Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétségbe estem a bizonyítványt...

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

2019. jún. 21. 23:08
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
23%

Örülök a sikernek :)

Jó pihenést Nektek és sok boldogságot az új évhez!

2019. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét a második osztályhoz.az nehezebb lesz.
2019. jún. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon szép és természetes dolog, hogy egy szülő elfogult a saját gyermekével. A probléma akkor kezdődik, amikor a saját büszkesége fontosabbá válik számára, mint a gyermeke. Most is erről van szó. Mit fog mondani a szomszéd Mari néni, ha megbukik Pistike? Mit fognak gondolni az osztálytársak szülei? stb. stb. Az, hogy a gyermek elkezdheti a második osztályt, egy hatalmas kudarcélményt okoz majd neki. Megközelítőleg októberre ő maga is érezni fogja, hogy jelentősen

lemarad a társaitól. Az ilyen gyermekekben alakul ki tartós szorongás, melynek idővel testi tünetei is mutatkoznak majd.

Nekem is vannak diszes tanítványaim, több is. Természetes és alapvető dolog, hogy kiemelten, differenciáltan, egyénileg is foglalkozok velük, hiszen ez alapvető joga ezeknek a gyermekeknek. Azonban ha azt látom, hogy ennek ellenére sem képesek teljesíteni a minimum követelményeket, akkor a gyermek érdekében meg kell buktatnom. Miért? Mert ismerem, szeretem a kicsit, és tudom, hogy a következő tanév még nehezebb lenne számára, amivel már végképp nem tudna megbirkózni. Beleszakad-e a szívem? IGEN! De nem a szülőz nézem, hanem a gyerek érdekeit. Egy tanító

2019. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
25%
Sikerult valamit intezni?
2019. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Huh, ez nagyon elfajult. Szerintem ott a baj, hogy a GYIK-on kérdezed, és itt névtelenül lehet ócsárolni másokat.

Nos, én nem tudom, hogy hol tart a gyermek a tanulásban. De amit az iskola csinált, az akkor is etikátlan. Ha ilyen szinten gond van a gyerekkel, akkor esetleg javasolni kellett volna neki év közben korrepetálást, fejlesztést, kap bármi ilyet egyáltalán, ha már a Nevtan kivizsgálta? Mit javasoltak neki?

Egy biztos, én keresnék neki másik iskolát, mert nem nagyon érzem a segítőkészséget a tanári kar részéről.

Magatartásával nincs gond?

Az én fiam beszédfogyatékos, és sajnos az értési zavarokból adódóan az évek során jó kis komplexusokat szedett össze, és elsőben ráadásul bekerült egy elég rossz osztályba, így a magatartásával is gond lett.

Nálunk is volt mindenféle, a tanár a szemembe mosolygott, közben meg már azt szervezgették, hogy túrják ki a gyereket a suliból. Mivel törvényesen nem sikerült nekik, nekem is javasolták, hogy ismételjen évet. Én is kiakadtam, mégis miért? A legjobban olvas az osztályban. Persze, azért, mert a tanár meg akart tőle szabadulni. Én elhoztam onnan, az új suliban másodikban egy darab négyese lett, a többi 5, a legjobb tanuló fiú az osztályban.

Én mindenképp elhoznám onnan azt a gyereket. Amúgy meg ha ki van vizsgálva, és nem találtak nála egyéb gondot, szellemi fogyatékot, akkor a tanító néni kösse fel a gatyát, mert elsőben még a gyereknek az iskolában kéne megtanulnia olvasni, és nem otthon. Tehát ő nem végezte jól a dolgát.

2019. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
Nincs mese, új iskolába kell iratni ahol direkt az olyan gyermekekkel foglalkoznak mint az ön fia. Hagyják ott a pycsáb@v azt az iskolát ahova eddig járt.
2019. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Kedves 45-ös!


Meg tudsz tanítani egy kanalat fára mászni? Ugye, nem? Korrepetálhatod, hordhatod fejlesztésre, TSMT-re, differenciálhatod, de a kanál nem fog fára mászni.

Miért? Azért, mert képtelen rá. Ugyanez a helyzet a gyerekekkel is. Vannak olyan gyerekek, akik idejekorán kerülnek iskolába és képtelenek megtanulni olvasni, mivel nem alakultak ki az ehhez szükséges képességek-MÉG. Több időre van szükségük, de ettől NEM buták! Csak korai nekik az elvárás. Vannak olyan gyerekek is, akik soha nem lesznek erre képesek, mert olyan értelmi, szellemi korlátaik vannak, melyek nem teszik ezt lehetővé. Ezt el kell fogadni, vagy halálra lehet gyötörni a szerencsétlen gyereket, tönkre téve ezzel az életét. Érdemes ezen elgondolkozni.

2019. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Kedves 47-es, nem értem a gondját.

Hiszen azt írta a kérdező, hogy a gyerek ki lett vizsgálva. Ha mármost szellemi fogyatékos lenne, vagy bármi más miatt nem tud megtanulni írni-olvasni, akkor ott már javasoltak volna neki speciális iskolát. Ha azt írták le, hogy integráltan járhat a többi gyerekkel iskolába, akkor ezek szerint ő nem egy kanál, hanem egy normális gyerek...

45.

2019. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
én mennék ebből az iskolából azonnal
2020. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
#15 nagy szerencséd hogy régi a kérdés, mert amiket írsz, azért bizony megérdemelnéd a bant
2020. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!