Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miről köteles az iskola...

Miről köteles az iskola tájékoztatást adni?

Figyelt kérdés
Gyermekem ballagása felől érdeklődtem az iskolánál,és azt a választ kaptam,hogy mivel az anya kizárólagosan gyakorolja a szülői felügyeletet, számomra nem adhatnak ki információt.Ez meglepett,mert régóta fennálló találkozásaink akadályozása miatt számtalan fórumon olvastam az érintett témákkal kapcsolatban, és én azt észleltem,hogy az iskolának kötelessége bárminemű információt közölni a különélő szülő kérésére mind érdemjegyek mind egyéb kérdés esetén,amennyiben nincs ezt akadályozó korlátozó végzés.Nos nincs ilyen okirat ami ennek akadályát képezhetné,akkor mégis mit tudok tenni?Az anyától nem kaptam választ a kérdésre,gyermekemet pedig nem tudom elérni.
2021. jún. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
19%
Exem sem bántalmazó, simán nekem ítélték a gyerekünk kizárólagos felügyeletét. Élettársam sem az, mégis anyukánál a kizárólagos felügyelet. Gyerekkel kapcsolatban egyik apuka se követett el semmit. Bántalmazást senkivel szemben, csak a kapcsolatok romlottak meg és ennyi.
2021. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
65%
Vagy te nem tudod mit csinált az élettársad. Csak úgy senkinek sem adnak kizárólagos felügyeleti jogot.
2021. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

"azonos jogaik vannak"

Szerintem nem sikerült megértened, hogy mit is jelent a KIZÁRÓLAGOS szülői felügyelet.

2021. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
19%

A saját gyerekem apjáról tudom, hogy nem bántalmazó, mégis enyém a kizárólagos felügyelet.

Felügyeleti jog nem feltétlen ettől függ.

2021. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola nem adhat ki információkat ha nem osztott vagy közös a felügyeleti jog. Ennek egyszerű oka van: olyan szülőktől szokták megvonni a felügyeleti jogot aki vagy valamit elkövetett, vagy ő maga nem is kéri, nem is érdekli a dolog. Attól, hogy egy gyermek az anyukánál van elhelyezve, neki még nincs kizárólagos felügyeleti joga, ha ő vagy az ügyvédje nem kérik valamilyen indokkal. Mondjuk az ügyintézés pont ilyen indok. Nekem a volt férjem nem magyar, nem is itt él. Egyértelműen egyém a felügyeleti jog. Mielőtt ez elváltunk, az óvodába nem tudtuk beiratni a gyereket, mert apa nem volt itthon. Szóval így könnyebb. De sokan szívnak közös felügyeleti joggal, amikor a szülők ezt egymás bosszantására használják.

Szóval az iskola nem köteles megadni neked semmilyen adatot, mert ők nem tudhatják, hogy miért nincs felügyeleti jogod.

2021. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
42%

Én úgy kaptam kizárólagos felügyeleti jogot, hogy apuka nem jelent meg a tárgyalásokon, így nem tudott szót emelni a kérésem ellen.

Élettársam ott volt a tárgyaláson, gyakorlatilag bármibe belement, csak legyen vége és szabaduljon. Sajnos ügyvédje nem volt, az biztos nem hagyta volna se a felügyeleti jogot, se a kéthetente hétvégi láthatást. Igaz, azóta a nagyobbik gyereke is már velünk él, saját döntése alapján.

2021. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
87%
Vagyis az élettársadnál az apuka szarik bele játszott. Ahogy a férjednél is.
2021. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
68%
A szarik bele erős túlzás. Azóta is törődik a gyerekeivel. Ha hagyják... Igazából anyuka a családi pótlék és adójóváírás miatt akarta a kizárólagos felügyeletet, meg is kapta, mert ő nem ellenkezett. Nem a gyerekekre nem kíváncsi. GYerektartást fizet, keresi őket, próbált a kéthetente hétvégén túl is kapcsolatba lépni velük, mert az nagyon kevés, nem mindig sikerült. De ahogy írtam, a nagylány már saját döntése alapján velünk él. Kis ovis kisfiú otthon.
2021. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
32%
Ja, én volt férjem valóban nem vett részt a tárgyaláson. Ettől függetlenül - bár a mi kapcsolatunk nagyon nem alakult jól - remek apja a gyereknek. Én spec nem is kértem a láthatást szabályozni. Megbeszélés alapján, ahogy a gyereknek és nekünk is jó.
2021. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólagos felügyeleti jogom volt (már felnőttek), de csak azért mert az ügyvéd azt mondta így az egyszerűbb! Viszont heti váltásban neveltük őket, 1 hét anya, 1 hét apa. Bíróságon hivatalosan le volt ez írva. S mindig mindkettőnket tájékoztatott mindenki. Tehát kizárólagos simán lehet praktikusság miatt.
2021. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!