Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pedagógus anyós! Mennyire...

Pedagógus anyós! Mennyire szóljon bele a gyerek tanulásába?

Figyelt kérdés

Kisfiam idén kezdte az általános iskolát.Szeret iskolába járni és szívesen tanul. Anyósom pedagógus. Ha a kisfiú nála van hétvégén, péntektől vasárnapig, akkor szinte az egész hétvége a tanulásról szól.Pénteken este tanulás (kb.fél óra),szombaton délelőtt 2-2,5 óra tanulás (pici pihenéssel), szombat délután tanulás, vasárnap délelőtt és

délután is kellene tanulni otthon, de az már kimarad, nem erőltetem. Férjem teljesen igazat ad anyosómnak (mint mindenben). Félek, hogy így kisfiam megutálja a tanulást.Szokta is mondani, hogy utál ott lenni. Szerintetek ez nem sok egy első osztályos gyereknek? Mit csináljak az anyóssal? Ti mennyit tanultok hétvégén a gyerekkel?


2015. nov. 30. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Pedagógus létére tudnia kellene, hogy egy ekkora gyereknek egyetlen dolgot kell csinálnia szabadidejében, minél többet játszani. Nem az a gyerek lesz kiegyensúlyozott, és sikeres felnőtt, aki a legtöbb feladatot megcsinálta kiskorában, hanem akit gyerekként hagytak gyereknek lenni, és megfelelő ütemben, fokozatosan terheltek a feladatokkal.


A helyedben biztosan leállítanám, de előbb megpróbálnám a férjemet a saját oldalamra állítani. Ha saját magad ész érvekkel nem tudod meggyőzni, keress néhány pedagógiai, pszichológiai cikket, vagy videót Youtube-on, és mutasd meg a férjednek. Remélhetőleg belátja, hogy neked van igazad.


Nem szabad túlterhelni ennyire egy kisgyereket.

2015. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám ott a kisfiút péntektől vasárnapig.

1. nem érzem, hogy jó helyen van ott

2. anyukaként van egy véleményem, amit semmibe vesznek

3. a kisfiú utál ott lenni.


Szerintem a 3. érv a legmeggyőzőbb. Ezzel kapcsolatban is el kellene beszélgetned a férjeddel. Mit szeretne, hogy a kisfia szeresse az anyukáját, vagy, hogy kényszerből menjen, amíg muszáj, de eljön az a kor, amikor már nem lehet ezt ráerőltetni. Szóval állítsd magad mellé a férjedet, aztán ő is beszélgessen ez az anyukájával.

2015. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Én se hagynám ott, max. egy napot. Mondjuk szombaton tanuljon vele, ha tényleg szükséges és van házi, aztán péntek este meg vasárnap pihenjen otthon a gyerek.
2015. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

kínzás.

párod meg nokomment

2015. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus vagyok, elsős tanító.

A gyerekem is éppen elsős.


Napi 10 perc az itthoni "tanulásunk", ami inkább csak annyi, hogy az olvasókönyvben egyszer végigolvassuk az aktuális betűvel alkotott szavakat. Néha egy -egy matek feladat.

Teljesen elegendő, szerintem.

2015. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg, végzős középiskolásként nem tanulok ennyit, pedig kitűnő vagyok és még különórákra is járok...
2015. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!