Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnál ha kiderülne az...

Mit szólnál ha kiderülne az általános iskolás gyereked tanárjáról, hogy szabadidő híján a párjával, vagy az anyjával javíttatja a dolgozatokat?

Figyelt kérdés

Megoldókulcs alapján. Ő meg csak aláírja.

Angol-Töri szakos tanár. Az anyja is töritanár volt, a párja pedig beszél angolul. Ez szabályos?


2022. aug. 30. 23:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen dolgozat. Ha ki lehet javítani megoldókulcs alapján, tehát pl. csak egy jó megoldás van, miért ne?

Amikor én tanár voltam és javítottuk a magyar felvételiket, a főnök a kezünkbe nyomta írásbeli után, és azt mondta addig haza sem mehetünk, amíg ezt ki nem javítottuk. Aztán beült oda a töritanár meg az angoltanár, és négyen javítottuk. Megoldókulcs alapján nem egy agysebészet. Ha kérdés volt, vagy elakadt valamelyik kollégám, akkor segítettem, és a végén én írtam alá.

Az sni-s és btm-es gyerekhez meg még annyit, hogy nekem mindkét gyerekem sni-s. Ki van nekik írva, hogy több idő jár(na) (vagy ha nem megoldható, akkor kevesebb feladat). A lányomat elvileg csak szóban lehetne feleltetni, ha megoldható (persze, hogy nem az). Matekórán számológép.

Elmondjam hányszor kapott többlet időt? Egyszer. Vagyis a tanár azt mondta, hogy neki az utolsó két feladatot nem kell megoldania. Aztán a pontozásnál ezt már nem vette figyelembe, így hármast kapott. Amikor szóltam a szemembe letagadta az egészet, ő nem mondta a gyereknek, hogy nem kell megoldania. Ráadásul ő nem ad többlet időt, amikor a gyereknek abból áll a dolgozat, hogy az ablakon bámul kifelé. Hát, igen, erről szól a figyelemzavar. Számológépet sem engedte használni a matektanár, azt mondta, hogy ő nem ért egyet ezzel. Amikor bementem a dirihez, utána felhívott, és egy órát ordibált velem, még szülőire is bejött, és elmondta, hogy egyes szülők milyen szemetek.

A fiam soha nem kapott többlet időt. Volt olyan magyardolgozata, hogy egy 3 soros definícióból kihagyott egy szót, és nulla pontot kapott rá. Én akkor nagyon fontolgattam, hogy bemenjek szólni a tanárnak. Itt fel is tettem egy kérdést, mindenki lehülyézett, hogy mit képzelek magamról, hogy felül merem bírálni a tanárt, és a hozzám hasonló szülők miatt lesznek pályaelhagyók a tanárok. Érdekes vélemények. Végül nem mentem be, mert én is azt gondolom, hogy a gyerek megítélésén inkább csak rontottam volna, ha minden dolgozat után bemegyek.

De mit akartam ebből kihozni? Azt, hogy mindegy, hogy a tanár javít, vagy a férje, ha korrekt. A tanár is javíthat idiótán.

2022. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!