Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lányomat meglökték és elejtett...

Lányomat meglökték és elejtette a telefonját, az szerencsétlenül esett rá egy kőre az udvaron, ripityára tört a kijelzője, kb használhatatlan. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nagyon felhúztam magam ma. Lányom 8-dikos és udvaron véletlen meglökték őt és ennek hatására ő kiejtette a kezéből a telefonját, ami persze ripityára tört pont az egész kijelzője így használhatatlan lett. Mit tennétek? Samsung Galaxy egyébként.

2023. szept. 17. 03:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
89%

"Másik megoldàs: nem kell a nyolcadikosnak telefon, jàrjon àllatbőrben és hasznàljon pattintott kőszerszámot, mìg le nem diplomàzik."


A köztes megoldás pedig egy olcsóbb telefon, tokkal ellátva, esetleg nyakpánttal.

2023. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
90%

Igen, egy igazságos világban a károkozó fizet neked. A gyakorlatban ezt maximum perelni lehet, felnőtt emberek esetében is. Ha a kollégám véletlenül kiütné a kezemből a telefonom, ő se fizetne nekem. Tetszik vagy sem. Bele lehet állni, de ha sokba kerül neked egy 100 ezres telefon, akkor azt tippelem az ügyvéd és a perköltség sem fog beleférni, tehát zsörtölődhetsz ezen, de semmit nem fogsz tenni ellene, kifizetni senki nem fogja, max ordibálhatsz mindenkivel, de célra nem vezet.

Vigyétek el a telefont szervizbe, hátha megúszható a javítása olcsóbban.

2023. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk általános iskolába kikapcsolva a táska aljába lehetett a telefon. Soha nem vehettük elő. Nem az ős korban voltam általános iskolás(27 éves vagyok) így aztàn sose vittünk telefont mert nem láttuk értelmét. Max azok hoztak telefont akik hívták szüleiket hogy most indulok haza a suliból vagy most ért oda a suliba.
2023. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
Hát, legfeljebb ha a lányod esett volna úgy el, hogy 8 napon túl gyógyul, szólhatnál emiatt, de hogy pechére elejtette a telefont, és annak az árát szeretnéd behajtani... én nem érezném jogosnak a behajtást, ha a gyerekem így törte volna össze a telóját.
2023. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem 100 ezer forintos telefonnál kezdődik a jó minőségű telefon ahogy te említetted… viszont általánosban nekem kb 25 ezer forintos telefonom volt. Mindig itthon. Iskolába sose vittem. Gimibe lett elsőnek drágább telefonom és oda is csak a vége felé vittem és csak szünetben meg hazafelé kapcsoltam be. De tudom, hogy sokat változott a világ ma már 10 éves is a tiktokon mutogatja magát, 12-13 éveseknek már pasijuk van, tehát nyilván telefonja is lesz. És legyen is nem az a megoldás amit itt néhány begyepesedett ember ír, hogy minek a telefon ennyi idősen. Nem az őskorban élünk már hahó. Nekem sem volt általánosban a suliban nálam soha sőt még gimi se eleinte mégis látom, hogy mennyit fordult azóta a világ.

Viszont a kérdező részéről teljesen felesleges ez a pattogás. Nem tudsz mit csinálni, főleg ha azt se tudja ii lökte meg. Véletlenül meglökte valaki miért volt ilyen ügyetlen a lányod h kiejti a kezéből. Egy általános iskolai szünetek lényegében még erről szólnak, a szaladgálás, hülyéskedés. Üvegfólia, nem egy gagyi 1000 forintos tok megvédhette volna gondolom egyik sem volt. Akkor mit csodálkozol? Amúgy meg továbbra is azt mondom 100 ezer forintos telefon nem egy felsőkategóriás modell, próbáld meg megcsináltatni.

2023. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
95%
Vihar a buliban. Megértem, hogy nem esik jól új telefont venni, de sajnos ez van. Lehet, hogy a lányod ejtette le csak nem meri megmondani. Lehet, hogy tényleg meglöktèk de akkor sem lenne pofám elkérni az új teló árát , ha tudná a lányom , hogy ki volt. Mi van ha legközelebb ő lök meg valakit akinek 200ezres telója van ? Amúgy meg egy jó tanács! Csináltass rá képernyővèdőt. Ne ilyen gagyit hanem jót. Meg vegyél egy tokot. Az én telefonomat sajnos többször ledobta az unokahúgom és semmi baja.
2023. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
30%
De miért van nála a telefon suliban? Részben pont az ilyen és hasonló esetek miatt tiltanám meg. Majd tanul az esetből, legközelebb kétszer is meggondolja, használja-e. Jó neki az olcsóbb kategóriás telefon is, ha nem tud rá vigyázni.
2023. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Ez vasárnap hajnalban derült ki, amikor hazajött a suliból? Na, hagyjál a kamuddal!
2023. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
8 éves voltam, amikor egy osztálytársam futás közben véletlenül meglökött. Elestem, a két felső metszőfogam letört. Hosszadalmas és nagyon fájdalmas kezelés, életre szóló szépséghiba lett a következménye. Csak felnőtt koromban sikerült az eredeti állapotnak megfelelő, szép koronákat feltenni. Arról nem is beszélve, mindez mekkora költséget jelentett eleinte a szüleimnek, később pedig nekem. Szerinted a másik kislányt, vagy a szüleit felelősségre lehetett volna vonni ezért? Így jártunk.
2023. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%
Atyavilag, még csak pár hozzaszolasodat olvastam el, de te vagy troll vagy, vagy pedig tényleg van ilyen szinten buta Anya, aki ennyire nem tud helyesen írni. És igen, megragadtam a lényeget, egyszerűen elkeserítő.
2023. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!