltartani. Mindeközben otthon, fizetett szabadságon szerveznek demonstrációt az óvodapedagógusok, hogy maradjon még zàrva az óvoda.
2021. ápr. 10. 10:27
 34/45 anonim ***** válasza:
94%
De igen, ezt hívják szerencsefaktornak. Neked több lesz egy forinttal is a kasszában, ha mától elveszik a fizetésüket? Nem! Egyszerűen arról van szó, hogy nehogy már kicsit is jobb legyen másnak. A világ legkönnyebb dolga a kanapén fetrengve ítélkezni, meg mindent is jobban tudni.
2021. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Attól lesz jobb, ha nem korteskednek az otthonmaradás mellett, és végre dolgoznak. Úgy több maradna a mi zsebükben, mert tudnánk dolgozni. Ilyen egyszerű
2021. ápr. 10. 10:46
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem akarnak gyerekekkel élőben dolgozni mert


1. nem vették fel mindkét oltást, nem védettek


2. A brit variáns a gyerekekre veszélyesebb


3. ha elkapja és átadja a gyerekednek, ő hazaviszi neked és nem elég h te sem fogsz dolgozni, de betegen ápolhatod a saját gyereked is (barátainkkal ez történt, egyszerre lett covidos anya, apa, 3gyerek, néztek egymásra hogy kinek van épp több ereje ellátni őket).


4. Ha csak valaki más covidos a csopiban, a te gyereked is 2hétig otthon marad mivel kontaktban voltak és te nem dolgozol akkor sem.


Mindezek tükrében melyik a kisebb rossz? Ha otthon maradtok egészségesen a járvány csúcsán, amíg a pedagógus védett lesz vagy mindenki beteg lesz és/vagy karanténban?

2021. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Nem értesz. Sokan direkt nem is regisztráltak az oltásra!!
2021. ápr. 10. 13:22
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Na, mindent összemosol. Ez nem ilyen egységes. Vannak, akik ilyen-olyan okok miatt nem kértek oltást. Van, aki helyében lehet én sem kértem volna, szóval ez sem biztos elítélendő. Van, aki szeretne nyitni, van, aki nem. Azt, hogy a PDSz mit talál ki éppen, nem mi mondjuk meg. Ez olyan, mintha Téged utálnának a kormányunk viselt dolgai miatt, mert magyar vagy.

A PDSz mindig szembemegy mindennel. Néha egyetértek velük, néha nem, néha részben.

De itt gyerekéletekről van szó, nagy veszélyben vannak harmincadmagukkal, egész nap egy szűk, zárt térben. Értük aggódom, én a Tiédet is féltem.

Egyébként biztos, hogy nem tagadom meg a munkába állást, mert tudom, milyen gondot okoz a gyerekek felügyelete, hallom minden online órán, amit egyébként mi tanárok is rendkívül élvezünk, gondolhatod. Égek a vágytól, hogy személyes legyen a kontakt, de tudom, hogy ez veszélyes lenne. Nagyon. Azt szeretném személy szerint én, akit általánosítva rühellsz, hogy a szülőknek legyen választási lehetősége eldönteni, jön-e a gyereke, vagy nem. Mert ha 15en vannak ugyanabban a teremben, akkor már jobb a helyzet a bentlévőknél is. És képzeld, ha az én verzióm teljesül, duplán kell majd dolgoznom (ott is lenni meg online is). És a saját gyerekemet nem akarom engedni, tehát mondjuk triplán.

2021. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Undorító vagy kérdező! Van gyereked? Jó lenne, ha sürgősen változtatnál a hozzáállásodon. Ha ezt közvetíted a gyerekeid felé, nem kell csodálkozni, hogyha a gyerek majd beszólogat a tanárnak, és emiatt behívnak majd az iskolába. Sok ilyen gyerek van, aki miatt nem lehet órát tartani, és ez bizony mind az ilyen ostoba szülők miatt van! A pedagógus sokat tanult, és sokat készül az órákra, és ő neveli a gyerekeinket, tanuld meg tisztelni őket! Lehet, hogy több szabijuk van, mint egy átlag embernek, de elég sokat tanultak, és nevetséges a fizetésük. Így is alig van tanár, szerinted ki vállalná, ha nyáron nem kapnának fizetést?!
2021. ápr. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
93%

Egy tanárnak évi 46 nap szabadsága van. Ezt a szünetekben adják ki, tehát nem akkor veszi ki amikor akarja a pedagógus. A fizetés meg olyan amilyen. Kérdező neked is van lehetőséged elmenni tanárnak (jelenleg csak 6 évet kell tanulnod és kb 150 nettó lesz a kezdő fizetésed) ha már annyira irigyeled őket.


Miből jött az a gondolatod, hogy az összes pedagógus meg akarja tagadni munkát, hogy ne kelljen a Te gyerekedet tanítania? Április 19-től szerintem a pedagógusok elkezdik a jelenléti oktatást az első nyolc évfolyamon.

2021. ápr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!