Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hány évesen engeditek,...

Ti hány évesen engeditek, engednétek elsőbe a gyereket?

Figyelt kérdés
Lányom májusban tölti majd a 6-ot,és szeptembertől úgy gondoltam,ha az óvónők is ezen a véleményen vannak akkor menjen suliba.Most viszont kivétel nélkül mindenkitől azt hallom,hogy jaj,hogy engedhetem,alig 6 évesen,mennyire ki fog tűnni a sok 7 meg 8 éves elsős között.Szerintetek,ki hogy gondolja,csinálja,csinálta?
2016. máj. 30. 14:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
6. én is annyi voltam elsőben. minek egy évet visszatartani még, ha már érett rá?
2016. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jönnek,hogy hatalmasak az elvárások már elsőben is,és egy 7-8 évest is leterhelnek,nemhogy egy 6-ot.Eddig kitartottam a 6 mellett,de az utóbbi időben el bizonytanaodtam.
2016. máj. 30. 14:45
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szintén májusi, de jóval fiatalabb gyerek, így még nem időszerű, de ugyanezen gondolkodtam.

Jelenleg értelmes, jó készségű gyereknek tűnik. Ha most kellene döntenem, a 6 éves korra szavaznék, simán komformitásból nem várnék még egy évet.


Persze ez aktuális majd 6 éves kora előtt-körül lesz, amikor az aktuális állapotát, készségeit látjuk.


Én 6 évesen kezdtem, viszont két pedagógus szülővel annyira előrébb tartottam a tananyagban (én kíváncsi ovis voltam, ők meg válaszkészek), hogy végül ugrasztottak egy osztályt és első után harmadikos lettem. Visszanézve nem okozott semmilyen gondot, ott már a saját ritmusomban tudtam haladni. Esetemben a tanító javasolta, mert az elsőt másodikos feladatokkal töltöttem, mással nem tudtak lekötni.

A szociális beilleszkedés nem jelentett gondot, hamar beletanultam, hogy miként kell abban a korosztályban kooperálni, viselkedni.


Ez természetesen gyerekenként eltérő, az érettségét, képességeit figyelembe kell venni, a vele foglalkozó pedagógusok véleményét kikérni.

2016. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Fiam pici volt 6 évesen, de áprilisi, így mivel iskola érett volt, ment is.

Nem lett belőle hátránya... esze jó...

ha maradt volna még oviban akkor sem érte volna utol a nagyobb gyerekeket méretben :)

9 évesen 129 cm és 24 kg

2016. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk az én lányom most lett 5 éves 122 centi,és 25 kg,nem hiszik el sok esetben,hogy már nem iskolás :) szóval kicsinek nem lenne kicsi az biztos,inkább az,hogy érzékeny,elbambulós,de persze még egy év alatt rengeteget fog fejlődni.
2016. máj. 30. 14:50
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fiam szeptember végén született, így nálunk nem volt kérdés, hogy marad még egy évet oviban. 6 évesen kezd, de 3 hét múlva már 7 lesz. :)

Unokatesója márciusi (5,5 hónap van közöttük), de őt nem engedik idén iskolába, úgyhogy ő majd 7,5 évesen kezdi a sulit.

Másik 2 unokatesója júniusi (ők már nagyok, most 12 és 10 évesek), de ők is maradtak még egy évet oviban, csak betöltött 7 évesen mentek suliba.

Te ismered a gyerekedet. Az óvónőkkel együtt kell majd ezt a döntést meghoznod, hiszen a nap nagy részében ők vannak vele, ők látják, hogy érett-e már az iskolára.

2016. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Azt még meg tudnátok mondani,hogy nagyjából mikor kerül napirendre az oviban,a menjen/maradjon kérdés? Már nagycsoport szeptemberében érdemes az óvónőket megkérdezni erről?
2016. máj. 30. 15:06
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Idén 6 éves (május van), vagy jövőre lesz annyi? Szerintem ha jövőre, akkor 2017 elején kérdezzetek rá (január-február környékén).
2016. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém hétévesen kezdi. Gyereke válogatja amúgy. Van aki (jó ez vicces túlzás) kétévesen már iskolaérett, tele van megfelelési vággyal (kényszerrel?), kiegyenlítetten fejlődik, testileg is megfelelnek a paraméterei, ő menjen hatéves. De csak ő.


Az, hogy mi is hatévesen kezdtük, igaz. Meg hatévesen egyedül mentünk játszóra meg közértbe meg egyedül voltunk otthon meg sorolhatnám, mi minden volt máshogy. Az akkor volt, akkori gyerekek, akkori gondolkodásmód, akkori iskolarendszer, akkori oktatáspolitika, akkori mentalitás. Most meg most van. Minden szempontból egész más világban nőnek fel és egész másképp nevelkednek a mostani gyerekek.

2016. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
2 őszi lányom van, akik értelem szerűenévvesztesek, és egy nyári 3 évesem. És tökre nem akarom, hogy pont a fiú, akiknek általában még nehezebben is megy a suli az elején, egy évvel hamarabb iskolába menjen, mint a lányok. De mivel jelenleg úgy áll, hogy iskolaköteles, úgy tudom, nem rajtam fog múlni a dolog. Szóval elárulhatnátok, hogy miként tudom megúszni, hogy 6 évesen iskolába kelljen küldenem...
2016. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!