Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el, hogy a...

Mit rontottam el, hogy a 15éves fiam ennyire nem önálló?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy kevés időt töltök a családommal, mert a hét minden napján dolgozom. A feleségem háztartásbeli, ő foglalkozik a gyerekekkel, és intéz itthon mindent. Sajnos úgy alakult, hogy apósom lebetegedett, és a feleségem hazament néhány napra, hogy az apját ápolhassa. Ekkor rám maradt a háztartás, és a felismerés, hogy a fiam semmit nem tud megcsinálni. Egyik reggel azért ébresztett fel, mert osszegöböződött a cipőfűzője. Azonkívűl, a reggeli iskolás ruháját is elő kell készíteni, a csirkecombról le kell fejteni neki a húst, mert nem hajlandó a csonthoz nyúlni, mindent ételt a szobájában kell felszolgálni, mert a konyhába sem jön ki, aztán persze a mosatlant is nekem kell kihoznom. Egy csésze teát nem tud megmelegíteni, mert fogalma sincs, hogy hogyan működik a mikró, vagy a tűzhely. A kenyér héját le kell vágni neki, és azt sem tudja, hogy hol tartjuk a kenyeret. Az 500 méterre lévő boltba sem lehet el küldeni, mert neki messze van. Itthon hiába hagyok neki kaját, inkább nem eszik csakhogy ne neki kelljen kivenni a hűtőből, es megmelegítenie. Mivel nem tehetem meg, hogy minden nap 15órakkor hazajöjjek a munkából csak azért, hogy enni adjak a fiamnak, a feleségem azt mondta, hogy akkor vigyem el hozzá, és majd gondoskodik róla is az apja mellett. Emiatt egy kisebb vita is kialakult köztünk, mert a feleségem szerint a szülő dolga, hogy mindent megtegyen a gyerekért, és túl sokat várok a 15éves fiamtól.

Tudom, hogy éngem minősít a gyerekem tehetetlensége, és szégyellem hogy erre 15ev után jöttem rá.



2019. dec. 4. 23:37
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképpen üljetek le beszélni, minél hamarabb. Egyébként talán az a legjobb, ha éber (lehetőleg nem fáradt , nem kimerült, vagy csak minimálisan kimerült) állapotban beszélgetsz vele, tehát amikor még tud is figyelni, koncentrálni, hogy mit kéne megszívlelnie. Szóval próbáljátok meg úgy, talán az a legjobb, ha egyikőtök sem fáradt, azért próbálj egy ilyen időpontot kiszemelni, ha lehetőséged nyílik rá, jobban el is jut a tudatáig, és na, szal, de egyébként ha nincs ilyen időpont , akkor mindegy, de pár napnál ne nagyon halogasd tovább szerintem,most már épp itt az ideje. Lassan nagykorú, és még nem tud kábé semmit sajnos:S:S Még egy kenyeret sem készített el talán:S:S Pedig a vajaskenyér jó dolog:) És tök jól esik szal tényleg, ha ő csinálja. Annyit rak rá mindenből, amennyi jól esik, és nem kell várni, hogy valaki elkészítse, hanem ő részese a munkafolyamatnak. :)
2019. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te sem vetted ki a részed eddig a háztartásból. A gyerek abból tanul, amit lát.
2019. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Eeeez nem tűnt fel neked eddig?😲😲


A feleséged se piskóta 🙄 Jesszus, ez aztán a családi élet...


Tanácsom: ülj le a fiaddal, beszélgess vele.. Kérdezd meg, hogy akkor is menjen apuci és anyuci segíteni, mikor egy csajt kell.. Khm... Akkor ha nem önálló, akkor remélem bulizni se mehet el.. Stb. Én tuti új szabályokat állítanék fel.. És mélyen magamba néznék hol rontottam el🙄.


Amúgy ezekre jesszus egy 7-10 éves is képes. Amúgy anyós ilyen... Vagyis.. Hát elvárja h egy 1 éves szobatiszta legyen, de a 10 évesnek megkeni a kenyeret(úgy hogy kiveszi a kezéből, mert hogy ez lenne a dolgunk...😲🤷‍♀️)...jelzem ezt a 2,5 évesem meg tudta csinálni.😅 Utána meg szidja, hogy semmit se segít... Hát bakker😅

2019. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%
Úristen. A feleséged teljesen eltökítlenítette
2019. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

nem vársz túl sokat. amiket írtál, egy 10 éves gyerek is képes megcsinálni

a fenekét is az anyja töröli ki?

mit rontottál el? hogy elpocsékoltál 15 évet az életedből a munkádra

pedig a gyereked nem lesz soha többé 5 vagy 10 éves

2019. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván azt rontottad el, hogy a feleséged a háztartási robot a családban, már minimum 15 éve, ezért mindneki úgy is tekint rá. Nyilván ő az egyetlen, aki bármit is takarít vagy intéz vagy rendet rak, a többiek pedig csak élvezik hogy van egy szolgájuk aki mindent megcsinál nekik, mert más dolga meg úgysincs.

Nehogymá' szegény férjnek kelljen bármit is csinálnia, neadjisten gyereket nevelnie a nehéz és felelősségteljes munkája miatt. Nyilván ezután sem fog változni semmi, mert miután após felépül és a feleség hazatér, minden megy az addig jól megszokott kerékvágásban, senkit nem fog zavarni semmi..

2019. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
30%

Ez a gyerek inkább érdekes nekem. Túl messze van a bolt, de nem megy biciklivel se. Akkor a boltba is nektek kell mennetek?

Egyébként remélem sikerül megoldanotok. A gyereketeknek szerintem ne úgy mondjátok, hogy rosszul érezze magát! Biztos, hogy illene önállóbb legyen, de hacsak ez nem ösztönzi arra, hogy önálló legyen, akkor nem sülne el jól.

Amúgy csak arra vagyok kíváncsi, hogy hol dolgozol minden nap? Gyári munka? Biztonsági őr? Csak érdekel.

2019. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is fiaim vannak, és néha anyukám, meg más is beszól/ leszól, hogy túl sokat várok el tőlük. 11-9-7 évesek és boltba járnak, a nagyfiam főz is sokszor- mondjuk érdekli is- mosó-mosogató-szárítógépet kezelik, szemetet viszik ki, porszívóznak, stb stb, és sok helyre egyedül/önállóan járnak. (iskola, szakkör, bolt, stb)

Ezeket a dolgokat persze nem maguktól csinálják- a főzőcskét leszámítva- nyilván mondom nekik, de simán jönnek és segítenek. Pont nem akarom, hogy majd ilyenek legyenek,mint a kérdező gyereke.

:( sajnálom- nekem ti vagytok a rossz példa.

2019. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
76%
amúgy még mindig nem válaszoltál: hogy csináltad, hogy 15 év alatt egy napot sem töltöttél vele eddig?
2019. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
84%

Maga az eset nem egyedülálló,de számomra megdöbbentő olvasni,hogy erre te a fiad 15 éves korában jöttél rá. Kis híján már felnőtt ,eddig egy napot sem voltál vele ?

Amúgy a gyerek olyan lesz,amilyennek a szülei nevelik . Te nem foglalkoztál vele,a feleséged meg ezt hozta ki a helyzetből . Reméljük ha leáll a kiszolgálással és a gyerek rá lesz kényszerülve,majd megcsinálja amit meg kell.

2019. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!