Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Igazságtalan az élet?

Igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Gyermekem első osztályos volt. Szorgalmasak voltunk egész évben. Felmérői 70-100% voltak. Novemberben voltunk a nevtanban tanulási képességeket vizsgálták. Teljesen rendben volt minden, nem kaptunk "kódot", fejlesztést sem ajánlottak, teendő nincs. Tanító nénink nem erre számított...80% felmérőkre azt mondta nagyon rosszak..Novemberben kijelentette hogy: fogadjam el, nem lesz orvos a gyerekemből. Barátnőm gyermeke másik iskolába jár, százalékra nagyjából egyforma értékeléseket kaptak év közben, év végi bizonyítványa kitűnő lett!!!! Haragszom magamra mert ez rossz érzést keltett bennem. Hogy lehet iskolák ill tanítók között ilyen különbség?
2018. jún. 19. 22:17
1 2
 11/19 Carragher_x ***** válasza:
45%

"Szorgalmasak voltunk egész évben"

Nem, maximum ő lehetett szorgalmas.


"nem kaptunk "kódot""

Nem, ő nem kapott kódot.


"Novemberben kijelentette hogy: fogadjam el, nem lesz orvos a gyerekemből."

Ennyire ostoba és rosszindulatú tanár nem létezik, szóval vagy a sztori nem igaz vagy elég sok minden el lett hallgatva.

2018. jún. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
utolso,sajna léteznek még ma is ilyen tanárok tapasztalat
2018. jún. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is rosszul ment az angol az iskolában. Középiskolában azt mondta anyukámnak a tanár, hogy soha de soha nem fogok angolul megtanulni.

Persze mert az iskolában csak az számított, hogy a szavakat helyesen tudjuk leirni...

Most 37 éves vagyok és mind angolul mind németül felsöfokon beszélek.Habár az élet úgy hozta, hogy mind két nyelvterületen éltem pár évet, de nagyon gyorsan tanultam meg mind két nyelvet. Söt most már spanyolul is tudok egy kicsit.

Az én esetemben abszolút a tanár hibája volt, hogy 4 évig kettes voltam, a tanítása nulla volt, beszélni soha de soha nem beszéltünk az órán.


Ennyit a tanárokról.


Nekem most elsös volt a lányom, és itt(Németország) a gyerekeket egy kicsit sem pontozzák. Itt az értékelés tényleg szöveges. Félévkor csak egy elbeszélgetés volt, és a tanár arról beszélt miben fejlödött a gyerekem az év elej óta. Pl megmutatta, hogy milyen kusza írása volt az elején és félévre milyen szépen írt. Vagy hogy 2 hónap alatt az olvasás milyen folyékony lett...

2018. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen, vannak negatív tanárok. Félévi írás felmérőben 3 ékezet hiba 10sorban, 80%. Év végi matek felmérő 80%, elmondása szerint ez nagyon rossz. Szerintem a 4-es jegy nem rossz. 7évesen ne jósolja meg mi nem lehet az életben. És nem hallgattam el semmit...
2018. jún. 20. 10:27
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Durva amit írsz. Én nem hagynám ennél a pedagógusnál. Vagy másik osztály v. másik iskola. De lehet, hogy igazgatónőnél is panaszt tennék, a "nem lesz orvos" kifejezés miatt. Amúgy az jó, amit valaki írt, hogy visszamondani a tanárnak, hogy maga sem lett az.
2018. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért küldte nevtanba a tanító?
2018. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, írtam.
2018. jún. 21. 20:06
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen tanárok... Nekem az alsós osztályfőnököm mondta azt apámnak, hogy ne legyenek hiú ábrándjai, érettségiig sem fogok eljutni. Mindezt azért, mert matekból világ életemben közepes tanuló voltam. Azt bezzeg nem vette figyelembe, hogy úgy kezdtem az első osztályt, hogy már folyékonyan olvastam, és magamtól tanultam meg. Apám a mai napig bánja, hogy első osztály után nem írattak át máshová.

Amúgy nem lett igaza a nőnek, leérettségiztem, és egyetemet végeztem. De kínszenvedés volt az általános iskola, nekem baromi nagy kudarcélmény volt az egész alsó tagozat.

Szerintem vidd a lányodat máshová, itt láthatóan nem jó kezekben van. Amikor a nagyobbik fiammal egy hasonló kaliberű tanítónőt sikerült kifogni elsőben, én másodiktól átvittem másik suliba, és nem bántam meg.

2018. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Miért kellett a nevtan? Mit nem lát rendben a tanár?

azért a 80% körüli felmérők elsőben tényleg nem kifejezetten jók... de persze lehetne rosszabb is. mondjuk a 70% az viszont valóban gyenge.

rosszindulatú a tanár, viszont azt kétlem, hogy hasonló (70-80%-os) felmérőkre máshol kitűnő járna. itt az ismerős tuti ferdít valamiben.

2018. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!