Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétségbe estem a bizonyítványt...

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

2019. jún. 21. 23:08
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
73%

"A kisfiam is ezen az irodalmi jegyen kivűl mert még a matekja is 4 es lett"

Melyik országban jár iskolába?

Magyarországon első osztályban nincs osztályzat év végén, csak szöveges értékelés. És ez nem olyan, amit az iskola eldönthet saját hatáskörben, ez a törvényi előírás. Valamit elhallgatsz, vagy kamu.

2019. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Biztos így van ahogy írod

Nem vitatkozom! Legyen igazad :D szia

2019. jún. 23. 17:21
 33/50 anonim ***** válasza:
59%

Kamu hát, ilyen hülye gyerek kevés van, aki háromszor bukik elsőben. Már az óvodában is biztos megbuktatták játszásból. 18 év alatti gyereket meg be sem engednek kivizsgálásra, hacsak nem ő az érintett szóval kizárt hogy a kis zsenid ott lett volna a kis.... hogy is fogalmazzak? Meg nem értett zseniddel.


Nem cirkuszi műsor egy NEVTAN- elbeszélgetés, hogy boldog-boldogtalan csak úgy beüljön.


Mesélj még. Kitalálom, mi a két szakmád:


Télen méhész vagy, nyáron meg erdész :D


Nem baj, kis drága is hasonló sikereket könyvelhet majd el.


És miért magamat minősítem, ha rávilágítok, hogy talán kellemetlen lehet a nagyobbnak, hogy még akkor is elsős lesz az öccse, mikor ő kijárta a 8. -at? Tudod, nem szégyen a hülye a családban, de azért kicsit kellemetlen. Ha neked mást is mond a kislányka, hogy ne gázoljon a lelkedbe, tuti hogy szekálják a suliban az öccse miatt.

2019. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

Te aztán nagyon tudsz! :D :D :D

Gondolom a szüleid büszék rád hogy ilyen személyiséged van?! Így lehordasz egy 9 éves gyereket?

Az én családom nem olyan mint a tiéd, a gyermekeim tisztalelkű, tisztelettudó,és szeretetre méltó, veled ellentétben mert nyilvánvaló hogy te sajnos nagyon sérült vagy!

Az én gyermekeim nagyon szeretik egymást hála az égnek nagyon sok barátjuk van és a barátai is nagyon szeretik Őket

De te ezt honnan is tudhatnád téged biztos fele ennyire sem szeretnek sőt egy ilyen embert mint te inkább....

Nem megyek le a te szintedre mert ez már a föld legalsó rétege ahol te megtalálható vagy!

2019. jún. 23. 18:48
 35/50 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi hogy szövegértésből elég szar vagy! Én nem írtam hogy 3 szor bukott elsőben!

Első évismétlése szülői kérelem volt mivel iskola éretlen volt

És a mostani ismétlése az olvasás miatt van mivel május közepén derült ki hogy diszlexiás (részképesség zavar)

Hogy felfogd miaz

Szóval nem buta a gyermekem

Veled ellentétben :)

2019. jún. 23. 18:52
 36/50 anonim ***** válasza:
19%

Igen, tudom, mindenki imádja, lehet is attól jó gyerek. Nem a kedvességét vontam kétségbe, az olvasástudományát meg hogy is mérhetnék fel a 9 évesek? Biztos jókat lehet vele legózni, meg labdázni vele. Akár aktív, akár passzív résztvevőként élvezi a labdázást. :D


A többi meg csak a szokásos sértett anyatigris reakció, aki mindenáron védeni akarja saját gyerekét, akármilyen is, és rossz, hogy ha mások megmondják róla az igazat. Ugyanúgy, ahogy én nem tudok rólad, és a csimotádról semmit, csak amit te magad elmondasz, de az nem valami szívvidámító, hát te tudod. De te ugyanúgy nem tudsz rólam semmit, tehát az is csak találgatás, amit összehordasz, mint ahogy én is csak találgatni tudok, miszerint a kisebbséghez tartozol két (vagy ki tudja hány) gyerekkel, akik közül az egyik sajnos ilyen, amilyen. De jár rá az emelt családi, szóval semmi baj.

2019. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Jaj hogy neked az a baj :D

Igen cigány vagyok persze nem tagadom le

Emelt családi? :D Kutyát nem érdekel mert jó az anyagi helyzetünk hála Istennek :)

Ezért is fogadtam a magántanárt + bárkit aki segíteni tud a gyermekemnek

Ne fájjon neked semmi Nekem se fáj + nem is érdekel a te életed te vagy itt vájkálni nem én :D

Azért hordod le a gyermekemet mert cigány

Sikít rólad de nem baj

Én olyan vagyok : ha kővel dobnak dobd vissza kenyérrel

További szép napot neked és szerencsés életet! Nekünk ez megvan ezért nem vagyok ilyen lelkisérüt és rosszindulatú mint te :)

Légyszíves ne írj több ilyen kommenteket engedd el ezt a témát a gyermekeimet is és éld az életed

Köszönöm! Tisztelettel: Egy anyuka :)

2019. jún. 23. 19:17
 38/50 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell bevallanod, süt rólad. És nem vájkálok az életedben, Te írtál ki egy kérdést, amire leírtam, nem való mindenkinek az általános. Pont. Nem fáj, hogy az vagy, nem irigylem én tőletek a drog eladást, majd rohadtok érte a dutyiban. Onnan a jó anyagi helyzetetek úgyis.
2019. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Elsöben szöveges értékelés van és ritkán buktatnak gyereket meg mert ott nem igazi olvasás van max betüket olvasnak össze ,

Tehát már ott ki kellet volna jönie rögtön ha még nem jött ki akkor inkább másodikos ott már valódi olvasás van ott látszothat de lassabb olvasás még nem bukás .

Olyan nincs hogy valaki 3x járna az elsőt .

2019. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Már nem aktuális a kérdés

A tankerület vizsgálatot indított mivel jogszerűtlenül járt el az iskola

Szóval nem fogja újból járni az elsőt biztosított róla a tankerület

További boldog nyáriszünetet mindenkinek!

Sziasztok

2019. jún. 24. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!