Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9 órás iskola kezdés szerintem...

9 órás iskola kezdés szerintem jó lenne a gyerekeknek, bár akkor később mennének haza. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés
2023. szept. 13. 12:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%

Kösz, nem. Általánosban azért nem, mert nem tudnánk elvinni, így is szenvedés, mert fél8-ra járok, 7-kor be kell vinnem, hogy beérjek.

Középiskolában egy fél órával későbbi kezdés pont elég lenne a reggeli csúcs csökkentésére.

2023. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%

Én nem örülnék neki. Totál marhaságnak tartom.

Sőt a legtöbb szülő nem is fogja tudni megoldani így a gyereket elindítani - és itt az alsós gyerekre gondolok, hisz jelenleg is többen járnak váltott műszakban vagy 8-ra dolgozni. Az oviról ne is beszéljünk.

2023. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
A 11.osztályos lányomnak heti 2x van 9 órája, amikor fél 6-kor ér haza. Csodás lenne még ezt kitolni 1 órával...
2023. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
83%
Az lemaradt, így is fél 4kor ér haza a gyerekem, aki teljesen ki van merülve addigra, így is alig tudunk vele már tornászni a gerince miatt, a leckét is át kell nézni.. Ha még később érne haza az rosszabb lenne. 8kor már teljesen kifacsarva zuhan az ágyba
2023. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
27%
Ha a meló is később kezdődne, akkor ok
2023. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
83%
8kor kezdődik a meló, 9kor a suli, nem tudnám megoldani. Már rég otthon lehetnék amikor indulnom kell érte, plusz nehézség.
2023. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%
Van alsósom és felsősöm is. Amellett, hogy az én munkaidőm is 8kor kezdődik, sok más miatt sem örülnék. Alsóban nálunk kötelező fél 3ig iskolában lennie, még később érne haza hulla lenne már ahoz, hogy tanuljon is, különórák felejtősek, mert az már egyáltalán nem férne bele. Felsőben meg hála a kötelező heti 5 tesinek van nap, amikor délután dupla tesi van (fél 4kor van vége), mert egy tornaterem jut 2x8 osztályra, ráadásul tanár hiány, lehetetlen volt másképp megoldani a beosztást, most még elvannak, de jön a hideg. Akkor nem tesizhetnek kint. Ez alól csak az igazolt sportolók kivételek. A többieknek bizony bent kell lenni, mert tanóra!
2023. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem Magyarország de 7:50 kell be érni a suliba viszont 1 vagy 2 órakor vége a tanításnak ,de lehet kérni napközit akkor 4 órakor mennek haza a gyerekek.
2023. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem lenne jó, lerövidítené azt az időt, amit effektíven tud az ember eltölteni.


Nálunk gimiben 7:45-kor kezdődött az első óra, az volt a legjobb. Ha 6 óránk volt 13:05-kor,ha 7 óránk volt 14:10-kor vége volt az órának, vidékről ingázóként is nagyrészt délután 3-ra hazaértem, leckeírás után volt még életem.


Egy 9 órás kezdéssel az iskolába járás-tanuláson kívül semmire se futotta volna a napból.

2023. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%

Igazából úgy lenne értelme a kérdésnek, hogy átlépjünk-e eggyel későbbi időzónába. Tehát legyen-e minden egy órával később?


Szerintem nem éri meg. Télen elég rövid idő, míg sötétben kell indulni akkor is, ha mondjuk egy óra az út. Viszont jóval hosszabb idő, mikor már sötétben jövünk el az iskolából, munkából.


Ha egy órával későbbre tolnánk mindent, akkor rosszabbul használnánk ki a világos órákat.


Maximum akkor lenne ennek értelme, ha egyúttal állandósítanánk a nyári időszámítást, és 9-re kéne járni. Gyakorlatilag télen maradna a mostani beosztás, nyáron úgyis van még világos idő suli után bőven, így előtte is lenne.


De inkább akkor se érné meg. Jelenleg a tavaszi óraátállítás megdobja a vendéglők forgalmát, vagyis a korábbi kelés mellett délután többen mennek ki sétálni, cukrászdázni stb., jobban kihasználjuk így az időt. Nem a vállalkozások profitját féltem, de ez mutatja, hogy jobban kimozdulunk a hétköznapokon is a korábbi kelés mellett.

2023. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!