Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorúak ezek a szabályok...

Túl szigorúak ezek a szabályok egy kamasz neveléséhez?

Figyelt kérdés

A párom lánya most lesz 15 éves, 9.-et kezdte most. A nyáron költözött hozzánk, mert az anyja férjhez ment, és külföldön él. A nyáron nem annyira voltak szabályok, mindenki lazább olyankor, ő is jöhetett-mehetett nyugodtan. De elkezdődött az év, és már most látjuk, hogy kell valami rendszer, hogy ne őrüljün meg... Az apja sokat dolgozik, én itthon vagyok a 4,5 hós lányunkkal.

-ha azt szeretné, hogy reggel elvigyük kocsival suliba, akkor legalább előtte este szóljon (tehát ne 7:20-kor essen be a szobánkba, hogy úristen 110 perc múlva bent kell ülnie a padban)

-a szennyest a fürdőszobába, a szennyestartóba tegye, mert nem fogom feltúrni a szobáját koszos bugyik és pólók után kutatva

-ha valamit elővesz a konyhában, akkor használat után pakolja a mosogatógépbe, ha a közös fürdőben sminkel, akkor miután végez, pakoljon el, ne arra menjek be másnap reggel, hogy minden úszik az alapozóban, púderben stb

-hétköznap nincs eljárkálás, buli, iszogatás, randi és egyebek, és az utolsó órája után 1 órával itthon van (gyalog is 10 perc az út, szóval marad ideje kicsit “bandázni”, nem kell lóhalálában rohannia)

-hétvégén éjfélig mehet bárhová (ha tudjuk hová, kikkel megy), ha tovább akar maradni, akkor félóránként “bejelentkezik” és ha haza akar jönni, érte megy valamelyikünk, nem egyedül kódorog az éjszakában

-kap zsebpénzt, amit arra költ, amire szeretne (nem is keveset, 10e/hét és a kajapénzt külön kapja), de ha valami nagyobb dolgot szeretne úgy, hogy nincs semmi ajándékozós esemény (pl tervezői holmi úgy, hogy nincs szülinap/karácsony stb), akkor annak a felét neki kell állnia. Nyilván ha karácsonyra kér új telefont pl, vagy bármi drágábbat, úgy nem kell beleszállnia.


Nem vén mostoha vagyok, én is még a húszas éveimet taposom. Nem az életét szeretném nehezíteni, és nyilván ahogy idősödik, úgy lazul majd minden szabály. Szerintetek ezek jók, vagy szigorúak?


2019. szept. 4. 15:08
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
77%

Én már 20 éves vagyok, és szerintem a legtöbb szabály rendben van 1-2 kivétellel. Én azokat túlzásnak találom. Hétköznap, oké, buli ne legyen, de ha valakivel összejön, szerintem menjenek el nyugodatan megnézni 1 filmet, ha van idejük, és nem kell másnapra tanulni, vagy valami. Ugyanezt gondolom a bandázásról is. Kérjétek meg, hogy ha később tervez hazajönni, írjon, vagy hívjon fel titeket, hogy ne aggódjatok, de ha nincs indoka, hogy otthon legyen, mehessen el nyugodtan hétközben is. A második pedig, amivel nem értek egyet, az a bejelentkezés fél óránként. Én a fél órát gyakorinak találom, és egy buliban sokszor fel sem tűnik, hogy repül az idő. Lehet, hogy emiatt nem fog fél óránként bejelentkezni, ne ijedjetek meg.


Viszont szerintem az összes többi teljesen rendben van.

2019. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
17%

(Ugyanennyi idős lányként mondom)

Ezek szerintem nagyon jó, engedékeny szabályok, nagyon egyszerű betartani őket. Nem hiszem hogy túlengedékenység.

Engem el szoktak engedni hétköznap is, csak ilyenkor nyilván előtte tanulok, elintézem a dolgaimat, de ha ő nem tudja összeegyeztetni a tanulást és a szórakozást hétköznap, akkor ne járjon el. Ha anyagilag megtehetitek, akkor mehet a 10e, mert tényleg nagyon könnyen elmegy, de kajapénzt szerintem fölös még emellé adni.

Az alkohollal nekem is így vannak a szüleim, és voila, még sosem ittam le magam hányásig, tartom a mértéket és mindig tudok magamról, ellentétben azokkal az osztálytársaimmal, akiket tiltottak tőle.

Jól csináljátok.

2019. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
68%
Kislányként mi keresnivalója van pasik ágyában meg bulikban? Miért nem tudtok normális embert nevelni belőle?
2019. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
18%

A piához a következő véleményem van, 16 eves a lányom.

Van haver akinek anyja tiltja, ezért a haver vetet mással piát és hányásig iszik. Akiknek engedékenyek a szülők és az önszabályozást tamogatják, aoknak a gyerekei alig alug isznak mert semmi érdekes nincs benne (nincs tiltva igy megszegni sincs mit).

Engem piatól es cigitől soha nem tiltottak na egyiket se próbáltam 18 eves koromig ezt a legkomolyabban irom. Minden mast (buli, fiúk) tűzzel-vassal, na ott rendszeresen probléma is volt :-D

2019. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!