Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit szólnál ha kiderülne az...

Mit szólnál ha kiderülne az általános iskolás gyereked tanárjáról, hogy szabadidő híján a párjával, vagy az anyjával javíttatja a dolgozatokat?

Figyelt kérdés

Megoldókulcs alapján. Ő meg csak aláírja.

Angol-Töri szakos tanár. Az anyja is töritanár volt, a párja pedig beszél angolul. Ez szabályos?


2022. aug. 30. 23:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6%

Aki nullára pontozott, válaszoljon már csak erre a részre!


"Jelenleg szülőként azért nem tetszene, mert nem tudják ezek az emberek, melyik gyereknek milyen könnyítés jár például a dolgozatokban, sok btmnes, snis gyerek van, akinek jár ilyesmi. Őket hogy pontozza le, vagy teljesen hidegen hagyja?" Első dolgom lenne menni az igazgatóhoz, hogy a szakértőiben kapott könnyítéseket(pl nyelvnél helyesírás alóli felmentés), nem adja meg a gyereknek!


Meg amúgyis, ha meg is mondja a rokonának, hogy "Szabó Jucika helyesírását ne nézd, fel van mentve belőle", akkor bizalmas információt szolgáltat ki, bár alapvetően ez az egész az, de azért mégis hátrányos helyzetűek információ érzékenyebb adatok, mint a többi.


De rendben, tekintsük el ettől! HOGYAN adja meg a sok gyereket nem ismerő rokon a könnyítéseket, amik nekik járnak?

2022. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Nemhogy nem csalodnek, orulnek, hogy van segitsege. Magyarorszagon ma egy jo tanar kincs, az is csoda, hogy meg a palyan van.
2022. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

11. Az meg sem fordul a kis fejedben, hogy azokat esetleg személyesen a tanár nézi át, vagy hogy a javítás ugyanúgy történik azoknál is, csupán az osztályzás kritériumai mások?! Nem egy atomfizika...

Ja, azt meg most elképteltem, amikor a tanár nyugdíjas édesanyja visszaél a Szabó Jucika helyesírás alóli felmentésének információjával olymód, hogy amíg várakozik a hentesnél a hatósági áras csirkefarhátra, eszébe jut a dolog, és végigfut a hátán a hideg egy "Hogy mik vannak manapság?!" gondolat kíséretében. Hallatlan jogsértés!

2022. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

13as, Budapesten, nagyvárosban ez senkit sem érdekel, de falun fontos lehet, hogy "Úristen, képzeld, a virágos Marika fiának ez már az ötödik egyese, olyan butaságokat ír, nem tudom, miért nem foglalkoznak vele, dehát az anyja is ilyen volt.."


Falun ezek úgy terjednek, hogy csak na. És igen, én nem tudom elképzelni, hogy adnak neki 30 dolgozatot, kiválogatja az SNIs, BTMNes gyerekek dolgozatait, és azokat saját maga javítja. De ha igen, akkor ez tökéletesen kielégítő válasz a kérdésemre, és le a kalappal a tanár előtt, ha már nem is túl etikus, legalább odafigyel arra, akinek segítségre van szüksége.

2022. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám középiskolai tanár, annak idején én is simán javítottam így a dolgozatait. Nem voltam sokkal idősebb, mint a tanítványai. Nyilván nem az esszéket meg az érettségi dolgozatokat, hanem a röpdogákat, amiken csak végig kellett menni.
2022. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

11-14-re:


Simán lehet, hogy név szerint ismeri osztályonként azt a néhány részképesség-zavaros diákot, és őket kiveszi a kupacból. Egyébként meg természetesen a tanár felelőssége, hogy ha bármilyen személyes infót elmond a feleségének/anyjának/akárkinek aki javítja, akkor ő ne adja tovább. Normális ember kérdés nélkül is érti ezt. Ha meg mafla a család, akkor maga a tanerő is elmesélheti a hentesnél, hogy "képzeld a szomszéd Jucikának diliflepnije van helyesírásból".


De én is javítottam már dolgozatokat javítókulcs alapján. Felnőttoktatásban tanfolyamról van szó. Volt, hogy magam voltam az oktatás szervezője, máskor hatóság által kirendelt vizsgaelnök voltam, csak segítettem a tesztek javításában, hogy hamarabb végezzünk.


Az igazat megvallva, az ember azt se nézi, hogy hívják az illetőt, pláne ha nem is ismeri őket. Végigmentem a kérdéseken, pipáltam, vagy áthúztam, a végén összeszámoltam a hibákat, levontam annyit a maximumból és ráírtam, hány pontos lett.


Túl van ez lihegve, ill. érződik a kérdező rosszindulata belőle.

2022. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Találjátok ki, hogy 6 hét múlva akartok dolgozatot visszakapni úgy, hogy a dedikált tanár javítja, vagy 1.5 hét múlva úgy, hogy segítenek neki. Feltételezem, azt semelyikőtök nem várja el, hogy a tanár a heti 40 óráján kívül még ezzel foglalkozzon, pl. hétvégén.
2022. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek, simán ki lehet válogatni a kupacból a külön elbírálás alá eső dolgozatokat.

Gyerekként én is segítettem apukámnak javítani, nem gondoltam volna soha ennek vki ekkora feneket kerít. Engem szórakoztatott, hogy tanár néniset játszhattam, így apu rám bízta a tesztek igaz-hamis részének javítását. Egy névre se emlékszem, nem is érdekelt.

Gimiben volt, hogy a tanár kiosztotta nekünk más osztály dolgozatát, mert tudta, csúszásban van. Szintén igaz-hamis teszt volt. Itt volt akit ismertünk, de soha senkin nem gúnyólodtunk. Örültünk, hogy egy kis idő nem tanulással megy el.

Tanárhiány van, aki még a pályán van, agyon van terhelve. Nehogy már ennyi kis könnyebbséget sajnálj a tanártól.

2022. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Teszek rá hogy ki javítja a dolgozatokat. Engem csak az érdekel, hogy az angolt jól tanítsa meg a gyerekemnek (legyen sikeres a nyelvvizsga).
2022. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%

Annak idején általános iskola 8. osztályában mi 13-14 évesen segítettünk a tanárok a kisebbek dolgozait javítani.

Egyáltalán nem zavarna, ha a gyerekeim dolgozatát nem a tanár javítaná majd ki..

2022. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!