Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért ilyen rosszindulatú a...

Miért ilyen rosszindulatú a matektanár?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5. osztályos és sajnos bukásra áll matekból, pedig jó eszű gyerek, de így alakult. Kitaláltam, hogy minden órára csinál szorgalmi házi feladatot, amit a tanár értékelni tud. A tegnapi napon kisfiam meg is mutatta neki, hogy 2 oldalas szorgalmi feladatot csinált. Erre a tanár reakciója az volt, hogy nem tudja elfogadni, mert nem külön lapra csinálta, hanem a füzetbe! Én ezt felháborítónak tartom!!!! Igazam van?

2018. máj. 4. 11:04
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Foglalkozom vele.
2018. máj. 4. 17:41
 32/41 anonim ***** válasza:
71%

"Foglalkozom vele."

Ne vedd sértésnek, vagy nem eleget, vagy nem megfelelően.

2018. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Nem eleget. Mivel a munkám miatt este 6-ra érek haza és fáradt vagyok.
2018. máj. 4. 21:33
 34/41 A kérdező kommentje:
És a gyerek is fáradt, mivel a héten 3-szor van 7 órája, a többi napon pedig 6 + zeneiskolába is jár, nagyon tehetséges.
2018. máj. 4. 21:35
 35/41 anonim ***** válasza:
89%
Ha magától nem áll neki tanulni, akkor pedig neked kell segítened ebben. Este 6 után még van úgy 3-4 órátok tanulni, ki kell használni a lehetőséget. (Én is hasonló helyzetben vagyok. Minden nap 12 órázom, 6 - fél 7 fele érek haza. Mivel a fiam önerőből nem igazán tanul, így minden este közösen szoktunk. Általában 8 óra fele végzünk. Szerencse, hogy mondjuk matekot azt érti, mert abban már nem igazán tudnék segíteni neki.)
2018. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
51%
Ebbol a vegen az lesz mint a baratnomnel aki 11.osztalyban nem tudja mi az az egyenes es mikor mondom hogy fuggvenyes feladathoz rajzoljon egyeneket azzok nem tudja melyik az x es melyik az y es mikor van egy feladat h f(x)3+2 akkor azt se tudja mi az az f(x)=x2 es kepes megkerdezni,hogy mi az az f(x). Aztan csodalkozik hogy megbukik es a tanar a hibas az anyjanak meg meg elo is adja h mindenki megbukott mikozben o annyira buta hogy semmit nem tud. Gyakorlassal sem pedig anyukam egy csomoszor segitett neki. :D
2018. máj. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó ez még a jobbik eset .. nekem volt szerencsém olyan leányzót pótvizsgára készíteni aki 3x kezdte a gimi elsőt és még nem volt tisztában a törtekkel, tizedes törtekkel, sőt ..sosem felejtem el az egyik feladat az volt ,hogy adottak a zöldségek kg os árai .. ha lemegy a boltba fél kg krumpliért meg még valamiért akkor mennyit fog fizetni .. csak nézett rám .. + egy nettó számítás százalék számítással egybe kötve .. lövése nem volt az egészről .. de a diszkalkuliás öcsém gond nélkül megoldotta ... Mikor szoltam anyukának ,hogy valami nem stimm akkor derült ki ,hogy általánosban is ugy kellett átrugdalni ,mert hasonlóan állt mint a kérdező gyermeke .
2018. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
71%

Utolso elotti vagyok. Szepen leirtam amit akartam. Mar annyira komas voltam,hogy nem is neztem mit irok.

Amugy ez a lany is hasonlo. Fogalma sincs a tortekrol,nem tudja hogy egy ketted reciproka mi. Nem ismeri a szorzotablat,de allitolag nagyon okos,a potvizsgan is azert ment at mert az egyik befolyasos tanarnak benyalt es az megmondta az igazgatonak,hogy engedje kovetkezo osztalyba. Most is felevkor bukott es mar nem lesz ez a tanar,hogy atengedjek a potvizsgan. Egyszeruen semmit nem tud. Teljesen az alapoktol kene kezdenie,bar annyira logikus targy a matek,hogy nem ertem hogy egy egyenletet hogy nem lehet megerteni. Vagy egy szorzast kiszamolni. Es ez kozgazdasagi iskola es kitalalta hogy o ezzel akar foglalkozni erettsegi utan is. Felteve ha sikerul megirnia az erettsegit, amit ketlek. Persze ertem en a szulot,mindenkinek a sajatja a legjobb,csak neha latni kene a fatol az erdot es rajonni,ha mar 10-en min irjak,hogy valami nem stimm es a tanar is megakarja buktatni akkor ott nagy a baj es nem az hogy a gyerek okos csak lusta,mert akkor min. egy kettest osszekaparna,foleg ha ennyi szorgalmit csinal akkor gyakorolt is,kivetel ha azt az anyja csinalta meg es nem csak atmasolta.Mondjuk a mozaiknak fent van az osszes feladat megoldasa a mozaikon,osztakytarsam igy lett 4es hogy megcsinalta a szorgalmit alt.ban es a tanar elfogadta,kulonben semmit nem tudott.

2018. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Tom Benko ***** válasza:
92%

Azért az érdekes, hogy a tanár egy hét alatt nem tudja megtanítani, te meg 3 perc alatt. Két variáció van:

1; lurkó szarik az egészre, órán a valagát vakarja, veled viszont szemtől szemben ezt nem tudja megcsinálni;

2; lurkó megtanulta egy hét alatt, nálad már csak összeállt a kép.

Illetve egy harmadik eshetőség: inkább azt mondja, hogy érti, csak hagyd már békén.

2018. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
86%
Mindig a tanár a hibás... Anyuka mintha egy kicsit elfogult lenne a jó képességű, tehetséges gyermekével, aki bukásra áll. Azt írja, ő három perc alatt elmagyarázza azt, amit a tanár nem volt képes. Ha ekkora tudással bír édesanya, akkor miért áll mégis bukásra a gyermek? Kevés az idő tanulni, mert az őstehetség zeneiskolába jár? Az erre fordított időt tölthetné egy matematikatanárnál is, akkor talán nem állnak bukásra ez a zsenipalánta.
2018. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!