Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hány évesen engeditek,...

Ti hány évesen engeditek, engednétek elsőbe a gyereket?

Figyelt kérdés
Lányom májusban tölti majd a 6-ot,és szeptembertől úgy gondoltam,ha az óvónők is ezen a véleményen vannak akkor menjen suliba.Most viszont kivétel nélkül mindenkitől azt hallom,hogy jaj,hogy engedhetem,alig 6 évesen,mennyire ki fog tűnni a sok 7 meg 8 éves elsős között.Szerintetek,ki hogy gondolja,csinálja,csinálta?
2016. máj. 30. 14:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is utolsó.

Ma voltunk pont státuszon, 5 évesen,és 124 cm,úgyhogy még ha lesz aki idősebb is nála elsőbe,kilógni nem fog a sorból az tuti :) suli kérdésében úgy vagyok ahogy te,kis létszámú normál suliba megy,semmi versenyistálló.Egyébként a választott iskolában most megnéztem,novembertől voltak az iskolacsalogatók.

2016. jún. 2. 18:00
 22/29 anonim ***** válasza:
10! Nyári gyereknél elég ha lemész a Nevelési Tanácsadóba és megmondod, hogy mivel nyári, szeretnéd 1 évet oviban tartani és nem vizsgálják. 3 évvel ezelőtt még évvesztesek lettek volna.
2016. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

20-as vagyok!


Az én lánykámom látszani fog, hogy csak 6 éves, mert 112 cm és 17 kg 😊.


Menjetek a foglalkozásokra, akkor is ha nem vagytok biztosak, max. nem jelentkeztek be. Nálunk is volt novembertől, írtak jelenlétit, Havonta 1 volt. Akik ott voltak, bekerültek. Nálunk februárban volt az iskolaérettségi teszt, utána mentem csak nyílt órára és meggyőzött.

2016. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

22!

Melyik Pedagógiai Szakszolgálat ad ki vizsgálat nélkül szakvéleményt? Nálunk bizony megvizsgálják a gyereket, akkor is, ha nyári születésű. Sőt, volt, akit az óvónők és a szülő sem tartottak érettnek. Az óvodavezető azonban nem akart szembe kerülni a fenntartó önkormányzattal, ezért elküldte iskolaérettségire, mondjuk ki mi, hogy maradnia kell.

Csakhogy a gyerek mindent tudott, kialakult feladattudattal, ügyesen dolgozott. El is engedtük iskolába, erre az óvónő telefonált, hogy nem ért egyet, és fellebbezni fog... (A szülő azonban nem fellebbezett).

2016. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

24!


Nálunk ezt mondta az óvónő. De mivel mi nem akartuk visszatartani, nyilván nem ellenőriztem le! De azt azért gondolom Te is sejted, hogy el lehet érni, hogy nem csak egy éppen 6 éves ne kezdje el a sulit, hanem 6,5 éveseket is visszatartanak és nem hiszem el, hogy a 6-6,5 éves korosztály 90%-a nem iskolaérett!


22-es voltam

2016. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
7,5 évesen kezd most szeptemberben a kisfiam
2016. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
7 évesen kezdi a lányom most szeptemberben a sulit. Én most egyértelműen azt látom rajta, hogy iskolaérett, és kinőtte az ovit. Tavaly még nem volt felkészülve rá. Most már annyira nagy az igénye pl. az írás olvasásra, hogy csak belső késztetésből próbálkozik vele. Ez pl. idén erősödött fel.
2016. jún. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

mindkét gyerekem nyári, mindkét gyerekem 6 évesen kezdte. Nem lógnak ki picit sem. A fiam mondjuk nyúlánkabb fazon, szóval őt eleve idősebbnek nézték mindig, most is a szülők azt hiszik 10 lesz nyáron, nem teszik még a tanárok se össze pedig látják a születési dátumot.

A lányom nem egy hatalmas termet, szóval nála ha magasságra várunk, várhatunk 9 éves koráig szerintem :) de mivel amúgy ő is iskolaérett volt, picit se zavarja, hogy alacsony.

Egy biztos, tökmindegy ki mit mond, a stressztűrő és szociális késségek a döntőek suliba menetelnél. Írni olvasni már 5 évesen megtanul bármelyik gyerek lazán, százas számkör se gond egy 5 évesnek se ha kicsit foglalkoznak vele. Gyereknek is gyerek marad.

De hogy mennyire jól alkalmazkodik szociálisan, mennyire önálló már, mennyire tudja a fejében helyrerakni mondjuk az igazságtalanságot bántást, ezek pótolhatatlanok a suliban. Ha erre nincs felkészülve valaki, akkor 9 évesen is gond lesz, ha meg erre fel van, 6 évesen sincs semmi gond. Gyerekek közt nem téma, tanulni a többség otthon fog, a suliban max gyakorolnak mert "sok a gyerek"...

Én nem bántam meg, hogy mentek. Mondjuk nem is tudtam volna az oviban már unatkozó, önálló gyerekeimnek megmagyarázni nagyon, hogy de játszatok még egy évet, jó az nektek, mert csak. Úgyhogy mi előre menekültük. Mondjuk nálunk evvel nem vagyunk egyedül a környéken, mégha nem is ez az általános.

2016. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom márciusi, nem volt kérdéses, hogy 6 évesen megy (majdnem 6,5 évesen). A második lányunk júliusi. Őt marasztalni akarták- szentül hiszem, hogy csak a létszám miatt- de nem engedtem, és a nagycsoportosokat amikor nézik, hogy mehetnek e iskolába, ott sem találtak kivetni valót.

Az osztály második legkisebbje (a család többi tagja sem égimeszelő :-) a 9 éves kislányunk is elveszik az elsősök közt :-D én pedig a felsősök közt :-D ), de 5 évesen szótagolva olvasott. Miért marasztaltam volna? Nagyszerűen vette az akadályokat, a tanárnénik szeretik. Nem bántam meg, hogy nem engedtem az óvónő akaratának!

2016. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!