Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miről köteles az iskola...

Miről köteles az iskola tájékoztatást adni?

Figyelt kérdés
Gyermekem ballagása felől érdeklődtem az iskolánál,és azt a választ kaptam,hogy mivel az anya kizárólagosan gyakorolja a szülői felügyeletet, számomra nem adhatnak ki információt.Ez meglepett,mert régóta fennálló találkozásaink akadályozása miatt számtalan fórumon olvastam az érintett témákkal kapcsolatban, és én azt észleltem,hogy az iskolának kötelessége bárminemű információt közölni a különélő szülő kérésére mind érdemjegyek mind egyéb kérdés esetén,amennyiben nincs ezt akadályozó korlátozó végzés.Nos nincs ilyen okirat ami ennek akadályát képezhetné,akkor mégis mit tudok tenni?Az anyától nem kaptam választ a kérdésre,gyermekemet pedig nem tudom elérni.
2021. jún. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, igaz általánosságban, de nem rád. Az anya kizárólagosan gyakorolja a felügyeleti jogot, emiatt ezek rád nem vonatkoznak, ő a törvényes képviselő is.
2021. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
95%
Kizárólagos felügyeleti jognál honnan vetted, hogy mindkét szülőnek azonos jogai vannak?
2021. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Amennyiben viszont a különélő szülőt a jogai gyakorlásában az intézmény akadályozza, pl. nem ad tájékoztatást, kizárják a szülői értekezletről és nyílt napokról, fogadóórákról, a különélő szülő kártérítési pert indíthat a személyhez fűződő jogai megsértése miatt - az iskolának egyetlen dologhoz van joga (és ez kötelessége is): a gyermeket kizárólag a törvényes képviselőnek, ill. az általa megjelölt személyeknek adhatja ki.
2021. jún. 2. 14:41
 14/45 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmezem,hogy a gyermekkel kapcsolatos érdemjegyek,események tekintetében köteles az intézmény ugyanazon felvilágosítást megadni mindkét szülőnek,ami kizárólagos az a gyermek átadása.
2021. jún. 2. 14:46
 15/45 anonim ***** válasza:
97%
De fogd már fel, hogy a különélő szülő joga nem azonos a kizárólagos felügyeleti joggal!!!
2021. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
95%
4, 11, 15. a helyes.
2021. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
37%

Élettársamnak óvodás a kisfia. Bement az oviba, hogy a 2 heti hétvégéken kívül egyáltalán lássa a gyereket, tudjon róla, hogy van, mert anyukával nem sikerült együttműködni. Ott is anyukánál a kizárólagos felügyelet.

Anyuka ezt megtudván kiosztotta az óvónőket, hogy milyen alapon engedik be apukát vagy mondanak neki bármit.

Azt mondták, apuka kérhet tájékoztatást a gyerek fejlődéséről, az felügyeleti jog hiányában sem tilos.

2021. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

4:168. § [A különélő szülő feljogosítása egyes szülői felügyeleti jogok gyakorlására]


(1) Ha a bíróság a szülői felügyelet gyakorlására az egyik szülőt jogosítja fel, a gyermekétől különélő szülő a szülői felügyeleti jogokat a gyermek sorsát érintő lényeges kérdések kivételével nem gyakorolhatja.


***


4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]


(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.


(3) Ha a különélő szülők egyes, a (2) bekezdésben meghatározott, közösen gyakorolt felügyeleti jogosítványok tekintetében nem tudnak megegyezni, erről a gyámhatóság dönt.


A Ptk-t olvasgasd, ne hülye netes cikkeket. A szülői felügyeleti jogaid megvonásra kerültek, itt a (2) bekezdést leszámítva máshoz nincs közöd, az iskola jogosan tagadta meg a tájékoztatást.

Tájékoztatást az anyától kérhetsz.

2021. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
A kizárólagos felügyeleti jognál nem kötelesek a felügyeleti jogot NEM gyakorló szülőt tájékoztatni, sőt nem is tehetnék. A kizárólagos felügyeleti jognak az esetek többségében komoly oka van. Szép is lenne ha csak úgy tájékoztatnának akármiről egy esetleges bántalmazót.
2021. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
A dolog lényege, hogy csak az egyik fél tud bármit is csinálni. Gyakorlatilag egy idegen vagy.
2021. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!