Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi lehet az oka, hogy elsős...

Mi lehet az oka, hogy elsős (7) éves kisfiú folyamatosan zavarja az órát, illetve beszél a gyerekekhez, nem tud csendben maradni? Van esetleg másnak is ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy büntették most legutóbb, hogy messzebb tették a padját, és a fal felé néz. Természetesen nem ül mellette senki. A tanárok szerint ez így jó neki, viszont nekem nem tetszik, hogy így elszeparálták. Vagy ez normális, és csak én reagálom túl?

2019. máj. 28. 15:49
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én gyerekemre érkezne panasz h folyton zavarja az órát stb., akkor biztos nem úgy reagálnék h "hát pedig ő egy jó gyerek, oldja meg a tanító és ha még egyszer elültetik bemegyek patáliát csapni"..., hanem megpróbálnék megoldást keresni.

A kérdező is jól teszi h elviszi több szakemberhez a gyereket, ez egy jó út, illetve sokat kell beszélgetni a gyerekkel, kideríteni az okot h miért viselkedik így. Lehet h simán "csak" nem volt iskolaérett vagy egyéb ok áll a háttérben.

2019. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat.

Nővérem fia Aspergeres, és őt kezelik így az iskolában, mert nem tudják kezelni az ilyen gyerekeket.

Egyenlőre nem tudja máshova vinni, sehol nem fogadják.

2019. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
7%

Talàn foglalkozzon vele a nővéred, ne a tv meg gép elé ültesse le!


Vigye ki az udvarra, ha nincs, vigye jàtszótérre, ne bent dekkoljon a gyerek.


Régen nem tudom miért nem léteztek ezek a spéci szavak, hogy Asperger meg a tököm tudja miket ki nem találnak a neveletlen gyerekekre!

2019. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
73%

régen nem létezett autizmus, asperger, adhd, való igaz. És a Plútó sem.

ja, de! ott volt az, csak 1930-ig nem volt megfelelő technikánk, hogy észrevegyük.


Azért, mert valamit nem ismerünk, még nem jelenti azt, hogy nincs!


Nem mondtam, hogy nem büntessék. Üljön külön, egyedül DE előre, ahol szem előtt van, nem a terem végébe, háttal a többieknek, fal felé nézve, megszégyenítve.

2019. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
64%

"Talàn foglalkozzon vele a nővéred, ne a tv meg gép elé ültesse le!

Vigye ki az udvarra, ha nincs, vigye jàtszótérre, ne bent dekkoljon a gyerek."


Hogy mi??? Azt gondolod a játszótér "gyógyítja" az autizmust???

Nem ismerlek, de abban biztos vagyok, hogy a nővérem többet foglalkozik a gyerekével, mint te valaha is fogsz a tieddel (már ha van).

Szégyellhetnéd magad, hogy ilyen buta és korlátolt vagy, és még hirdeted is...

2019. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
74%

„Régen nem tudom miért nem léteztek ezek a spéci szavak, hogy Asperger meg a tököm tudja miket ki nem találnak a neveletlen gyerekekre!”


Régen nem létezett internet sem, hogy az ilyen ostobák széles körben hangoztathassák a nézeteitek. Az volt az igazán szép világ! :)

2019. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
65%

De itt a kérdésben a kérdező azt írta h nem találtak semmit a gyereknél, tehát nem hiperaktív, stb., nincs semmi "baja", simán csak nem tud viselkedni, tehát valószínű neveletlen.

Nyilván ha mondjuk SNI-s, vagy aspergeres stb, akkor nem lehet elvárni tőle hogy úgy viselkedjen mint a többi gyerek, de akkor teljesen más nevelésben is kell részesülnie mint egy átlagos gyereknek.

2019. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
24%

Van gyerekem kedves hsz., foglalkozom is vele, én itthon vagyok, van időm a lànyomra.

Mint írtam, jó időben feszt kint vagyunk az udvaron, tollasozunk, nyàron úszunk, télen bent társasozunk, römizünk stb.

És egyszer (!!!) nem volt még rà panasz sem oviban, sem suliban.


Kérdező meg azt írja, semmit nem talàltak a gyereknél.

Akkor foglalkozzon vele, nem lesz ilyen gondja.

2019. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
37%

Veregesd meg a vállad, ügyes vagy.

Nem problémás a gyereked, mert römizel vele...

2019. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
73%

a kérdező az iskolapszichológusnál volt, aki nem talált semmit. Nem is csoda, ő ugyanis édes kevés ehhez. A magatartászavart, adhd-t, ne adj isten autizmust ORVOS diagnosztizálja (mint amúgy minden betegséget), tehát pszichiáterhez kell fordulni, hogy kiderüljön mi az ok.


A fiam rendkívül jó képességű, pedagógiai teszteken 5-6 évvel a korosztálya előtt jár, okos, intelligens, értelmes. Mégsem tud nyogton maradni. Örök ingerkereső, túlmozgásos. Oppozíciós zavara, magatartászavara, figyelemzavara van.

Amíg leköti a tanítónéni, semmi gondja. Ha tudja kezelni a tanítónéni, semmi gondja. Nálunk nem fel felé fordítva elkülönítni, hanem ha nem figyel, nem reagál arra, hogy szólnak hozzá (hahó, figyelemzavar! ha elvonódik a figyelme, teljesen ki tudja árni a külvilágot), szimplán odamegy és megsimogatja a fejét vagy a hátát. Ha látja, hogy nem tud már nyugton ülni, akkor elküldi krétáért vagy hozat vele a titkárságról papírt.

Néha így is meggyűlik vele a baja és beleszalad 1-2 rosszabb opponáló epizódba, de akkor sem a gyereket bünteti, hanem engem hív be du és megbeszéljük, hogy ilyen esetben legközelebb mit tudna tenni, hogy visszarántsa az órára.

2019. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!