Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Igazságtalan az élet?

Igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Gyermekem első osztályos volt. Szorgalmasak voltunk egész évben. Felmérői 70-100% voltak. Novemberben voltunk a nevtanban tanulási képességeket vizsgálták. Teljesen rendben volt minden, nem kaptunk "kódot", fejlesztést sem ajánlottak, teendő nincs. Tanító nénink nem erre számított...80% felmérőkre azt mondta nagyon rosszak..Novemberben kijelentette hogy: fogadjam el, nem lesz orvos a gyerekemből. Barátnőm gyermeke másik iskolába jár, százalékra nagyjából egyforma értékeléseket kaptak év közben, év végi bizonyítványa kitűnő lett!!!! Haragszom magamra mert ez rossz érzést keltett bennem. Hogy lehet iskolák ill tanítók között ilyen különbség?
2018. jún. 19. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Ó te jó ég.


Soha ne az osztályzatot nézd hanem azt, hogy mi marad meg a gyereked fejében!!! Az osztályzat egy nagy hülyeség. Azok csak számok.

Egy éppen hármast író gyerek lehet más esetben okosabb mint egy kitűnő tanuló.


A végső eredmény a fontos - ami nem a bizonyítványban van - az intelligenciája. A dolgokhoz való hozzáértése. Nem a százalékai.

2018. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jún. 19. 22:25
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
ööö... Adekvát válasz: "Nem baj végülis magából sem az lett"
2018. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Úgy érzem minket valamiért leírt. Gyermekem csendes, szorgalmas. Egyszer véletlenül meghallottam két pedagógus beszélgetését: ki nem állhatom a "jó" gyerekeket, azt szeretem mikor valakiben élet van, legyen inkább rossz..
2018. jún. 19. 22:31
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Hát igen, aki tudja csinálja, aki nem az tanítja és aki azt sem tud, abból lesz a ....
2018. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Tény, hogy a kevésbé szorgalmas, zsivány gyerekek,általaban többre viszik. Magasabb az iqjuk.

De.

A jegyek tök feleslegesek.

Viszont. Ilyen suliba nem hagynám ahol a tanár lehülyézi.

2018. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Alsó tagozatban a tanítónéni engem konkrétan mindig szétalázott, elkönyvelt minden rossznak. Hátrányos család, 1. osztályban évet kellett ismételnem, nem voltam iskolaérett, úgy kerültem abba az osztályba, ahol tanított. Ballagás után odajött, alig tudta, hogy nyaljon, hogy milyen szép lettem és kitűnő a bizonyítványom stb. Úgyhogy ne vegye el a kedved egy ilyen "kedves" beszólás.
2018. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, itt is érződik a kivételezés. Én nem vagyok külföldi, nem vagyok orvos, nem dolgozom magasabb pozícióban mint a legtöbb szülő. Két kezemmel keresem meg a fizetésemet.
2018. jún. 19. 22:52
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Miért beszélsz T/1-ben a gyerekedről? Hagyd egy kicsit élni a gyerekedet, talán felbátorodik.
2018. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bátortalan. Szófogadó kislány.
2018. jún. 19. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!