Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Reggel hányra viszed iskolába...

Reggel hányra viszed iskolába a gyereket?

Figyelt kérdés
Én 7-re járok dolgozni, és mindenki csodálkozott, hogy emiatt, ilyen korán (6.30kor) fogom leadni a lányom. ti hánykor adjátok le, hányra jártok dolgozni?
2017. jún. 3. 18:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%

Ne foglalkozz másokkal, csináld úgy, ahogy neked jó.

Minket is mindig b.gattak már az óvónők is, hogy miért visszük ilyen korán, miért hozzuk el ilyen későn... Hát azért, mert van, aki dolgozik is, nem csak htb, és nem 9-14-ig, hanem normál 8 órás munkaidőben. Örülök, hogy van állásom, nem fogom magam azért kirúgatni, mert megszokták, hogy az otthon ülő főállású anyák 9 körül bebattyognak, ebéd után meg viszik is haza.

Suliban ugyanez. Van ügyelet, 6-tól nyitva kell(ene) lenniük. De ezt külön jelezni kell, hogy te ilyenkor viszed a gyereket.

Poén az egészben, hogy vidéken lakunk. 6.30-kor indul busz, amivel 8-ra be tudsz járni dolgozni, mégis úgy néznek rád, mint a véres rongyra, ha előtte viszed a gyereket.

2017. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
47%

A fáradságról annyit, korábban fekszik este.

Este 8-tól reggel 6-ig az 10 óra alvás!

2017. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
63%

Azért én sajnálom a gyerekeiteket. Nem normális, hogy reggel fél 7-kor, vagy korábban már óvodában/iskolában vannak. És ezt nem htb-ként mondom. Egy szülőnek erre előre fel kell készülni, egy szülő nem tud bármilyen munkát elvállalni, figyelembe kell venni a gyerek szükségleteit is, pl. alvás.

Nekem is lehetett volna kicsit jobban fizető munkám, de nem vállaltam, mert akkor nálunk is az lett volna, hogy az én gyerekem az első reggel és az utolsó este. Hát most nem így van. Leghamarabb fél 8-ra visszük oviba, de ha lehet inkább 8-ra, délután 4-re megyek érte. Én napi 8,5 órát dolgozom, a férjem sokkal többet és kizárólag mi ketten járunk érte.

2017. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
12-es, ahhoz nem hiszem, hogy elég 6-kor kelni, hogy 6:30-ra az iskolában legyen.
2017. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
32%

6-kor ébresztettem a fiam. Öltözés, fogmosás. 6:15-20 körül indulunk a tatához. Autóval. A sulitól kb. 500 méterre lakik. Szóval mintha oda vittem volna.

6:30-kor indultam vidékre. Autóval.

Ha nem lett volna autó,nem tudtam volna megoldani.

A munkahelyem 14 éve megvolt... váltani nem volt módon. Sajnos nem egyszerű ám elfogadható fizetéssel munkát találni. Protekció nélkül.


12-es voltam.

2017. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%
De te nem az iskolába vitted 6:30-ra, hanem a tatához, ahol gondolom volt még lehetősége reggelizni. A kérdezőnek viszont ezt még otthon kell megoldania.
2017. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk fél 8-ra kell beérni, negyedkor viszem be, félkor kezdek. Munkahelyközeli intézményt választottunk.
2017. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
47%
Épeszű ember a gyereke érdekét nézi. A gyereknek nem érdeke reggel 6:30kor az iskolában lenni, úgy, hogy majd 8kor kezdődik a tanítás és délután négyig ott kell lennie. Nem óvoda, nem bébiszitter, hogy pihenjen, ha elfáradt, hanem iskola, ahol bizony komolyan dolgoznia és koncentrálnia kell. Ha tudom, hogy olyan xar munkahelyem van, ahová korán kell beerni, akkor vegiggondolom a lehetőségeket: 1, keresek másikat, 2, keresek egy megbízható bébiszittert. Ha egyik sem megoldhato, akkor eleve nem vállalok gyereket, hiszen teljesen életképtelen vagyok.
2017. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
64%
8-16 között dolgozom. 7.45/kor kezdődik a tanítás. Fél 8 körül érünk be. A mi sulinkba egyébként csak 7-től van ügyelet...
2017. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
33%

Én nem tudom, ti hol éltek. Nem mindenhol van 8432 munkahely, van 3, örül az ember, ha el tud helyezkedni. Nincs lehetőség a váltásra, öröm, hogyha szülés után visszavesznek, kisgyerekesként új munkahelyet találni meg aztán még inkább képtelenség.

Nyilván az lenne a lehető legjobb, ha mindenhol lenne lehetőség 6 órában dolgozni, váltogatni a munkahelyeket, ha nem felel meg. De nem álomvilágban élünk, ez sajnos itthon nem mostanában lesz mindenhol elérhető.


"Épeszű ember a gyereke érdekét nézi. A gyereknek nem érdeke reggel 6:30kor az iskolában lenni," - mert az érdeke, hogy az anyját kirúgják, az apja meg esetleg, már ha van, persze, éjjel-nappal dolgozzon, hogy legyen mit enniük? De ne kelljen már fél órával korábban kelni... Mert ahhoz, hogy 7,45re kényelmesen beérjen, 7kor mindenképp kelni kell. Vagyis konkrétan 30 percről magyaráztok.


Kérdező. Ha nálatok van ügyelet (márpedig lennie kell), akkor oda beadod. Nem hiszem, hogy sokáig lenne egyedül. Ez van. Dolgozni kell. A pesti 6órábandolgozik anyukákkal meg nem kell foglalkozni. Örüljenek, hogy nekik van lehetőségük, de nehogy már a másikat megszólják, mert neki nincs...


"Leghamarabb fél 8-ra visszük oviba, de ha lehet inkább 8-ra, délután 4-re megyek érte. Én napi 8,5 órát dolgozom," - ezt magyarázd már meg, hogy hogy. Már csak úgy számtanilag...

2017. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!