Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorúak ezek a szabályok...

Túl szigorúak ezek a szabályok egy kamasz neveléséhez?

Figyelt kérdés

A párom lánya most lesz 15 éves, 9.-et kezdte most. A nyáron költözött hozzánk, mert az anyja férjhez ment, és külföldön él. A nyáron nem annyira voltak szabályok, mindenki lazább olyankor, ő is jöhetett-mehetett nyugodtan. De elkezdődött az év, és már most látjuk, hogy kell valami rendszer, hogy ne őrüljün meg... Az apja sokat dolgozik, én itthon vagyok a 4,5 hós lányunkkal.

-ha azt szeretné, hogy reggel elvigyük kocsival suliba, akkor legalább előtte este szóljon (tehát ne 7:20-kor essen be a szobánkba, hogy úristen 110 perc múlva bent kell ülnie a padban)

-a szennyest a fürdőszobába, a szennyestartóba tegye, mert nem fogom feltúrni a szobáját koszos bugyik és pólók után kutatva

-ha valamit elővesz a konyhában, akkor használat után pakolja a mosogatógépbe, ha a közös fürdőben sminkel, akkor miután végez, pakoljon el, ne arra menjek be másnap reggel, hogy minden úszik az alapozóban, púderben stb

-hétköznap nincs eljárkálás, buli, iszogatás, randi és egyebek, és az utolsó órája után 1 órával itthon van (gyalog is 10 perc az út, szóval marad ideje kicsit “bandázni”, nem kell lóhalálában rohannia)

-hétvégén éjfélig mehet bárhová (ha tudjuk hová, kikkel megy), ha tovább akar maradni, akkor félóránként “bejelentkezik” és ha haza akar jönni, érte megy valamelyikünk, nem egyedül kódorog az éjszakában

-kap zsebpénzt, amit arra költ, amire szeretne (nem is keveset, 10e/hét és a kajapénzt külön kapja), de ha valami nagyobb dolgot szeretne úgy, hogy nincs semmi ajándékozós esemény (pl tervezői holmi úgy, hogy nincs szülinap/karácsony stb), akkor annak a felét neki kell állnia. Nyilván ha karácsonyra kér új telefont pl, vagy bármi drágábbat, úgy nem kell beleszállnia.


Nem vén mostoha vagyok, én is még a húszas éveimet taposom. Nem az életét szeretném nehezíteni, és nyilván ahogy idősödik, úgy lazul majd minden szabály. Szerintetek ezek jók, vagy szigorúak?


2019. szept. 4. 15:08
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen alap dolgok, amiket nemhogy el lehet, el kell várni egy ekkora lánytól.

A zsebpénzt én is marhára sokallom. Simán lefelezném, ha valami nagyobb kiadást akar, akkor külön adnék neki, de heti 10.000 Ft sok, nincs rá szüksége, ha egyébként mindent megvesztek neki.

2019. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
24%
Túl engedékenyek vagytok. 15 évesen semmi keresnivalója szórakozóhelyen. Ilyen "nevelés" mellett hamarabb lesz abortusza mint érettségije.
2019. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Nem hinném, szexelni nem csak éjszaka lehet, és főleg nem csak jött-ment pasikkal. De mint írtam, nálunk fontosabb a bizalom, és hogy nyugodtan forduljon hozzánk, bármi van. Nehéz időszakon van túl az édesanyja miatt, nem szeretnénk, hogy még titkolózzon is, és 'sunyiban' járjon el bulizni. Kontrolláljuk nyilván, de annak sem látom értelmét, hogy tiltsuk el mindenféle szociális élettől este 10 után, és utána hazudozzon, hogy nagyszülőknél/nagynéninél/legjobb barátnőnél alszik, közben meg ki tudja, melyik bokorban esik éppen össze...
2019. szept. 4. 16:38
 14/44 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem túl laza is..


Egyébként én egyetemen kaptam ennyi zsebpénzt 😬De ebben a kajám is benne volt... 7 végente feltankoltam otthon is, mert nyilván nem volt elég

2019. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
80%
Túl sok az engedékenység. Pl.ha kitaláltátok, hogy éjfélre otthon kell lenni, akkor nincs apelláta, éjfélre otthon kell lenni. Ha egyszer megszabtátok a heti 10 ezer+ kajapénz zsebpénzt, akkor onnantól ne legyenek további engedmények. Heti 10 ezer forintból igenis spórolja össze a kamaszos hóbortjaira a pénzt.
2019. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Ez nem arról szól, hogy van-e apelláta, vagy nincs. Igenis van, hogy jól érzi magát az ember, vagy valami. Kamasz, de attól még van élete. Biztonságban szeretnénk tudni, ezért lenne jó, ha tudnánk, hogy éppen merre van, és kikkel. Maradhat tovább, de "cserébe" érte megyünk.


A pénz pontos összege pedig nem téma most itt, igazából ez attól függ, kinek mit enged a pénztárcája.

2019. szept. 4. 17:02
 17/44 anonim ***** válasza:
59%

Viszont az, hogy minden hétvégén éjfélig mehet, szerintem az sok.

Mondjuk havonta két hétvégét engednek meg neki.

Így is elég túlterheltek,sok a tanulni való, viszont a fiatalok hajlamosak túl bulizni magukat..


Fiatal korid ellenére jól csinálod.


Esetleg próbáljátok meg a heti 5000 ét.

Először tanulja meg beosztani.

2019. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező ugye tudod hogy a túlzott engedékenység többet árt mint használ? Bár ahol a 14 éves gyerek piálhat, keffenthet és eljárkálhat ameddig akar, ott gondolom ez nem lényeg. De jó lehet az osztálytársának lenni, kb őket is eltartja a párod pénzén.
2019. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
92%
Oké, de akkor a gyerek hogy fog megtanulni bánni a pénzzel, ha gyakorlatilag korlátlan a pénzcsap? Elôbb-utóbb saját háztartást fog vezetni, lesz egy adott összegû fizetése, amibôl gazdálkodni kell. Ha ahhoz elég felnôtt, hogy belecsapjon az éjszakába, ahhoz is legyen elég felnôtt, hogy beossza a pénzt. A másik meg úgy ôszintén: szerinted egy 15 éves kislánynak való az éjszakai élet? Szerintem nem. Én is eljártam bulizni, nem otthon gubbasztottam. Te is tudod, hogy sok a simlis alak az éjszakában. (Sorry, Te kérdezted, hogy szerintünk megfelelôek-e a szabályok).
2019. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Ez nem feltétlen túlzott engedékenység, inkább csak megelőlegezett bizalom. 8 évig kitűnő volt, középfokú nyelvvizsgával ballagott 8.-ből, most ősszel megpróbálja a felsőfokot. Vannak céljai, nagyon ambíciózus lány, és szerintem hülyeség az, hogy lenézzük a gyereket, mert "kicsi". Igenis van élete, neki is vannak érzelmei, érzései. Fiúk iránt is, igen. Ebben a korban a tanulás a legfontosabb, ezt aláírom, de ha mondjuk szeretne nyárzáró bulit tartani, hát Istenem, had csinálja.


Én is "piálhattam" 14 évesen, sőt, akkor voltam először a Szigeten is a 18-19 éves unokatestvéreimmel. Gimiben nem volt megszabva, hogy mikorra menjek haza, ettől függetlenül mindenből 5-ösre érettségiztem, és felvettek az első helyre, amit megjelöltem. Nem lettem narkós kva sem, sőt, hiába ismerkedtem fiúkkal kb 15 éves koromtól, a szüzességemet is 17 évesen veszítettem el, már kapcsolatban. De azt mondom, hogy kellett nekem az, hogy megismerjek másokat, csalódjak, stb. Most 25 éves vagyok, anyuka és feleség. Van diplomám, a magyaron kívül három nyelven beszélek (és a negyediket tanulom). Hiába vagyok itthon egy pici babával, vállalok mellette pár könnyebb munkát. Szóval nem attól függ az ember jövője, hogy 14-15 évesen éppen este 10-ig engedték el szombaton, vagy hajnal 1-ig. Persze lehet tiltani is mindentől, meg leordítani a fejét a semmiért, csak éppen azzal sem azt éri el az ember, hogy majd a gyerek bízik benne, és beavatja a dolgaiba.


A pénzt pedig beosztja, de nyilván más a fontos neki, mint egy olyan lánynak, ahol a szülők minimálbért keresnek mindketten. Én is elköltöttem a zsebpénzemet kb ahogy megkaptam, most mégis beosztom rendesen a pénzt, listát írok, számon tartom nagyjából, hogy mi a helyzet. 15 éves, nem hiszem, hogy rögtön kis mindent tudó mini felnőttet kéne belőle nevelni. Lesz még rengeteg ideje erre. Főleg, hogy azért 18 évesen nem igazán önálló senki.



Igazából a kérdés arra irányult, nem-e túl kemények ezek a feltételek. Mert a férjem szerint igen, néhány az, és még beszéljük át, mielőtt a lányával is leülünk erről "tárgyalni". :)

2019. szept. 4. 17:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!