Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el, hogy a...

Mit rontottam el, hogy a 15éves fiam ennyire nem önálló?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy kevés időt töltök a családommal, mert a hét minden napján dolgozom. A feleségem háztartásbeli, ő foglalkozik a gyerekekkel, és intéz itthon mindent. Sajnos úgy alakult, hogy apósom lebetegedett, és a feleségem hazament néhány napra, hogy az apját ápolhassa. Ekkor rám maradt a háztartás, és a felismerés, hogy a fiam semmit nem tud megcsinálni. Egyik reggel azért ébresztett fel, mert osszegöböződött a cipőfűzője. Azonkívűl, a reggeli iskolás ruháját is elő kell készíteni, a csirkecombról le kell fejteni neki a húst, mert nem hajlandó a csonthoz nyúlni, mindent ételt a szobájában kell felszolgálni, mert a konyhába sem jön ki, aztán persze a mosatlant is nekem kell kihoznom. Egy csésze teát nem tud megmelegíteni, mert fogalma sincs, hogy hogyan működik a mikró, vagy a tűzhely. A kenyér héját le kell vágni neki, és azt sem tudja, hogy hol tartjuk a kenyeret. Az 500 méterre lévő boltba sem lehet el küldeni, mert neki messze van. Itthon hiába hagyok neki kaját, inkább nem eszik csakhogy ne neki kelljen kivenni a hűtőből, es megmelegítenie. Mivel nem tehetem meg, hogy minden nap 15órakkor hazajöjjek a munkából csak azért, hogy enni adjak a fiamnak, a feleségem azt mondta, hogy akkor vigyem el hozzá, és majd gondoskodik róla is az apja mellett. Emiatt egy kisebb vita is kialakult köztünk, mert a feleségem szerint a szülő dolga, hogy mindent megtegyen a gyerekért, és túl sokat várok a 15éves fiamtól.

Tudom, hogy éngem minősít a gyerekem tehetetlensége, és szégyellem hogy erre 15ev után jöttem rá.



2019. dec. 4. 23:37
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez történik, ha a nő teljes állást csinál a gyereknevelésből. Az ötévesem is simán meg tudja melegíteni a kaját a mikróban, ne vicceljünk már.


Üljetek le beszélgetni, állapodjatok meg, hogy ez így nem mehet tovább.

2019. dec. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 6 évesem. Tudja a mikrot használni, tud szedni magának az ételből, a konyhában eszik, mint minden normális ember, és még acsontról is le tudja rágni a húst. Megeszi a kenyer héját és még a mosógépet is segit bepakolni.

Szóval a drága nejed és te is mindent elrontottatok. Mikor 3 eves lett,vissza kellett volna mennnie dolgoznia és nem egy anyámasszonykatonáját nevelnie. Neked meg tobbet kellett volna veluk lenned. De még nem késő...

2019. dec. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
írtad: gyerekekkel. A többi gyerek is ilyen?
2019. dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj 30 évesen is ilyen lesz

Az egyik idősebb barátnőm-kolleganőm 30 éves fia ilyen, mint egy gyerek. Annyira nem volt képes, hogy mikor az anyjának el volt törve a keze elmenjen a boltba az anyja ment úgy olyan kézzel .. (apa kamionos)

Az apja nagyon haragszik rá, de világ életében anya mindigná azt mondta, hagyjad hagyjad gyerek.

Na ennek ez lett az eredménye, 30 évesen semmit nem tud.


Hát elég gáz.


Mi normális családban nőttünk fel, de 7 évesen már ott álltam anyával a keverőtárcsás mosógép mellett, én öblítettem a ruhákat. 9-10 évesen napi szinten jártam a közeli kisboltba ha kellett, 11-12 évesen már hétvégén a nővérimmel együtt nagytakarítottunk.

10 éves korom után már a kutyám az én reszortom volt, etettem, itattam, fürdettem, vittem oltásra az állatorvoshoz.

14 évesen már fizettem anya csekkjeit a postán ha dolgozott.

Stb.

Ezt így kell, így lesz önálló egy ember.

Miért hiszi bárki is hogy jót tesz a gyerekével ha egy rakás szerencsétlenségnek neveli? És annyi ilyen van, csak az ismertségi körömben 2-3.

2019. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

szomszéd dettó, 35+, kapott egy lakást, de anyu jön hetente kajával és takarít, vasal

pofám égne!

2019. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Miért éltek így? A feleségednek dolgozni kellene. Miért háztartásbeli főleg ekkora gyerek mellett? Menjen dolgozni, csináljon valamit. Azért csinál mindent a gyerek helyett mert semmi más dolga van, értéktelennek érezné magát ha nem törölné ki a gyerek fenekét is.

Erre megoldás munka, akár 4-6 órában is. Kezdjen valamit az életével, a mosogatás meg a porszívózáa miatt nem kell otthon ülni, és ekkora gyerek mellett sem, egy 15 éves fiú már lassan hogy önállónak kellene lennie minden téren.

És talán akkor neked is lenne időd a gyerekedre.

De nektek ez így jó vagy mi?

2019. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Most már mindegy, hogy mikor és mit rontottatok el.

Elmondod a fiadnak, hogy 15 évesen nem fogod kiszolgálni. Ennyi. Ha éhes, enni fog. Nem fog éhen halni.

Ruha. Vegye ki a szekrényből amit akar.

Nem kell körbeugrálni, mindent meg fog csinálni ha rá lesz kényszerülve.

Jönnek az ünnepek, gondolom leszel otthon, a feleséged leállítod, meg ne próbálja kirakni a ruháját vagy kaját bevinni neki.

Leültök hárman. El mondjátok neki mi az amit önállóan fog ezek után csinálni. Amúgy mindent, hiszen 15 évesen mindent meg tud csinálni.

Ennyi. Pont. Ha nem megy ki kajáert, nem eszik. Fél öltözik ahogy tud.

Persze rosszul fog neki esni, de majd elmúlik.

Neki tesztek jót ha ezt meglépitek.

2019. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Más fiúk ilyenkor már a csajokat hajtják neki meg az anyja törli a kukiját :D
2019. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez így nagyon furcsa. A gyerek soha nem járt táborban vagy osztálykiránduláson? Nem alutt ott a barátainál? Ott el tudta magát látni és csak otthon ilyen.

Amíg a feleséged nincs otthon, addig leülhetnél a gyerekkel megbeszélni, hogy ez miért ennyire gáz. Feladatot kell neki adni, kezdetben pl ő maga készítse ki a ruháit és tanítsd meg neki használni a mikrót. Nem kell kinyalni a seggét, ha éhes lesz akkor szed magának és megmelegíti. Ha már halomban állnak a mosatlanok a szobájában akkor ki fogja őket hozni.

De leginkább a feleségeddel kéne megértetni, hogy tönkreteszi a gyereket, egy önnállótlan senki lesz belőle ha ez így megy tovább. Inkább keressen eg, részmunkaidős állást.

2019. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt baromi nehezen hiszem el. Soha egyszer nem láttad a 15 év alatt, hogy mit művel a feleséged? Értem én hogy sokat dolgozol, hidd el más is, de ettől még látok a szememmel. Soha nem beszéltetek meg neveléssel kapcsolatos dolgot egymással? Soha nem volt egy közös ebéd ahol láthattad volna?

Ti nem család vagytok, csak társbérlők/tulajdonosok.

2019. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!