Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lányomat meglökték és elejtett...

Lányomat meglökték és elejtette a telefonját, az szerencsétlenül esett rá egy kőre az udvaron, ripityára tört a kijelzője, kb használhatatlan. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nagyon felhúztam magam ma. Lányom 8-dikos és udvaron véletlen meglökték őt és ennek hatására ő kiejtette a kezéből a telefonját, ami persze ripityára tört pont az egész kijelzője így használhatatlan lett. Mit tennétek? Samsung Galaxy egyébként.

2023. szept. 17. 03:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
17%
Így járt. Lehet nem mobilozni kéne, hanem társas kapcsolatokat ápolni. Akkor nem lenne kiközösítve ennyire. Gondolom közszeretett lehet, ha lökdösik. Egy nyominger kocka
2023. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
69%
mondjuk én ki is röhögném azt a nyomorékot, ami velem akarja kifizettetni, hogy a hitelre nagyzolt telefonra még egy vacak üvegfóliát sem bírt venni a segélyből... mit tennék? eleve normálisan felszerelt és összekészített telefont adtam volna a kezébe.
2023. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
18%

1: kamu.

Ha mégsem: 1: nem fizettetném ki vele, kivéve, ha direkt kivette a gyerekem kezéből és szándékosan törte össze! Véletlenek mindig vannak. A kérdező lányának is lehetett volna annyi esze, hogy ne áll neki az udvaron nyomkodni.


2: többen is említették, hogy minek telefon általánosban? Na, lányom hatodikos. Nálunk már elsőben ( sőt, oviban) volt szinte mindenkinek okostelója. Nagy kérdés, hogy minek?? Lányom okosórát kapott, mikor elkezdett nélkülünk járni mérkőzésekre, hogy tudjam, merre van, vagy mikor mentem érte, szóltam, hogy jöjjön ki, mert ott vagyok a suli előtt.

Mikor az tönkrement, akkor kapta meg az apja használt okostelóját. Ennek sem örültem, de már mindenkinek volt.

Jelenlegi állás: legalább 3 éve, ha visz valaki ( mindenki elviszi), le kell adni kikapcsolva. Ok, 5 perccel első óra előtt beszedik. Majd tanítási órán VISSZAKAPJÁK!!! gyakorolni. Megint beszedik, majd 1-2 tanóra múlva megint visszakapják tanulni. Majd megint beszedik. Na, ennek mi értelme van? Ja, nagyon sokan be sem adják, vagy, ha igen, akkor egy régit, a valódit meg maguknál tartják...


Szerintem is felesleges, főleg, hogy több gondot okoz, mint haszna lenne.

2023. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim válasza:
19%
100 ezres telefon olyan draga meg jo minosegu? XDD
2023. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
25%
Mobilfox tokban volt?
2023. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
59%
törölte már magát minek válaszoltok? :DDD
2023. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
59%
Ha neked ez sok pénz akkor túl sokért vettél a gyereknek telefont. Borítékolható volt hogy ez lesz.
2023. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
68%

Ennyi idős gyereknek nem adunk drága telefont. Az iskolában el is lophatják, arra nem gondoltál?

Az enyémeknek is van, évekig nem volt, de engem néztek kőkorszakinak, szóval muszáj, de régi, használt telefont kaptak, és ha elveszik, összetörik, akkor azt kibírjuk.

2023. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
25%

Azért kíváncsi lennék, hogy akik itt elvihogják, hogy kiverték egy tini kezéből a telefont az iskolában, mit szólnának, ha én oda mennék hozzájuk s kicsapnám a kezükből a saját telefonjukat, laptopjukat, tabletjüket, vagy bármilyüket, ami van. Máskor figyeljenek jobban, meg különben sincs ezekre szükség...


Az egyetlen amit tehetsz, hogy veszel egy másikat. Ezer százalák, hogy a rendetlenkedők szülei szemberöhögnek, ha be akarod hajtani rajtuk a kárt. Max akkor lenne esélyed, ha lenne róla felvétel.


Mondjuk azért az ikolában jó lenne jelezni, hogy mik folynak a falai közt. Egy szemüvegről is lehetne most szó, ami leesett a gyerek fejéről, mert más kölyke nem tud viselkedni. Ugyanaz a kettő.


Ez is kb olyan, mint mikor valaki a parkólóban VÉLETLEN meghúzza a kocsidat, vagy letöri a visszapillantódat. Te voltál a hibás? Nem. Valaki más volt a hibás? Igen. Szándékosan csinálta? Nem. Megfizeti a károdat? Nem. vagy kifizeted saját zsebből, vagy nincs visszapillantó tükröd. Az a f.sz meg aki nem tud parkolni, éli nyugodtan a kis életét tovább.

2023. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet mit csinálni.

Az én kisfiam pl. úgy járt alsóban, hogy bevitte a kedvenc autóját, dicsekedni vele. Erre az osztály debilje fogta, és eltörte. A fiam évekig haragudott rá. A tanítónő persze próbálta neki megmagyarázni, hogy balesetek vannak, meg véletlen volt stb. Nem, nem volt véletlen, a fiam állította, hogy szándékosan csinálta. Én elhiszem neki. Amúgy eszembe se jutott odaállni az anyja elé, hogy fizesse ki. Mondtam a fiamnak, annyi a tanulság, hogy nem visz be semmit az iskolába, ami kedves neki. Csak hát meg akarta osztani az örömét a társaival. A gyerekek (sokszor a felnőttek is), ilyenkor nem azt mondják, hogy azta, de jó neked, hogy ilyen szép játékod (telefonod) van, hanem irigykednek, és tönkre akarják tenni.

Amúgy náluk beszedik a telefont, szóval el sem viszi, minek.

2023. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!