Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a jobb szerintetek egy...

Mi a jobb szerintetek egy felsős gyereknek: 8 osztályos általánosban maradni (ahol nem annyira jó a színvonal), vagy átvinni 8 vagy 8 osztályos gimnáziumba? Örülnék, ha "gyerekek" is elmondanák a véleményüket.

Figyelt kérdés

Alsós a gyerekem egy 12 évfolyamos suliban. Mikor elkezdte, abban reménykedtem titkon, hogy akár itt járhatná végig a 12 évfolyamot. Azóta viszont megismertem sok szülőtársat, akiknek felsőbe ide jár a gyerekük, és hát eléggé ramatynak tartják az oktatást (rossz fejek a tanárok felsőtől).

A mai rendszerben egyébként is jellemző, hogy felsőben elviszik 6 vagy 8 évfolyamos gimibe a gyerekeket, és szeirntem a jó tanárok többségét is elszipkázzák ezek a helyek.

Mit gondoltok, milyen tapasztalataitok vannak, hogyan érdemes folytatni felsőben a dolgokat? Érdemes átvinni 8 vagy 6 osztályos gimnáziumba a gyereket?



2014. máj. 12. 10:00
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
100%
Én most vagyok 8.-os, 1. osztály óta ugyan abba az általános iskolába járok. Én nagyon jól érzem agam itt, igaz nem mindenki olyan okos az osztályomból, de így 8 év alatt nagyon jó lett a közösség, mindenki szeret mindenkit. A tanárok között is vannak kevésbé jók, de ez mondjuk iskolától függ. Néhány osztálytársam átmen 8 meg 6 osztályos gimnáziumba, de én örülök hogy itt maradtam, és szomorú vagyok hogy már itt az év vége és a ballagás. Így belegondolva nem is lettem volna érett az iskolaváltásra, biztosan nagyon megviselt volna! Néhány volt osztálytársamnak nagyon nehéz volt, hogy 11 éves gyerek létére gimnazistaként bántak vele a tanárok. A gimnáziumba leromlottak a jegyeik, nem volt sikerélményük. Én meg ide jártam egész életembe, és annak ellenére, hogy ez egy gyenge iskola, rengeteg tanulmányi és sport versenyen értem már el jó helyezést. És nem maradtam le semmiről, idn felvettek az ország egyik legjobb gimnáziumába, így 8. után, sokkal jobb gimibe, mint ahová az osztálytársaim 6. után mentek, és 8 évig élvezhettem az általános iskolát, és azt hogy itt én is elérhetek eredményeket. Szerintem elég 8. után elvinni a gyereket, addig élvezhesse hogy gyerek!
2014. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
Előző vagyok: Szerintem érdemes azért megírni a közponzi felvételit, és megpróbálni, de ha nem sikerül bejutni az "álomiskolába" inkább maradjon a régi helyen, és még lesz lehetősége újra megpróbálni. Az egyik osztálytársam is így volt, 6. után nem sikerült bejutnia a kiszemelt iskolába, ezért inkább velünk maradt( és nem bánta meg) idén meg felvették abba az iskolába!
2014. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
100%

Én hetedikes vagyok, 4. után mentem 8 osztályos gimibe. Nagyon szeretem, magas a színvonal, nem tudom mi lett volna velem ha az előző iskolámban maradok.

Szerintem mindenképpen próbáljátok meg. :)

2014. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, Hogy legyen gyermekkora ne vidd 8 osztályosba. Lehet, hogy nincs még benne megfelelési kényszer, de ha a társai kiközösítik, mert csak 4-es tanuló (nálunk ez volt), akkor majd lesz neki, mert vagy tanul napi 3 órát, hogy 5-ös legyen, vagy kevesebbet, de akkor kiközösítik. A tanárok sem feltétlenül jók ott. Abban az iskolában utáltam meg mindenfajta mozgásformát, a tanárok nagyon konzervatívak, csak az iskola hírneve a lényeg. Én a 4. kisgimis évem után átmentem egy szakközépbe és imádom. A képzés jó, a tanárok fiatalosak, kedvesek, sok figyelmet kap mindenki.


A másik az, hogyha kisgimibe viszed a gyereked, sokkal előbb kezd bele az ivászatba, cigibe, drogokba. 8.-os koromban kb 5 ember kivételével mindenki volt már részeg, az osztály fele cigizett és olyan 7-en füveztek is, egy fiú meg az iskolába is hozta a kannást, mindig ivott. A barátom 7.-es korában suli után kijárt a parkba az osztálytársakkal, hogy igyanak. A 10-11-12 osztályok 5. óra után egy füves cigire osontak ki, gyakoriak voltak ott a lopások is. Az teszi elitté az egész sulit, hogy a 8 osztályosok kb 96-98%-át fel szokták venni fősulira vagy egyetemre meg sok versenyre is járnak. Ez az iskola amiről beszélek ráadásul írásban tényleg elit, benne van magyarország 100 legjobb középiskolájában.

2014. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Azért ez egy elég szélsőséges példa, ezt be kell látnod. A gyerek akkor kezd el dohányozni, inni, hogyha olyan közegbe kerül, és ez nem feltétlenül a gimis közeg kell, hogy legyen.

Ahogy az sem, hogy kisgimisként belerokkansz a tanulásba, meg kiközösítenek, meg ilyesmi. Mert ez nem igaz mindenhol. Ahogy az sem, hogy nincs gyerekkora annak a gyereknek. Igen, tanulni kell, de azt mindenhol kell. A kisgimi pedig azoknak való, akiknek a feje elég jó a tananyag mennyiségéhez, és bár kemény nekik a suli, de nem rokkannak bele.

Látom az írásodban azt, hogy példát hozol egy másik részre is, szóval a negatív irányba, de azért ismerd el, hogy nem ez a túlnyomó. Ahogy fentebb írtam, és sokan írták még, nem feltétlenül rossz egy hat vagy nyolcosztályos gimnázium, és nem csak az eredményekről beszélek, hanem minden másról is. Szóval ne általánosíts!


Minden esetre még mindig azt mondom, hogy kedves kérdező, nézzetek utána annak a giminek, ahova vinni szeretnéd a gyerkőcöt. Színvonal, osztályok összetétele, tananyag mennyisége, milyensége, a tanárok felkészültsége, róluk alkotott vélemények.

És ha felvételiztek, mert a palánta azt szeretné, még mindig ott van az esély rá, hogy visszamenjen a régi suliba, vagy nyolcadik után elmenjen másik gimnázium/szakközépbe/szakmunkásba, ha mégsem tetszik neki, bár utóbbit nem hiszem, hiszen ha gimnazistát szeretnél belőle, akkor jobb feje van, mint egy átlagos szakmunkás színvonalnak.

2014. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Engem pont azért utáltak nyolcosztályos gimiben, mert kitűnő voltam és 11 dicséretem volt év végén. Egyszerűen gyűlöltek, pedig kedves voltam, és segítőkész mindenkivel. Aztán átmentem hatosztályosba, egy elég jó (vidéki top 5) gimnáziumba, életem legjobb döntése volt. Nagyon jó a közösség.

Szerintem a gyermeked képességeit vedd figyelembe és a tanítás színvonalát! Ja igen, és mindenképp együtt hozzátok meg a döntést, nem szabad olyat ráerőltetni, amit nyilvánvalóan nem akar. Volt olyan osztálytársam, aki kitűnő volt, barátokat szerzett, de gyűlölte a sulit, mert anyukája kitalálta, hogy a fia át fog menni hatosztályosba abba a suliba, amit ő akar. Pedig a srác imádta a régi osztályát. Évekig csak szenvedett, korábbi osztályában ő volt a legvagányabb, nálunk csendes szürke kisegér lett.

2014. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Utolsó: Pedig nálunk keményen ez volt. Nem túloztam. Az egyik csaj begyógyszerezte magát, mert piszkálták a jegyei miatt. A tanárok emberileg szarok, de a tananyagot sem adta le jól mindegyik, pl a töritanár keményen a könyvből olvasott fel mindent.
2014. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
*utolsó előtti
2014. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
A mondandómat kiegészíteném azzal, hogy akik 5-ös tanulók voltak, azok napi LEGALÁBB 3 órát tanultak, szinte mindenki versenyszerűen sportolt is valamit, esetleg még zeneiskolába is jártak. Panaszkodtak eleget 4 év alatt, hogy így rohadtul nincs gyerekkoruk, vagy ha van, akkor a jegyek rovására. Ez a feszültség idézte elő a dohányzás, füvezés és ivás elterjedését a gimnáziumban.
2014. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Kamillewis válasza:
Én átmentem a helyi 6osztályosba, mert az ált.suli borzasztó volt. Nem a legjobb gimi amibe járok de fényévekkel jobb mint az ált.suli. Ha pedig(mint én) nem akar ott maradni, még mindig van egy dobása és elmehet egy másik 4 osztályosba két év után :) (mint én, jövőre megyek egy 4 osztályosba) Ez tök jó, én választhattam és volt "menekülőút" is ha nem tetszett ahova mentem :)
2014. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!