Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A nevelesi tanacsado vélemenye...

A nevelesi tanacsado vélemenye az óvoda felett van? Törtent ufyanis az hogy az ovi szerint a gyerek mehet iskolaba, mindent rendben találtak. Ám a szülő nem nyugodott s elvitte nev tan is felmérje, iskolaérettseg szempontjából.

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 10:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha a 8 as a szívedbol szólt akkor nem értelek!!! Direkt rosszat akarsz a saját gyerekednek??
2017. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 klopusz ***** válasza:

Anno a fiamat én is elvittem a nev.tan-ba. Egészen pontosan azért, mert bár kora szerint kellett volna suliba mennie, az óvónők tanácsolták, hogy maradjon még egy évet (én is így láttam), de ehhez kellett a szakvélemény.

Elvittem, megcsinálták vele azt, amit kell és a szakemberek is úgy látták, maradjon.

Nem bántam meg, bár jelenleg ő a legidősebb az osztályában (betöltötte a 13-at, de hatodikos).

2017. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

8 as válaszolótól idézve: " Ha egy szülő úgy érzi, hogy a gyereke még nem igazán állja meg a helyét majd az iskolában, nem elég érett, akkor igenis van joga elvinni szakemberhez. Az óvodában sajnos nem olyan szakemberek dolgoznak, akik szakszerűen tudnának dönteni az alkalmasságról, így számtalan gyereket küldenek iskolába, amikor még oviban lenne a helye! Te ismered a gyerekedet, te látod, hogy milyen, sok óvónő magasról tesz a gyerekekre, töltögeti ki a sablon nyomtatványokat. Nekünk egy barátunk járt úgy, hogy az óvoda iskolaérettnek nyilvánította a lányukat, amikor marhára nem volt az, de ez csak ugye az iskolában derült már ki. Szegény kislány mindenben el volt maradva a társaitól, ezért csúfolták is, az osztályfőnök úgy döntött, hogy az első iskolai évet nem értékeli, olyan, mintha egy előkészítőbe járt volna, tehát újra kell kezdenie idén az első osztályt. Na most kérdezem én, ilyenkor miért nem vonható felelősségre az óvoda? Az iskolában már megpecsételték a kislányt, hogy buta, el van maradva a többitől, nem oda való, figyelemhiányos stb. Holott csak arról van szó, hogy ráért volna 1 évvel később iskolába menni."


Ugyanis valóban az óvónőknél az én gyerekem 1 a sok közül. Olyan, mintha a mi ovinkról írt volna.

Természetesen a gyerekemnek a legjobbat akarom, és nem rosszat!!

Azonkívül ha az oviban marad sem fejlődik, mert az óvónők kimondták h. a vegyes csoportban ez van, és nincs erre kapacitás-azaz arra h. az iskolaérettekkel is foglalkozzanak ha már ők vannak kisebbségben.


De ha úgy látjuk, a suli mellett folytatjuk a nev. tan fejlesztését, sőt még június hónapban is elvállalták a gyerek fejlesztését.

2017. jún. 2. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!