Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért ilyen rosszindulatú a...

Miért ilyen rosszindulatú a matektanár?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5. osztályos és sajnos bukásra áll matekból, pedig jó eszű gyerek, de így alakult. Kitaláltam, hogy minden órára csinál szorgalmi házi feladatot, amit a tanár értékelni tud. A tegnapi napon kisfiam meg is mutatta neki, hogy 2 oldalas szorgalmi feladatot csinált. Erre a tanár reakciója az volt, hogy nem tudja elfogadni, mert nem külön lapra csinálta, hanem a füzetbe! Én ezt felháborítónak tartom!!!! Igazam van?

2018. máj. 4. 11:04
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is. Félévkor sajnos 2-es volt.
2018. máj. 4. 11:55
 22/41 anonim ***** válasza:
94%

Ja hát egy kettest simán leronthat 1-re. Az hogy volt pár jó jegye, ez attól még nem elég.


Plusz infó: az értékeléseknél a tanár nem csak számtani átlagot néz! Hozzáveszi az órai aktivitást, viselkedést és hozzáállást. Ezek le- vagy felhúzhatják a jegyet. Ez van.

2018. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
81%

Év végén az egész évi teljesítményt értékelik, nem csak a 2. félévet. Ha félévkor kettes volt, akkor az első félév nem volt valami fényes, gondolom. Egymás után 5 db karót beszedni elég gáz. Nagyobb gond lehet a háttérben, szerintem a gyerek tojik az egészre... már ha tényleg jóeszű gyerekről van szó. Ismertem ilyet, lányom osztálytársnője volt: kétszer is bukott (osztályt is ismételt), utána viszont összekapta magát, már érdekli a tanulás, azóta a magyar mellett legalább még 3 nyelvet beszél majdnem anyanyelvi szinten, úgy belejött. Mindenből jó jegeket szerez, elkezdett magáért tanulni és nem is kell megerőltetnie magát. Ismerem, állítom, hogy jóeszű, csak baromira nem érdekelte az egész 5-6. osztályos korában.

Nem hinném, hogy gond lenne a tanárral. Teljesen jogos, hogy a szorgalmit külön kéri, hogy ne kavarjon bele a napi tananyagba.

2018. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
14%
Eleve az elégtelent nem adjuk hozzá érdemjegy átlagolásakor, csak osztunk vele. Az átlag így pont 2 lenne. De mivel az utolsó hónapban csak és kizárólag egyesei voltak, ha kituno lett volna is simán megbukhatna ezzel.
2018. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként hoába bekúszott pár 3-4, attól az utolsó jegy mind 1.....magyarul a gyerek tudása nem elégséges így év vége felé sem! És ne feledd: pl. témazáró és év végi nagydolgozat 2-3-szoros szorzóval megy!! Tehát ez az 5 darab karó simán érhet duplát, viszont a 4-es egy ötperces röpdoli.
2018. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
81%
Hadd kérdezzem meg: a sok felkiáltójel és a gyerekesen megfogalmazott kérdés alapján nem a fiú vagy véletlenül? Ha igen, gyorsan beszélj a szüleiddel hogy ne érje őket váratlanul..
2018. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%

Hát akkor itt valami komoly gondok vannak a háttérben. 5. osztályban egy átlagos eszű gyerek nulla matektanulással össze tudja szedni a 3-as átlagot, ha figyel órán.

Be kellene menni és megnézni mit rontott el azokon a dolgozatokon. Azt írtad, hogy "Igen, a matekot nem kell tanulni" ebből az következik, hogy vagy mégiscsak kellene tanulni (nem is kicsit) vagy a javításkor csúszott be pár nagyobb hiba ezért lettek 1-esek azok a dolgozatok.

2018. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
35%
Jó olvasni ,hogy nem csak nekem sántít a történet .. 5. osztályban elég érdekesek ezek a jegyek .. aazért nem hinném ,hogy egy általános iskolában tanító tanárnak az lenne a heppje ,hogy buktatja a gyereket ... Ebben az esetben nem érzem jogosnak a felháborodásod .. és nekem elhiheted volt dolgunk olyan tanárral akinek ez volt a heppje .. Csak ,hogy értsd ... 3 hétig nem voltam iskolába(már gimi ) ...hangszál gyulladással mikor visszmentem sem volt még hangom ezt a tanár is tudta ... ennek ellenére azért kaptam karót mert nem tudtam válaszolni a feladat megoldására (hang nélkül érdekesen ment volna ..) + dolgozatot irattatott velem .. új anyagból ,hogy mókás legyen.. az otársam azért kapott karót mert az új anyagnál kihívta ,hogy oldja meg a feladatot ..és megmerte mondani ,hogy ő ezt nem érti .. ez akkor lett érdekes mikor a verseny hátteremmel (iskolát váltottam de az első gimibe ahová pont ,hogy kellett a matek 5 össel vettek fel ..) közölte nem megy 24 gyerekből 22 érettségire. . édesanyám ekkor bejött a tanár nem volt hajlandó beszélni sem vele .. de kénytelen volt .. akkor nézték ujra a dolgozataimat amiből kiderült mind alul volt értékelve .. de nálatok nem egy egész osztályt szívat a tanár igy szerintem nálatok kell a hibát keresni...
2018. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
94%

Nincs igazad. Belement a "játékotokba", hogy otthoni feladatmegoldással javíthat (amúgy ki tudja, otthon mennyire csinálja önállóan?), pedig ez neki külön meló, hogy átnézze.

tegnap kifogásolta, hogy nem külön papíron van. Majd holnap azon lesz. és? ennyi. gondolom nem egyszeri 2 oldalnyi szorgalmival gondoltátok a bukást megúszni.

2018. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
91%
Hát te 3perc alatt megtanitod neki amit a tanár egy hét alatt sem akkor miért nem ülsz le vele tanulni? Veled van a gond. A gyerekkel foglalkozni kell. Ha nem megy a matek akkor segíts neki. Ez a dolgod nem pedig a tanárt szidni.
2018. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!