Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a jobb szerintetek egy...

Mi a jobb szerintetek egy felsős gyereknek: 8 osztályos általánosban maradni (ahol nem annyira jó a színvonal), vagy átvinni 8 vagy 8 osztályos gimnáziumba? Örülnék, ha "gyerekek" is elmondanák a véleményüket.

Figyelt kérdés

Alsós a gyerekem egy 12 évfolyamos suliban. Mikor elkezdte, abban reménykedtem titkon, hogy akár itt járhatná végig a 12 évfolyamot. Azóta viszont megismertem sok szülőtársat, akiknek felsőbe ide jár a gyerekük, és hát eléggé ramatynak tartják az oktatást (rossz fejek a tanárok felsőtől).

A mai rendszerben egyébként is jellemző, hogy felsőben elviszik 6 vagy 8 évfolyamos gimibe a gyerekeket, és szeirntem a jó tanárok többségét is elszipkázzák ezek a helyek.

Mit gondoltok, milyen tapasztalataitok vannak, hogyan érdemes folytatni felsőben a dolgokat? Érdemes átvinni 8 vagy 6 osztályos gimnáziumba a gyereket?



2014. máj. 12. 10:00
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én 8 osztályosba jártam. Nem versenyistállóba, de egy erős vidéki gimibe. Lusta voltam világéletemben (tanulásban), de mégis imádtam ide járni. Nem voltam kitűnő, csak egy tárgyból jártam versenyekre, de így sem lógtam ki a sorból, mert nem mindenki szupergyerek ám egy 8 osztályosban sem. :) A természettudományos tárgyak iránt érdeklődtem, nagyon sok segítséget kaptam a gimiben. A többi tárggyal is elvoltam, egyáltalán nem szakadtam bele a tanulásba, hogy pl. magyarból egy 4-est összehozzak.

Az osztályközösségünk baromi jó volt, imádtam azt a 8 évet. Jó volt velük felnőni, 10-18 éves korunkig naponta találkozni, hatalmas barátságok születtek. Rengeteg iskolán kívüli programunk volt, tanultunk olyat is, amit mások nem (pl. latin), de mégsem éltük meg hajszának a dolgot. Mondom, én lusta voltam, mégis imádtam idejárni. :)


De szerintem ez nagyon iskolafüggő, nyilván rengeteg ellenpélda is van.


25/L

2014. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 sara26 válasza:

Tudom, hogy ez egy elég régi kérdés de úgy gondoltam a sok ne-vidd-el-általánosból válasz után írok én is egyet.

Le szeretném szögezni, hogy már azóta megváltozott az oktatás nálunk, de ez most irreleváns.

Az, hogy nyolcosztályos képzésre mentem 11 évesen, eddigi legjobb döntésemnek bizonyult. Most leszek 8. osztályos, és tavaly a tanárainkkal nagyon sokszor volt téma a nyolcosztályos előnyei-hátrányai.

Előnyei:

Sokkal nagyobb a színvonal, mint az általános iskolákban

Hetedik osztályban már a második nyelvet kezdtük el, kinek angol-kinek német. 8.-ban az első nyelvből (én speciel angolból) B2-es nyelvvizsgára készülünk, év végég vagy 9. elején nyelvvizsgára megyünk. Van nyelvi képzés az iskolánkban, az angoltanárnő szerint mi többet tudunk 10.-ben mint ők ugyanakkor, amikor a nyelvvizsgát is teszik.

Az osztályközösség nagyon jó, a tanárok közül (16) csak 2 olyan van, akit nem nagyon szeretünk.

Azt hiszem, hogy ha nem felejtem el, 12. végén írok még egyszer ide. Akkor már úgy gondolom jobban át fogom látni az egész képzést.

Üdv: Egy 14 éves lány

2016. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!