Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnál ha kiderülne az...

Mit szólnál ha kiderülne az általános iskolás gyereked tanárjáról, hogy szabadidő híján a párjával, vagy az anyjával javíttatja a dolgozatokat?

Figyelt kérdés

Megoldókulcs alapján. Ő meg csak aláírja.

Angol-Töri szakos tanár. Az anyja is töritanár volt, a párja pedig beszél angolul. Ez szabályos?


2022. aug. 30. 23:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos de nem is jár érte halálbüntetés. Lényeg hogy korrekt legyen a javítás, felőlem Manci néni is javíthatja a szomszédban a megoldokulcs alapján.
2022. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Megoldókulcs alapján még egy veszett elmebeteg orangután is ki tudja javítani.
2022. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy bárki kijavítja, de itt inkább arra irányul a kérdés, hogy ez mennyire etikus, mennyire csalódnál a tanárban? Vagy nem érdekelne?
2022. aug. 31. 00:08
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Nem csalódnek. Minden tanárodrol bizton 100 %-kal tudod hogy ő javította otthon, vagy a ferje /felesége /csivavája? Ugye hogy nem. Tehát abszolút irreleváns.
2022. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Magasról tennèk rà. Angolbòl ès törtènelemből nem lehet reàlisan felmèrni a tudàst megokdókulcsos feladatokkal, ùgyhogy nem mindegy mit csinàlnak a papírokkal?!
2022. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Mikor még tanítottam,én is a férjemmel együtt javítottam a dolgozatokat. Nincs ebben semmi.
2022. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Mi ezzel a probléma?

Átnézi és aláírja. Az esetleges tévedésért ő a felelős.

Habár megoldókulcs alapján bármely érettségizett, intelligens embernek ki kell tudnia javítani. Akkor is, ha egészen más képzettsége van.


Kérdező, téged ez miért zavar? Szimpla sz...keverő vagy!

2022. aug. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális. Az a lényeg, hogy jól tudjon tanítani.
2022. aug. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is segítettem annak idején a nővéremmnek. Általános iskolás tanulói voltak, én közép sulis voltam. Ha valami nem volt egyértelmű rákérdeztem. Sok gyerek, sok dolgozat, kevés idő.
2022. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6%

Én is javítottam annakidején apám tanítványainak dolgozatait, a nulla pontosokat kellett áthúzni, és leírni, hogy nulla.


Szerintem nagyon etikátlan volt, láttam a nevüket, meg minden, ha okostelefonos idő lett volna, lehet le is fotózok egy-egy vicces választ(bár ez közgáz volt).


Jelenleg szülőként azért nem tetszene, mert nem tudják ezek az emberek, melyik gyereknek milyen könnyítés jár például a dolgozatokban, sok btmnes, snis gyerek van, akinek jár ilyesmi. Őket hogy pontozza le, vagy teljesen hidegen hagyja? Amennyiben van hozzáférése a szülőnek ezek után a dolgozathoz, tehát a nap végén hazaküldené a gyerekkel, én pedig átnézhetném, és ha bajom van a pontozással, felkereshetném, tehát erre nyitott, akkor itt nem lenne gond, de ha nincs ideje ilyesmivel foglalkozni, biztos nem akar szülőt sem látni, aki pluszpontot/hibát talált a javításban, vagy észrevenné, hogy nem voltak tekintettel a gyerekének megítélt könnyítésekre..


A tanár hajlandó magyarázgatni, miért annyi pontot adott? Amúgy sok jobbfej tanár szokott fél megoldásokra fél pontot adni, akkor is, ha a javítókulcs szerint az nulla, de "típushibát" is máshogy vesznek.. Szóval szerintem azért rutint-jószándékot is kíván a munka, de annyiban jó is, hogy a kiskedvencek nem fognak kitűnni, ugyanolyan elbírálást kapnak..

2022. aug. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!