Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9 órás iskola kezdés szerintem...

9 órás iskola kezdés szerintem jó lenne a gyerekeknek, bár akkor később mennének haza. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés
2023. szept. 13. 12:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
33%

Én 1 évig jártam úgy suliba, hogy 10kor kezdtünk és 2kor végeztünk. Életem legszuperebb éve volt.

Abszolút támogatom a 9 órás kezdést, emellett a 4, maximum 5 tanórát. Teljesen felesleges több órát tartani, úgysem tudnak koncentrálni a diákok. (Igen, munkából is elég lenne a napi 4-5 óra) De mindenképpen kellene felügyelet már reggel 7től, meg délután legalább 5ig.

2023. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%

Felsőtagozatos (hatosztályos gimiben) a gyerekem.

Nem örülnék neki. Én is 8-ra járok dolgozni, vagy esetenként előbb is, hogy együtt tudjunk menni és el tudjam vinni valameddig (Budapest belvárosában van a gimi, kertvárosban lakunk, a Váci úti irodafolyosón dolgozom heti 3x kell bemennem…). Egyedül, otthonról indulva nyilván neki is több idő lenne a közlekedés, mintha az irodám előtt, tk a metrónál kiteszem.

Emellett versenysportoló is, heti 2x van reggeli edzése direkt úgy igazítva, hogy 7.30-kor vége legyen, hogy 8-ra beérjenek. Has 9-kor kezdődne a suli, attól az edzéseket nem biztos, hogy át lehetne ütemezni- tengjen, lengjen 1 órákat?


Azért sem támogatnám, mert sok gyereknek van délutáni egyéb elfoglaltsága, ami rendszeres- a zeneiskolák, sportolás/táncolás valamilyen szakkörök/tehetséggondozás a leggyakoribb. Akkor ezek mind egy órával később legyenek?

Az nem lenne túl jó, különösen, hogy a tanév nagy része így is a téli, korán sötétedős időszakra esik…

Egy átlag felsősnek minimum napi 6-7 órája van (plusz “tömegtesi” esetleg), sokaknak szakkör, nálunk a hatosztályosban gyakorlatilag mindennap lehetne 7., 8. Órákat is választani harmadik nyelv hobbi tanulásra, versenyfelkészítésre, mindenféle szakkört, kreatív dolgot stb- így is 4 után ér haza az is, aki nem megy zeneiskolába, sportolni stb.


Normális helyeken azért van lecke, számonkérés, aki jár, annak hangszeres gyakorlás… lehet, hogy én vagyok a “bolond szülő”, de a családnak is kell valamikor együtt lenni és lehet, hogy este 8 után az én idegeim sem viselnék jól a hangszeres gyakorlást meg az este 9-10-kor való házifeladatozást.

Kisgimis, felsős, depláne alsós gyereknek azért olyan 9-9.30 magasságában azért már le kellene pihenni egy átlagos hétköznapon úgy, hogy másnapra összepakol, leckét megír, cuccokat előkészít és kel reggel mondjuk 6.30-kor.


Nem kompatibilis a munkahelyek, intézmények többségének jelenlegi nyitvatartásával, működésével, a szülők leterheltségével sem és szerintem nem oldana meg semmi… ha kel a család reggel, így is-úgy is valószínűleg kel a gyerek is… tehát nem nyer semmit…

2023. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
11%
Határozottan, főleg télen.
2023. szept. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
28%

Készültek róla tanulmányok, hogy optimálisabb lenne. Angliában pl. így is van, amikor ott voltam az-pair, fél 8-kor keltünk, és soha nem voltam fáradt, ez kb. egy ideális napkezdés. A gyerek ugyanúgy 4-ig volt iskolában, leckéje soha nem volt.

Szóval először is az oktatást kéne megreformálni, hogy az iskolában próbálják megtanítani a tananyagot, és nem otthonra feladni.

Elvileg ott a munkaidő is 9-kor kezdődik. Viszont a gyereket beíratod a szomszéd utcában lévő suliba, a munkahelyed lehet, hogy kicsit messzebb van. Azért is kellett mindkét családba au-pair, ahol voltam, mert reggel már nem voltak otthon, amikor a gyerek indult. Viszont tényleg jó későn értek haza a szülők, 6 után.

Állítólag itthon is felvetették, de túl nagy változás kéne, a munkaidőt, a tömegközlekedést át kéne variálni, és a magyar emberek nem szeretik a változást.

2023. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
80%

Középiskolában támogatnám, általános iskolában nem.

De a középiskolában már az is haladás lenne, ha betiltanák a 0. órát

2023. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%
És ha a lefekvési időt hoznánk előre? Akkor reggel nem lennének annyira álmosak a tinik.
2023. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Ahogy itt és máshol a kommenteket nézem a többségnek megfelelne a későbbi kezdés, a gyerekek is ki tudnák aludni magukat.

A dolgozók vagy 6ra vagy 9-10re mennek dolgozni, úgyhogy meg tudnák oldani. Én már várom!

2023. szept. 18. 11:18
 28/38 A kérdező kommentje:
Mi eddig se járattuk különórákra, ezután sem tervezzük, van egyéni életünk.
2023. szept. 18. 11:19
 29/38 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb ember irodai munkarendben és hivatalokban, szakrendelőben stb. Igenis 8-ra jár. Gyárban, kórházban stb meg 6-ra- mégis melyik az, ami a későbbi kezdés felé mutat?

Ne haragudj, de ez teljes tévút. A nemzetgazdaságot kellene átszervezni pár lusta tini miatt? :D

Nekem is tini gyerekem van- tudod, az, aki versenysportol is és top gimibe jár- az egy dolog, hogy te/ti nem igénylitek a plusz elfoglaltságokat, rendszeres testmozgást, képzést, nyelvtudást, fejlődést, sok sikert akkor… de nehogy már azért kezdődjön a suli 9-kor… ne tervezzétek, csak háborgás nélkül tartsátok be azt a minimális szabályt, amit szegény szerencsétlen fáradt kis gyermeketeknek a 8 órás iskolakezdés miatt el kell szenvednie… szörnyű tényleg.


…miből gondolod egyébként, hogy az, aki a munkája vagy a minimális iskolai órák után még fejlődne, tanulna, sportolna vagy kultúrálódna, annak nincs élete? Borzasztó szűk látókörű ez a hozzáállás, de semmi gond, gyárba elég lesz, ott van délutáni műszaki is a fáradt kis drágának, az talán 14-kor kezdődik, addig csak sikerül a családnak összebootolnia magát :D

2023. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Top gimibe jár :))) Van ilyen is? Egyrészt nem lusta tinik, lehet hogy a tiedből indulsz ki nem tudom, a reggeli korai felkelés igenis megterhelő nekik. A szerencsétlen gyereket te teszed tönkre a mértéktelen tanfolyamokkal meg sportszakkörökkel, mi a fenének ez?

Pár év alatt egy rongy lesz, érzelmileg és fizikailag is.

Aki meg 8ra jár dolgozni, az úgyse tudja fél 8ra vinni a gyereket a suliba.

2023. szept. 18. 13:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!