Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétségbe estem a bizonyítványt...

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

2019. jún. 21. 23:08
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Na kedvesek! Látom nincs elolvasva a kérdés mivel ott világosan le lett írva hogy a tavalyi évben és most miért buktatták meg

Drága utolsó hozzászóló csinálok az e naplóról képernyőképet szívesen átküldöm neked hogy lásd van irodalom és nyelvtan!

Te engem ne akarj már meghazudtolni mikor láthatólag fingod sincs semmiről

2019. jún. 23. 08:11
 22/50 anonim ***** válasza:
62%
Miről is nincs fogalmam? Idézzem neked a törvényt, hogy elsőben tilos osztályozni, csak szöveges értékelés adható? Belebonyolódtál egy hazugságba és ennyi. Egyre kevésbé sajnállak, csak agresszíven vagdalkozol és próbálod bebizonyítani, hogy a tanár a hülye, mert ki merte mondani, hogy a gyereked nem teljesítette a követelményeket. Ha van osztályzás a gyerek nem elsős hanem másodikos. Ha csak egyből bukott akkor engedélyeznék a javító vizsgát. Próbálj meg talán igazat mondani és az energiáidat arra fordítani, hogy szembenézz a gyereked problémáival és segíts neki. A tagadás és az erőszakoskodásod pont, hogy nem fog rajta segíteni, ahhoz fejlesztés kellene, a fejlesztéshez meg az, hogy szembenézz a valós nagyságú problémával.
2019. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Nem gondolod hogyha hazudnék akkor nem mentem volna ezügyben illetékesekhez?

Segítenének ha hazudnék???

De amúgy nem a kötöszködők unaloműzésére tettem fel a kérdést

De amint írtam megoldódni látszik a történet a tankerület is felülvizsgálja a dolgot és ügyvéd fogja a kisfiamat képviselni ennyi hivatalos szeemély erősítésével mivel bemutattam mindent ami bizonyítja az igazunkat

Részemről lezártam a témát

Mégegyszer köszönöm az együttműködő hozzászólásokat

A kritizálókkal pedig nem foglalkozom

Sziasztok! :)

2019. jún. 23. 10:01
 24/50 anonim ***** válasza:
68%

Hát már megbocsáss, de azért egyetlen gyerekkel sem járatják harmadjára(!) az első osztályt mert lassabban olvas mint a többiek.

A te gyereked valószínű, hogy nem tud olvasni, de menj csak minden féle hivatalba ahelyett, hogy olyan iskolába vinnéd, ahol olyan gyerekekkel foglalkoznak, mint a tiéd.


Van gyerekem, most megy 4.-be, soha semmi gondja nem volt, sőt!De ha észrevettem volna problémát, akkor nem ügyvédhez megyek, hanem elviszem egy kisegítő iskolába, szembenézek azzal a ténnyel, hogy a gyerekem értelmileg nincs ott ahol kéne.

2019. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Hűhaaa! Nem tud olvasni? Pppfff látatlanba, hallatlanul ilyet le mersz írni? Igen lassabban olvas kibetűzi és utána mondja egybe!

Ha nem tudna olvasni akkor mindenből megbukott volna nemgondolod?

Mivel dolgozatoknál is elkell olvasni a feladatokat

Okos a kisfiam de azért nem egy hiperzseni hogy ránéz a feladatra és már tudja is hogy mit kell beírnia!

De már mondtam hogy lezártam a témát

Inkább törlöm is ha lehet mert látom hogy nem lehet leállni a piszkálódással

Ja és persze a kisegítőbe csak ezzel a problémával nem fogom odavinni mikor nem javasolja az ottani tanárnő!

2019. jún. 23. 11:24
 26/50 anonim ***** válasza:
30%

KéBzeljem? Húha, látom, a gyermek honnan örökölte érzékét édes anyanyelvünkhöz, így már világos. Téged is csak azért nem buktattak meg magyarból, mert sajnáltak, hogy 20 évesen még iskolába járnál, és látom, továbbvitted csúcsgénjeidet.


Ez a "ne vedd a szádra" meg hadd ne mondja, melyik népcsoport szavajárása, ott divat a 10 éves elsős meg az ügyvéddel fenyegetőzés is, ha valami nem tetszik.

2019. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagytok testvérek apukával? Még az megmagyarázná a helyzetet is.
2019. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Gratulálok az utolsó két hozzászólónak! Taps taps taps

Vadbarmok

2019. jún. 23. 16:55
 29/50 anonim ***** válasza:
30%
Nem én szültem olyan gyereket, aki nem képes kijárni az elsőt 9 évesen. Nem ciki a testvérének, hogy az egy évvel fiatalabb öccse 3 osztállyal alatta jár? :D
2019. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Hát most saját magadat minősíted :D

Nem szégyenli egyáltalán mert tudja hogy ez nem a testvére hibája ott volt velem minden elbeszélgetésen köztük a nevelési tanácsadóban is mikor kivizsgálták a kisfiamat és elmagyarázta a hölgy a diszlexia sajnos milyen

Lehet a gyermekemet kinevetni lenézni leszólni a nehézségei miatt ha neked ez ilyen mulatságos meg a többi idiótának vagy már kinézem belőled azt is hogy minden gúnyos hozzászólást te firkálsz mert unatkozol

Engem is leszólhatsz 2 szakmával a hátam mögött de csak kinevetlek mert ennyit érdemelsz! :D

És légyszi pattanj le rólam és a gyermekeimről foglalkozz saját magaddal gondolom van mivel, főleg ilyen stílussal :D

2019. jún. 23. 17:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!