Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért ilyen rosszindulatú a...

Miért ilyen rosszindulatú a matektanár?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5. osztályos és sajnos bukásra áll matekból, pedig jó eszű gyerek, de így alakult. Kitaláltam, hogy minden órára csinál szorgalmi házi feladatot, amit a tanár értékelni tud. A tegnapi napon kisfiam meg is mutatta neki, hogy 2 oldalas szorgalmi feladatot csinált. Erre a tanár reakciója az volt, hogy nem tudja elfogadni, mert nem külön lapra csinálta, hanem a füzetbe! Én ezt felháborítónak tartom!!!! Igazam van?

2018. máj. 4. 11:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
96%
Ha minden órára csinál szorgalmit, akkor az heti minimum 3-4 alkalom, a következőt csinálja külön papírra, nem vitatkoznék azzal a tanárral akinél bukásra áll a fiam, tartsd be amit mondott és ennyi.
2018. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
91%
A matek tipikusan az a tárgy, amire nem kell tanulni. Aki jóeszű, az érti és jó jegyeket szerez belőle. Az említett pedagógus heti min. 20 órában tanít, mellette felkészül az órákra és dolgozatokat javít. Emellett elvállalta ingyen, hogy megnézi, amit otthon csináltatok. Össze kellene tenned a 2 kezed, amiért a bukdácsoló fiadra szánja a szabadidejét, ahelyett, h itt szidod.
2018. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%

Már ne is haragudj de május van! Eddig nem tűnt fel hogy szar jegyeket hoz, bukni fog?!

A tanárok nem csípik az ilyen "egész évben a herém vakarom, uccsó pillanatban meg tekerek pár hetet a jobb jegyért" tanulókat. Van belőlük elég! Pláne hogy nem is a gyerek teker hanem anyuci amikor megtudta így laza 8 hónap tanítási év után (!) hirtelen, hogy a gyerek hoppá rossz jegyeket kap. Hol voltál a tanév eddigi részében?!

2018. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Amikor megbeszéltem vele, nem mondta, hogy külön papírra csinálja a fiam a szorgalmi feladatot. Ha mondta volna, semmi gond. Nyilván a fiam sem hibátlan, nem is védem. De nem buta gyerek, az a lényeg. Igen, a matekot nem kell tanulni, de nem mindegy, hogy hogyan magyarázza el valaki. Én el tudom neki úgy magyarázni 3 perc alatt, hogy egyből megérti azt, amit a tanár 1 hét alatt sem tud neki megtanítani. Pedig nem vagyok matektanár...
2018. máj. 4. 11:44
 15/41 A kérdező kommentje:
A 13. válaszolónak: áprilisban gyűjtött be annyi 1-est, hogy állítólag bukásra áll. Az előző hónapokban sokkal jobb jegyeket kapott.
2018. máj. 4. 11:46
 16/41 anonim ***** válasza:
90%

Na ilyen nincs hogy 1 hónap alatt valaki leront egy jó átlagot. Pláne 5. osztályban...eddig hányasokat hozott?

Szerintem szimplán a hozzáállás is rossz lehet. 1 hónap alapján nem buktatnak ha előtte 7 hónapig okos volt és jó jegyeket kapott! Itt valami nem kerek.

2018. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
97%
Félévkor hányas volt?
2018. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
a 2. félév jegyei: február: 3,4,4,3, március: 3, 4,4,1, április: 1,1,1,1. Kaptam egy levelet a tanártól, hogy a fiam átlaga nem éri el a kettes osztályzatot!!!!!
2018. máj. 4. 11:52
 19/41 anonim ***** válasza:
72%
1 hónap alatt nem lehet lerontani bukásra állásra egy jó átlagot. Ez is matematika, úgy tűnik, családi a probléma.
2018. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
84%
Ez 2,5 lenne, kis jóindulattal 3-as.
2018. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!