Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorúak ezek a szabályok...

Túl szigorúak ezek a szabályok egy kamasz neveléséhez?

Figyelt kérdés

A párom lánya most lesz 15 éves, 9.-et kezdte most. A nyáron költözött hozzánk, mert az anyja férjhez ment, és külföldön él. A nyáron nem annyira voltak szabályok, mindenki lazább olyankor, ő is jöhetett-mehetett nyugodtan. De elkezdődött az év, és már most látjuk, hogy kell valami rendszer, hogy ne őrüljün meg... Az apja sokat dolgozik, én itthon vagyok a 4,5 hós lányunkkal.

-ha azt szeretné, hogy reggel elvigyük kocsival suliba, akkor legalább előtte este szóljon (tehát ne 7:20-kor essen be a szobánkba, hogy úristen 110 perc múlva bent kell ülnie a padban)

-a szennyest a fürdőszobába, a szennyestartóba tegye, mert nem fogom feltúrni a szobáját koszos bugyik és pólók után kutatva

-ha valamit elővesz a konyhában, akkor használat után pakolja a mosogatógépbe, ha a közös fürdőben sminkel, akkor miután végez, pakoljon el, ne arra menjek be másnap reggel, hogy minden úszik az alapozóban, púderben stb

-hétköznap nincs eljárkálás, buli, iszogatás, randi és egyebek, és az utolsó órája után 1 órával itthon van (gyalog is 10 perc az út, szóval marad ideje kicsit “bandázni”, nem kell lóhalálában rohannia)

-hétvégén éjfélig mehet bárhová (ha tudjuk hová, kikkel megy), ha tovább akar maradni, akkor félóránként “bejelentkezik” és ha haza akar jönni, érte megy valamelyikünk, nem egyedül kódorog az éjszakában

-kap zsebpénzt, amit arra költ, amire szeretne (nem is keveset, 10e/hét és a kajapénzt külön kapja), de ha valami nagyobb dolgot szeretne úgy, hogy nincs semmi ajándékozós esemény (pl tervezői holmi úgy, hogy nincs szülinap/karácsony stb), akkor annak a felét neki kell állnia. Nyilván ha karácsonyra kér új telefont pl, vagy bármi drágábbat, úgy nem kell beleszállnia.


Nem vén mostoha vagyok, én is még a húszas éveimet taposom. Nem az életét szeretném nehezíteni, és nyilván ahogy idősödik, úgy lazul majd minden szabály. Szerintetek ezek jók, vagy szigorúak?


2019. szept. 4. 15:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
94%

Látom a lényeg nem ment át, a gyakornoki fizetés vagy a pályakezdők fizetése rendkívül alacsony, a gyerek nagyot fog koppanni diplomásként!


Az ovi gyerekem a fél millás szobájában alszik, de mikor már a való életre kell felkészítenem, nem azért csökkentek(vagyis nem növelem) az életszínvonalát ,mert 40 sok, hanem azért, hogy ne csalódjon majd a munkaerőpiacon, mikor annyit vagy kevesebbet keres, amennyivel eddig támogatva volt.


Ez nem turkálás, sehol sem kérdeztem, mennyit kerestek, mennyitek van a gyerekre, érdekel a logika, mert a bsct végzett bmes jobb informatikusok is 180ról kezdenek! Ebből saját lakással sem fogja tudni fedezni az általatok fedezett szintet, nem tartasz tőle, hogy csalódni fog, mikor huszonévesen a munkája annyit sem ér, amennyivel támogattátok, amihez 10 év alatt hozzászokott? Aztán majd nem futja godiva csokira meg starbucks kávéra, luxi parfümre, és cefetül fogja magát érezni, na meg azért is, ha ezt az igényét felnőttként a szülei pótolnák. Szerintem jobb, ha ki sem alakul olyan igény, amit nem tud megteremteni felnőttként.


Nagyon szépen meg tudtad magyarázni a többi részt, ezt miért nem? Fenét se érdekli, mennyi pénzetek van, a hangsúly azon van, hogy a gyerek nem fog tudni lépést tartani a támogatásotokkal a munkaerőpiacon, vagy arra nevelitek, hogy amíg nem keres 300 felett, addig támogatjátok anyagilag?


Hol említettem sparos eladói állást? Dolgozhat kors boltban is, vagy fénymásolhat gyakornokként, a következő 10 évben nem fogja tudni megteremteni azt, amit korábban tőletek kapott, és ez frusztrálni fogja!


Senki sem kezd magasan, időbe telik az előrelépés, és nem fog tudni mit kezdeni a helyzettel fiatalon.



Egyébként 18 felett én hatvanat kaptam(gyt)meg a 13 családit, akkoriban ez egy minimálbérnyi összeg volt, és hatalmasat koppantam, amikor leesett, hogy egyetem mellett nem futja a lakásom rezsijére(kaptam lakást), ha meg dolgoznék, egyetem mellett, 500at kapnék óránként, hisz csak érettségim van meg egy középfokú nyelvtudásom 0 munkatapasztalattal.. A szüleimtől pedig még többet kérni rendkívül megalàzó volt, hisz így is minimálbérrel támogattak egyetem mellett, én meg centiztem ki a ruhatáram, amiből korábban hatalmas volt..


A saját példámból indulok ki, anya is vagyok, látatlanba is jót akarok a gyerekeknek, hogy ne szívjanak akkorát, mint én.

2019. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
92%

Ezek szerintem túl engedékenyek


Teljesen alap dolog a jó része, amiket ki sem kellene emelni. : magunk után elpakolás pl

Szennyes, nálunk magamnak mostam ennyi idősen, az övékét is bedobtam, ha úgy esett, nemhogy a szüleim szedjék össze a mosatlant.



15 éveseb számonra túl sokáig kószál el.

A délutàni időt nem korlátoznám ennyire.

Pénz: azért sok, ahogy többen írtàk, mert semmi pénzügyi kultúrát nem tanul.


Kezdő fizetéssel nem fog tudni ennyit elverni..

2019. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 khniki ***** válasza:
70%

Semmi szigor nincsen ebben szerintem. Igen, egy háztartásbsn mindenki vegye ki a maga részét. Amit ő használ, azt rakja is el maga után. Miért neked kéne 4 ember után rendet tartani? A zsebpénze rengeteg szerintem, örülhet neki. Cserébe kibírható, hogy hétköznap nem jár el bulizni. Majd 4 év múlva, amikor már nem ti feleltek érte, azt csinál, amit akar.

Szerintem nagyon jó szabályok.

2019. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
De 51%-os, amiért te szívtál, az azt jelenti, hogy más is fog? Hagyjuk már, kérlek. Nekem is megadtak már gyerekkoromban is mindent, mégsem volt nagy koppanás soha. Elhiszem, hogy kiállsz a nézeteid mellett, de ha azt mondom, hogy mi később is támogatni fogjuk (ahogyan az anyja is), akkor hidd már el, légy oly' kedves.
2019. szept. 5. 12:29
 35/44 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem az összeggel van a baj, hanem a korlátlansággal. Nem kell rangsorolnia, mi az, ami igazán fontos neki, mi az, amiért érdemes áldozatot hozni, és mi az, ami valójában csak plusz egy kacat. Pedig a személyiségfejlôdés szempontjából fontos lenne, hogy kialakítsa a saját értékrendjét. Pl.ha kiszámolja, hogy egy tervezôi ruháért hány bulit kell kihagyni, sokkal jobban megbecsülné a dolgait. Meg eldöntheti, hogy mi a fontosabb: minden héten bulizni, vagy egyedi ruhákban járni.
2019. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem igazságszerint, hogy miért tetted ki ezt a kérdést, ha te már rég eldöntötted a fejedben, hogy ez így teljesen okés, a mi véleményünk meg semmit nem változtat. Pl. leírják sokan, hogy soknak tartják a heti 10-ezret, te mivel jössz? Hogy ne más pénztárcájába nyúljunk bele meg, hogy megengedhetitek magatoknak... Vagy leírják, hogy nem kéne egy egyébként mégcsak 14 évest lányt elengedni bulizni, piálni, stb. Persze erre is írtál valamit...


Tulajdonképpen mit akarsz hallani tőlünk? Azt, hogy te milyen jó szülő vagy? Nem, nem vagy az.

2019. szept. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez teljesen jó.

Mondjuk egy dologgal nem ertek egyet. Hogy suli után egy órával haza kell érmie. Persze nem is kell keddenként hajnali kettőig kocsmázni, de azért pár órát kimaradhatna, pl randit simán lehet hétköznapra rakni.

De a hétvégi engedékenység kompenzálja ezt.

2019. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
77%

10k/hét plusz kajapénz? Lehetek a gyereketek?😀 (bár én is a húszas éveimben vagyok)

Szerintem teljes oké minden, azért meg baromi hálás lettem volna anno, ha éjszakai mulatozás esetén értem jöttek volna. Egyedül amin lazítanék, hogy hétköznap az utolsó órája után 1 órával otthon kell lennie, szerintem az lehet 2-3 óra is, ha esetleg van valami program. De mondom, nekem ez teljesen rendben van, csak vissza ne éljen semmivel

2019. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

ezt miért nekünk mondtad el?

amúgy, ha engem csak éjfélig engednének el hétvégén, meg be kellene jelentkeznem fél óránként, elég gáznak érezném :DDD

2019. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy aki piált kamasz korában, az azt gondolja, hogy ez az egyetlen út a későbbi nem piálásra. Ezért engedni kell :D

Nekem magamtól alakult ki a véleményem erről, elég korán, és azokról is, akik próbáltak bele vinni a 'buliba'. Nem tudom mit nem lehet azon felfogni, hogy a hányó ember, és a részeg ember nem 'bulis'. Nem értettem ezt akkor sem, és most sem.

Tőlem aztán belenyalhat a gyerekem, én viszton nem érzem azt, hogy mivel életemben soha nem voltam részeg, kihagytam volna valamit...

Érdekes, hogy mindenki a magam szemszögéből közelíti meg, a dolgot :D Engem nem érdekel a többség hogy szokta, meg mit szokott. Cigizni is menő. Menő szétaszalni a tüdődet, mert különben kiközsítenek? Mi a csudának kell ezt kipróbálni? Én is voltam kamasz. És nem voltam különlegesen okos, hogy felfogjam, hogy ez mind rossz. Szóval ezzel nem értek egészen egyet, de amúgy egész jók ezek a szabályok.

A pénz szerintem túl sok.

Van a családban két unokatestvérem, akik kb ennyit kapnak. Hát nem is tudják már így 18 évesen megbecsülni a pénzt, mit mondjak. Vannak igényeik...

2019. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!