Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miről köteles az iskola...

Miről köteles az iskola tájékoztatást adni?

Figyelt kérdés
Gyermekem ballagása felől érdeklődtem az iskolánál,és azt a választ kaptam,hogy mivel az anya kizárólagosan gyakorolja a szülői felügyeletet, számomra nem adhatnak ki információt.Ez meglepett,mert régóta fennálló találkozásaink akadályozása miatt számtalan fórumon olvastam az érintett témákkal kapcsolatban, és én azt észleltem,hogy az iskolának kötelessége bárminemű információt közölni a különélő szülő kérésére mind érdemjegyek mind egyéb kérdés esetén,amennyiben nincs ezt akadályozó korlátozó végzés.Nos nincs ilyen okirat ami ennek akadályát képezhetné,akkor mégis mit tudok tenni?Az anyától nem kaptam választ a kérdésre,gyermekemet pedig nem tudom elérni.
2021. jún. 2. 14:01
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
30 Így igaz, de az iskola ezt nem tudhatja. És mivel voltak már balhék (engedték az apának hazavinni a gyereket aki aztán "elrabolta" hogy bosszantsa az anyát stb) ezért lett az bevezetve, hogy az a szülő kapjon tájékoztatást, információt, akinek van valamilyen felügyeleti joga a gyerek nél.
2021. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
36%
30-as, És miért praktikusabb? Kinek praktikusabb?
2021. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
32 nem én vagyok harmincas, de ügyintézés miatt. Amíg nem váltunk el nem tudtam a lányomnak egy nyomorult diákigazolványt csináltatni, vagy személyit, útlevelet (pont azért amúgy, hogy apához kimehessünk) ha nincs kizárólagos felügyelete az egyik szülőnek, mindent együtt kell intézni. És ha az apa külföldön dolgozik, vagy elutazott, vagy nem jönnek ki jól, ne is soroljuk. Az iskolába beiratáshoz is írásbeli engedélye kellett. Ha a külön élő szülő osztott felügyeletnél nem egyezik bele, nem irathatja be a gyereket abba az iskolába a másik szülő, ami mondjuk minden reggel útba esik neki stb.
2021. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
32%

OK, hogy mindenki a fogalmakkal és jogszabályokkal dobálódzik. Szerencsére soha nem voltam érintett ilyesmiben (és már nem is leszek, mert felnőttek a gyerekeink), DE!

Itt most a ballagásról kért tájékoztatást az apa. Tök fölöslegesnek gondolom ezen rugózni, hogy kinek, mikor, miért, meg felügyeleti jog. Az iskolák honlapján a hasonló iskolai események időpontja és menete gyakran fenn szokott lenni. Szóval nemhogy apuka, hanem a szomszéd Náncsi néni is megtudhatja, hogy mikor ballag Lujzika, ha nagyon akarja. Ilyen információt visszatartani tök fölösleges, szerintem.

2021. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a válásit meg lehet úgy írni, hogy kizárólagos felügyelet ide, de hetente 3X látogathatja, etetheti, cipőt vehet vele stb, azaz mindent lehet amit pont a kizárólagos tiltana, de cserébe nem kell piszkálni, ha valami van és mehet kamionozni apuka.
2021. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl azért van kizárolagos felügyeleti jog mert apuka külföldön dolgozik. Ha kell vmit aláirni nem tud csak ugy haza ugarani
2021. jún. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
A kizárólagos felügyeleti jog azt jelenti, hogy csak az adott szülő rendelkezhet a gyerek felett, csak ő kaphat tájékoztatást. Nem kell külön semmit megtiltani, hiszen ez konkrétan egy tiltás mindennel kapcsolatban.
2021. jún. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Tisztelt hozzászólók!

Sajnálom,ha félreérthető voltam,a kizárólagos sehol nem szerepel,arra gondoltam,hogy nem közös a felügyelet,hanem az anyjával él egy háztartásban, a felügyelet nincs megosztva,én kapcsolattartásra vagyok jogosult amik sajnos zsinórban akadályba ütköznek,ezért nem tudok a gyerektől sem érdeklődni,az anyától pedig nem kaptam választ eddig a kérdésre,az iskola honlapján nem találtam erre utaló információt.

2021. jún. 3. 10:22
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Nos, amennyiben közös a szülői felügyeleti jog -es errol van jogeros birosago ítélet- akkormirazg egy tértivevényes ajánlott levelet az igazgatónak és kéred benne, hogy világosítson fel a gyereked dolgairól. Mellékeled hozza a jogerős ítélet fénymásolatát is
2021. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
85%
És az iskola honnan is vette hogy a kizárólagos felügyelet az anyáé? Kezd egyre kamuszagúbb lenni a sztori...
2021. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!