Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hány évesen engeditek,...

Ti hány évesen engeditek, engednétek elsőbe a gyereket?

Figyelt kérdés
Lányom májusban tölti majd a 6-ot,és szeptembertől úgy gondoltam,ha az óvónők is ezen a véleményen vannak akkor menjen suliba.Most viszont kivétel nélkül mindenkitől azt hallom,hogy jaj,hogy engedhetem,alig 6 évesen,mennyire ki fog tűnni a sok 7 meg 8 éves elsős között.Szerintetek,ki hogy gondolja,csinálja,csinálta?
2016. máj. 30. 14:41
1 2 3
 11/29 Bella169 ***** válasza:
100%

Augusztusi a lányom. Biztos, hogy csak 7 évesen engedem iskolába.

Addig tud gyerek maradni míg óvodás. Utánna belekerül egy olyan mókuskerékbe ami mellett igen kevés ideje marad majd játszani és gyereknek lenni.

Amúgy már az én gyerekkoromhoz képest is sokkal nagyobb az elvárás most. Nekünk anno első végére kellett tudni pl olvasni. Mostmár karácsonyra olvasni kell a gyerekeknek. Már alsóban is 6-7 óráik vannak.

Jobb neki ha később kezd szerintem.

2016. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Bella169 ***** válasza:
100%

10-es. Óvónői és óvodavezetői vélemény alapján 1 évet maradhat pluszban ovis. Próbáld megbeszélni az óvónőkkel hogy javasolják és máris el van intézve.

Ha rendesek simán javasolják a maradást.

Amúgy ha az óvoda iskolaérettnek nyílvánítja akkor nevtanos papír kell a maradáshoz.

2016. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Konkrétan nem beszél, csak halandzsázik, de elszámol 100-ig angolul, de nemcsak, mintha vers lenne, hanem megszámol egy marék epret, meg összerakja a többjegyű számokat mágneses számjegyekből. Szóval még bármi lehet 6 éves koráig... :D
2016. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
6 év 2 hónaposan kezdte el a sulit a kislányom. Nagyon lelkes, kitűnő tanuló a mai napig is :) Jelenleg 7. osztályos. Szerintem nyugodtan mehet suliba.
2016. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Idén 6 éves a lányod vagy csak jövöre lesz 6 éves ?

Iskola éretség kérdése januárban szokták előveni,az én lányom maradt 1 évet még oviba ,most 6 éves és csak 7 évesen megy suliba .

2016. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Jövő májusban lesz 6 éves,csak már most foglalkoztat a dolog,és szeptembertől meg rendszeresen iskolacsalogató foglalkozások lesznek amire a leendő elsősöket várják,ezért is érdekelne,hogy mire készüljünk.
2016. máj. 31. 14:59
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Kisfiam most kezdi a sulit. 7,5 éves lesz. Esze meg volt a sulihoz már tavaly is, de még nagyon játékos volt. Inkább játszott volna, a foglakozások helyett. Nem bántam meg, nagyon jót tett neki ez az egy év még.
2016. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nálunk iskolakostolgato ,is max oktobertöl van de még inkább januártol.
2016. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nálunk is, az egyik suliban októbertől, a másikban csak márciustól volt az iskolakóstolgató. Nézd meg a weboldalukat + érdeklődj az alsós igazgatóhelyettesnél szeptember elején-közepén.
2016. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kislányom júliusban tölti a 6-ot és szeptemberben kezdi az ovit. Ismerőseim közül csak a mi lányunk kezdi 6 évesen a sulit. Szerettük volna, hogy kezdhesse a sulit, de úgy voltunk vele, ha nem sikerül az iskolaérettségi teszt vagy az óvónők úgy ítélik meg, marad. Bár korcsoportos oviba jar, 1 évre átkerült volna egy másik csoportba, a csoportjából csak 1 gyerek nem megy. Nem versenyistállóba fog menni, hanem egy művészeti suliba, ahol 4.osztálytól lesz csak nyelv és nagyon kedves, jól tanító tanító néni lesz az osztályfőnöke. Heti 2x napközi időben lesz a tánc vagy rajz.


Nekem is ez a gondom, hogy lesz aki akár 2 évvel is idősebb lesz Nála. Én augusztusi vagyok és nem én voltam a legfiatalabb az osztályban. Én azért bíztam az óvónőkre mert az Ők látják, hogy milyen a figyelme akkor, ha többen vannak. Azt mondják, olyan agya van mint a szivacs, 2x hall valamit és visszamondja és agyilag is simán ott van ahol a Nála ½ évvel idősebb csoport társai.


Ha engeditek suliba, olyat keress, ami az érdeklődésének megfelel. Nekem az volt csak az elvárásom, hogy tanuljon neg írni, olvasni, számolni és szeresse az iskolát.

2016. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!