Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétségbe estem a bizonyítványt...

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

2019. jún. 21. 23:08
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
15%
Nem a diszgráfia a baj, de ha már harmadjára sem megy és 17 évesen végzi el a 8 általánost... Háát ebből már nem lesz diploma.
2019. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
17%
Illetve gondolom, hetedikben (ha addig még nem marad vissza) otthagyja a sulit, mert 16 éves korig tanköteles, és ciki lesz 16 évesen a 13 évesek közt virítani.
2019. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

Hát hallod téged aztán jól megtréfált a jóisten! Sajnálom a szüleid, én sírva fakadnék ha ilyen gyerekem lenne mint te!

Sajnállak nagyon, te nagyon érzelem szegény lény vagy az biztos

Ha van gyereked őt/ket is hasonlóan sajnálom hogy ilyen lény neveli/te fel mint te! Imátkozom érte hogy ne kegyen/ek ilyen mint te

2019. jún. 22. 19:31
 14/50 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem hagyom! Elmegyek érte a legvésőkig!

Sajnos egyre több gyermek lesz diszlexiás stb...

Tudom hogy együtt lehet vele élni és nagyon jól is lehet fejleszteni

Ezért is fogadtam fel Neki magántanárt!

Neked is sok sikert kívánok az életben! :)

2019. jún. 22. 19:36
 15/50 anonim ***** válasza:
17%
Hát, látom, volt kitől örökölni a gyerekednek az észt, mert te is csak átkozódni tudsz, meg ügyvéddel fenyegetni a tanári kart, mert mindenki hülye, csak a speciális iskolába való gyereked nem. Nem szégyen ám a kisegítő, 16 éves koráig ott is elszenvedhet.
2019. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Kedved utolsó hozzászóló!

Te ne vedd a szádra az én gyermekemet és szállj le róla Én nem kértem a vékeményed!

Te ne ítélkezz a gyerekem felett mikor azt sem tudod hogy mivan!

Kébzeld van egy 10 éves lányom is aki igen szép bizonyítvánnyal jött haza! A kisfiam is ezen az irodalmi jegyen kivűl mert még a matekja is 4 es lett

Szóval ne ítelkezz ha semmit sem tudsz az égvilágon!és persze hogy elmegyek a véksőkig ha kell az ügyészségig bíróságig tökmindegy

2019. jún. 22. 20:42
 17/50 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Fenyegetőzhetsz ügyvéddel attól még marhára nem lesz igazad. A tanárnak ugyanis joga van megbuktatni a gyereket a te beleegyezésed nélkül is. Az erről szóló törvényt 2015-ben hozták és ezzel hatályon kívül helyezték az előzőt, amiben valóban kellett alsóban a szülői beleegyezés. Sajnos még tanárok között is előfordul, hogy ezzel nincsenek tisztában. Itt a törvény, ami téged érint az a 11. paragrafus: [link]

Rögtön úgy kezdődik, hogy "A tanuló az iskola magasabb évfolyamába akkor léphet, ha az előírt tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítette" Ha a nevelőtestület úgy ítélte meg, hogy a gyerek ezt nem teljesítette, akkor bukta van, ha beleegyezel, ha nem. Mindez nem keverendő össze azzal ami ott van utána, hogy egy alkalommal te is kérheted az évismétlést. Ezt általában ki is használják az iskolák és megkérik a szülőt, hogy kérje.

Ez a jogi része, mehetsz ügyvédhez, de esélytelen.

Ha úgy gondolod, hogy a gyerek nem kapja meg a megfelelő fejlesztést vagy nem veszik figyelembe a nehézségeit akkor persze kereshetsz másik sulit, de ha itt bukott ott sem vehetik át másodikba. Nagyon nagy probléma, hogy ennyire késő derült ki a baj, mikor már gyakorlatilag nem volt mit tenni. Májusban már majdnem vége a tanévnek, akkor már késő is lett volna fejlesztést kezdeni.

Ami még kérdéses, hogy mennyire vagy őszinte? Velünk és magadhoz. Azt írod, hogy csak az olvasás megy rosszabbul. Az elsőt duplán ismételtetni nem szokás némi rosszabb olvasás miatt. Ha még javító vizsgát sem tehet, akkor az a gyerek nem tud olvasni semmilyen szinten, két év tanulás után sem. Ami talán járható út, hogyha tényleg ekkora a gond felmentést szerzel a gyereknek az olvasás értékelése alól. Nem tudom, hogy ilyen papírral meg lehet-e próbálni a kérelmet, hogy másodikba mehessen bár attól tartok nem, de a későbbiekben segíthet. Viszont ezt is fontold meg, mert azért valamilyen szinten tudni kell olvasni a mindennapi élethez is.

2019. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!

Persze akik pedig a gyermekemet hordták le szégyenlem magam helyettük, és remélem az Ő gyermeküknek nem lesz ilyen problémája

Mindent megteszek a gyermekemért és valószínű hogy eredményesen jövünk ki a helyzetből :) egyre több esélyünk van rá

Az ilyen elnyomó tanárok pedig megérdemlik azt amit a szülőktől és a gyerekektől kapnak főleg mikor már egyre nagyobbak elég szomorú hogy még az ilyen problémával küzdő gyermekeket is hátráltatják

Akik disz problémával küzdenek nagyon sok szerencsét és kitartást kívánok az életben!

2019. jún. 22. 22:36
 19/50 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer bukni sem jó de 2x elsöben megbukni már hatalmas problémát jelez itt sántít történet én is díszes voltam vagyok,és látok olyan gyereket akik megbuktak azokat általában elvisznek másik suliba és újra járva átmenek második osztályba ,de ti 3x járjátok az elsöt ami minden területen problémát jelez .
2019. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
76%

Az őszinteségeddel kapcsolatban már eddig is voltak kételyeim, ezt pedig a privát üzenet csak erősítette.

Ott ilyeneket írsz:

Semmilyen tantárgyból nem buktatták meg a gyermekem még nyelvtanból sem csakis az olvasásból mert lassabb mint a többi gyermek.

Többek közt a gyermekjogi képviselő sem helyesli ezt a dolgot mivel megütötte a szemét a június 11-13.ai beírt 1 es mikor iskolai programok voltak mindkét napon és ugye nem tanultak tehát se táska se dolgozat se felelet nem volt + 3 hét alatt 7db egyes osztályzat produkálása?!

Ja és persze 1,91 es értékelésre buktatta meg...


Akkor most tulajdonképpen hányadikos is ez a gyerek? Mert elsőben nincs se nyelvtan mint tantárgy, se osztályzás. Ez mind a második és az azt követő osztályok jellemzője.

Egy ekkora hazugság után pedig te vagy totál hiteltelen. Komolyan, most már a pedagógust sajnálom. Persze lehet, hogy nincs igaza de az is lehet, hogy te hazudozol össze-vissza.

2019. jún. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!