Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, panaszt tennétek? Ha igen, kinél?

Figyelt kérdés

Röviden:

Kisfiam 3. osztályos. Reggel amikor elvittem suliba, teljesen jól volt, de már az első órán jelezte, hogy nem érzi jól magát, fáj a feje. 2. órán uszodába mentek, ahol felmentést kapott úszás alól, kint feküdt egy fotelben több mint 1 órát úgy, hogy rosszul érezte magát, a tanítónő nem foglalkozott vele. Osztálytárs szülője ment hajat szárítani a gyermekének és Ő fogta meg a gyerekem fejét és mondta hogy tűzforró. Kérdezte hogy hívtak-e, mondta a tanítónő hogy nem, majd ha visszaérnek a suliba és a gyerek még mindig rosszul lesz, akkor felhívnak. Anyuka nem hagyta annyiban, felhívott, elmondta mi van és elvitte a kisfiamat a mamához. 39,4 volt a láza.


Fel vagyok háborodva, hogy a gyerekem egészségét veszélyeztetik az iskolában. Tudtommal a lehető legrövidebb időn belül értesíteniük kellett volna, nem magára hagyni egy fotelban, a tanítónő meg 2-3 asztallal arrébb pletykál meg dolgozatokat javít.


Ki mit lépne ebben a helyzetben?


2018. jún. 7. 23:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Reggel még teljesen jól volt. Kérdeztem is délután miért nem szólt regggel, érzett-e már valamit, de azt mondja a suliban kezdte csak rosszul érezni magát.

A nem tudja a számomat nálam sem mentség, ha akarja 2 perc alatt kideríti vagy felhivat a sulival.

2018. jún. 8. 07:15
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Én is nagyon mérges lennék, beszélnék a tanítóval is és az igazgatóval is.
2018. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, szerintem felfújod
2018. jún. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%

Láz dolgot én is azt gondolom, hogy felfújtad. Adtak neki felmentést úszás alol, mert látták rosszul van. Az usziban gondolom nem viszi az összes gyerek telefonszámát magával.


Ami viszont nekem is fura, hogy csak úgy egy "idegen szülövel" el engedték a gyerekedet...

2018. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

Több okból is problémás a kérdés.


1. én azon is felháborodnék, hogy a tanár egy másik gyerek szülőjével engedi el a gyereket a suliból a mamához

2. ha kezdetben csak a feje fájt, teljesen jogos, hogy a tanár először arra gondolt, pihenjen kicsit, és majd meglátja (sok szülő háborog ám, hogy mi a fenéért kel minden sz*r miatt ugráltatni őket munkahelyről, munkaidőben). tudom, mert az elsősöm migrénes, és nálunk is mindig ez az első, hogy lefektetik kicsit (1-2 órát) pihenni, sokszor elegendő is ennyi.

3. nem gondolom, hogy a tanítónő lázmérővel megy az uszodába. a suliban van lehetőség lázat mérni (ha uszi után visszaérnek), és a szülő megérkeztéig vele egyeztetve akár gyógyszert is adni. menet közben ez sajnos nem megy

4. ha fel is hívja a szülőt, sok esetben legalább még 2-3 óra mire munkából el tud szabadulni az ember.

nem óvoda, huszonx gyerekre nem 3, hanem 1 ember van.


Na szóval ezek amik történhettek. Ha a gyerek 2-3 óra után is rosszul van, akkor természetes, hogy hívnia kell a szülőt. De itt nem telt el 2 óra sem onnantól, hogy "nem érezte jól magát"


Mit tennék? Szólnék a tanítónőnek, hogy legközelebb azonnal hívjanak, ha baj van, mert úgy tűnik, nagyon gyorsan felszökik a gyerkőc láza, jobb, ha ilyenkor azonnal tud érte valaki menni.

2018. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem kicsit felfújod! Ha panaszt teszel se érsz vele semmit. Jelezte a gyerek, hogy fáj a feje. Felmentést kapott, pihenhetett, vártak hátha jobban lesz. Ha szól neked és mire odaérsz a gyereknek meg kutya baja (vagy azt mondod bevette, hogy szimulált mivel 2-3 órája még otthon nem volt baja), te meg eljöttél a munkából akkor az lett volna a baj. Akkor is időben szólt volna, ha az osztálytárs anyukája nem rendezkedik. Akkor lett volna felelőtlen, ha a napköziben szóltak volna, hogy reggel óta lázas a gyerek vagy beállítják úszni. Azért ne felejtsük el nem egy gyerek jár az osztályba. És ezek szerint nem volt magára hagyva, ha 2 asztallal arrébb ült. Nem vagyok mai csirke, de teljesen normális ha tudnak akkor az iskolában javítanak dolgozatot a tanárok. Az éjszakai javítást senki sem fizeti nekik.
2018. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A fejfájások 99%-a elmúlik vízivás és egy kis pihenés hatására. A tanár nem orvos, ezt ne felejtsd el. Az usziban nem tud lázat mérni. És még másik 30 gyerkőc van rábízva, nem tud folyton a tieddel foglalkozni, mikor rosszul van. Ez az állami iskola átka. Biztos hívott volna, amint hazaértek az usziból, ha egy másik anyuka nem kotnyeleskedik ott, aklor is.

Azt, hogy dolgozatot javított és beszélgetett, honnan tudod? Nem is voltál ott. A gyerek beszámolója lehet, hogy torzít.

Azon viszont kiakadnék, hogy egy másik anyukával elengedte. Jogilag meg sem tehetné.

2018. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!