Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9 órás iskola kezdés szerintem...

9 órás iskola kezdés szerintem jó lenne a gyerekeknek, bár akkor később mennének haza. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés
2023. szept. 13. 12:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
67%

Angliaban lakom, 9 kor kezdodik az iskola ( kezdodott mindig is ).

Minden iskolaban van breakfast club,( fizetos persze , de ezek par fontok), annak a szulonek aki hamarabb kezd dolgozni, de itt a hivatalos iroda is is 9 kor kezdodik. Ez alatt ertendoek a boltok, bankok, irodak, orvosok stb. )

Az iskola 3 -ig tart, ugy, hogy NINCS hazi feladat. Iskola utan szinten vannak ugyeletek, ami szinten fizetos.


Magyarorszag szerintem kb. soha nem lesz ezen a fejlettsegi szinten , legalabbis nem ebben a szazadban.

2023. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
87%

Köszi a kéretlen véleményt :D

Nem teszem tönkre, azért mert tanul normálisan és nem kell könyörögni neki, hogy tegye a dolgát (tanulás) meg szeret sportolni? Tényleg?

Te vajon nem teszed tönkre a gyereked azzal, hogy egy minimális ösztönzés sincs, hogy nem törekszel legalább az ő sorsát jobbá tenni tanulással, sporttal vagy bármivel, amiben tehetséges, hanem megelégszel a körzetes iskola által biztosított minimális óraszámmal?

Nekem nincs bajom a te döntésed ellen, nem egy ligában játszunk valószínűleg sem mi felnőttek, sem a gyerekeink- éppen ezért nem is bátorkodnék olyan kijelentést tenni, hogy te tönkreteszed a gyerekedet, pedig akár- hozzád hasonlóan- gondolhatnám ezt én is.

A mai világban, amikor sok 13-14 éves már “tönkretevés nélkül” is képes egy valóban élő nyelvtudást IS feltételező nyelvvizsgára, akkor nem gondolnám azt, hogy a jelenlegi SAJNOS nem túl rózsás oktatási helyzetben még csak elégségesnek is mondható a minimum… de kinek mi.


A versenysportolók mellett sportpszichológus is dolgozik, gondolom erről nem hallottál… de majd jusson eszedbe, amikor közvetítést nézel :D

Én nem tudom, honnan szednek sokan ilyen általánosító, tanulatlan véleményt, hogy az a gyerek nettó ronggyá van hajtva, aki nem kütyüzik, punnyad vagy bandázik délután, mert más strukturált elfoglaltságot a “naaaaaggggyon” képzett szüleik nem tartanak életszerűnek.


A közép- és felsőoktatási intézményeknek pedig van hazai és nemzetközi rangsora- de gondolom ezzel is újat mondok… abban nyilván igazad lehet, hogy nem lehet (és talán nem is kell!) mindent objektíven mérni, de azért hagyjuk már meg legalább másnak azt, hogy ha tanulni, sportolni, művészettel, zenével stb. Elmélyülten foglalkozni szeretne, az ne legyen már leszólva, mert nem kín felkelni sem 8-kor, sem 6-kor…


..hogy mi a “fenének” a sport és a szakkörök?

“Fenének” természetesen nem, nem abban a ligában játszunk, de neked is kívánom, hogy legyen olyan teljesítménye IS (a szeretete, családi kötődése MELLETT) a gyermekednek, amire te is büszke lehetsz, mert az egy szülőnek nagyon is felemelő érzés. A hétvégén az én gyerekem hátán ott volt a magyar zászló… tudod az, amihez valahol mindkettőnket fűz valamiféle odatartozás… és tudod nem azon kattogott senki, hogy mekkora sz..métládák vagyunk edzőstől, tanárostól, családostól, hogy szerencsétlennek a belét kihajtjuk… mert szeretettel és motivációval veszi körül mindenki… de kinek mi.

Nem lehet mindenki élsportoló, egyetemi tanár, zeneművész vagy kiemelkedő sem és ezzel semmi gond nincs- de LENÉZNI másokat azért, mert nem a minimum szinten vegetálnak és nem ezt a sorsot szánják a gyerekeiknek is, nos az kicsit valóban megmosolyogtató.


Mint szinte mindent az életben, meg lehet szokni, a reggeli kelést is- ne csináljunk már úgy, mintha ez veszélyeztetés lenne :D Akarat kérdése is, motivációé is, céltudatosságé is természetesen és egy támogató, értelmes közeg is kell hozzá. Nem vagyunk terrorista család, csak mert egy tini 7 előtt kel :D

Én szeretnék olyan érzelmi, motivációs és fizikai állapotban lenni, mint a gyerekem, de nem vagyok, emiatt én igenis tisztelek és becsülök minden tanulni, sportolni, tenni vágyó fiatalt és az őket támogató szüleiket. A többieknek további jó pihizgetést :D

2023. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
62%

Alsóban még működne.


De gimiben én alapból sokszor 5-re értem haza. +1 órával mikor írtam volna házit, vagy mikor tanultam volna?

2023. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
85%
33, pont alsóban nem jó, mert nem jar egyedül a gyerek és a szülők többségének munkaidejéhez nem passzol a 9-es kezdés. Ugyanúgy ügyelet kellene és a gyerek már 7-től ülhetne a suliban.
2023. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
32 kösz de nem nézek versenysport közvetítést, hányingerem van tőle. Ilyenkor eszembe jut, ezt az életet akarták ezek a gyerekek? Sport pszichológusról nem is hallottam hála az égnek.
2023. okt. 2. 22:03
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te szegénységi bizonyítványod (nem a 32 vagyok egyébként).

Az, hogy valamiről nem hallottál, nem ok arra, hogy degradálj- olvasni kéne, segítségével a helyesírásod is talán elérné az alsósok szintjét.

2023. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

A helyesírásommal nincs baj, ellentétben a te morális kultúráddal viszont van.

Egyáltalán nem kell olyannal foglalkoznom ami nem érint minket, egészséges lelkű embereket.

2023. okt. 5. 10:33
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan szabályt kéne hozni, hogy mennyit tölthet az iskolában és hány órája lehet maximum.
2023. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!