Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hátrányos helyzetben lesz e a...

Hátrányos helyzetben lesz e a gyerekem, hogy 7 évesen kezdi a sulit?

Figyelt kérdés
Nyáron tölti a 7-et. Nevelési tanácsadót megjárva maradtunk még egy évet az óvodában. Az eszével nincs gond, igazán elmés, nagyon jól számol, 100-as számkörben is! Félek unatkozni fog elsőben...Tapasztalatok?
2016. ápr. 4. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Fiam augusztusi,7 évesen ment ő is.Annyiból volt hátrányos,hogy így is sokkal nagyobb a többieknél.

A fiam osztályában a legidősebb és a legfiatalabb között 2 év van

2016. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz hátrányos helyzetben, az én júliusba 6-ot töltő lánykám lesz az aki szeptemberben kezdi a sulit!


Nem értem, hogyha egyébként iskolaérett a gyerek miért tartja mégis mindenki plusz 1 évet az oviba? Én 40 év körüli vagyok, augusztusi születésű és 6 évesen kezdtem a sulit, semmi hátrányát nem ereztem. A középiskolába volt nálam fiatalabb is. Most meg a lányom lesz a kevesek egyike, aki akkor kezdi a sulit, amikor abba a korba lépett, hogy kezdheti. Nem kötözködésből, de akinek egyébként iskolaerett a gyereke, miért dönt úgy, hogy még egy évet legyen iskolás?

2016. ápr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Én pl.azert tartom vissza, mert sokkal nagyobb a követelmény mint az én időmben volt, így érettebben könnyebben veszi majd az akadályokat. Azt is szokták mondani hogy ajándék nekik ez az egy év az oviban, tanulni ráérnek még hosszú éveket.
2016. ápr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Aprili a kisfiam,7elmult.mostvszeptemberben kezdi a sulit.nagyon okos gyerek,a szamolas nagyon erdekli,mondig fejben szamolunk.pl ilyet is,hogy 350+400.elbol ravagja a helyes megoldast.vagy egyszerubb szorzasok.3×6 pl.

Viszont nincs turelme,ha papiron "dolgozunk" es valamit elir,rosszul masolja akkor repul a papir a ceruza.ezert maradt meg egy evet oviban.

Tanul angolt az oviban.egy ev alatt tobbet tanult mint a batyo 3 ev alatt a suliban...

Nem hiszem,hogy unatkozni fog az iskolaban.nagyon varja mar.biztos vagyok benne,hogy lekotik az uj ismeretek majd.

2016. máj. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz hátrányos helyzetben. Bár őszintén, én sem értem, hogy miért tartják olyan sokan vissza az iskolaérett gyereküket. Egyik gyerek sem úgy kezdi, hogy 45 percet tud koncentrálni legyen 6 vagy 8 éves. A elkezdi a sulit szépen lassan hozzászoknak. Az én kislányom 6 évesen kezdte, tavaszi gyerek. Nem jutott eszembe hogy visszatartsam. Igaz az elején nehéz volt, de első végére rengeteget fejlődött. Ha hagyom egy évet az oviban, elvesztegetett év lett volna. Lehetséges hogy szüksége lesz még arra az egy évre később. Ne becsüljétek le a gyerekeiteket, hogy nem tud koncentrálni, stb. Elég szomorú az a hozzáállás, hogy játszon még egy évet. Inkább a szülő a saját dolgát akarja megkönnyíteni.
2016. máj. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

14es vagyok.

Az pl,hogy 45percet kell egy helyben ulni nem igaz.Nalunk legalabbis nem ugy van.elsoben nem ultetik egybol 45 percre be a padba a gyerekeket.25 perc ulve tanulas utan 20 percet jatekosan tanulnak.

Nalunk tenyleg a gyerek turelmevel es egy eve meg 0 veszteni tudassal csak kudarc erte volna az iskolaban.mostmar rengeteget fejlodott hala az ovonoknek es az itthoni foglalkozasnak.vannak gyerekek akiknek kell az egy ev plussz az oviban.akarmennyire okosak is fejben.az iskolahoz nem csak az kell.szerintem.

2016. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Diákokat kérdezz meg a kérdésről, ne szülőket ;) Már van egy generáció, aki érettségis, és később kezdte a sulit... vagy most 18 évesen egy nulladik után még messze az érettségi...


szülők közül 100 ból 99 azt fogja mondani, minél később kezdik a sulit annál jobb. Diákoknál a normál képességűek közül meg legalább 60 % azt fogja mondani, hogy 18 évesen nagy szivás harmadikba menni csak a középsuliban...


Én egy rugalmas jó képességű gyereket nem tartnék vissza semmiképp... elég sok egyetemistát halottam anyázni az elpazarolt évek miatt.. itt egy év, nulladikban mégegy... ha eleve évvesztes, akkor az már három.. összejön hogy 21 évesen érettségizik csak... a barátok közt meg 22 évesen már diplomázik a másik...


de mindenki maga tudja..


a gyerekek rugalmasak, ha otthon nem mumusnak van eladva az iskola, lazán veszik. Más országokban 5 évesen vígan tanulnak írni olvasni...

2016. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!