Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engednétek/engedtétek...

Mikor engednétek/engedtétek kamasz lányotokat nyaralni barátnőkkel? Úgy érzem, korai?

Figyelt kérdés

17 éves lányom elém állt ma a kéréssel, hogy a barátnőivel idén szeretnének utazgatni. Gondoltam országon belül... Nagyot tévedtem, és a férjem szerint engedjük, ilyenkor kell menni és inkább örüljünk neki, hogy ilyen érdeklődő. A volt férjem az egyik útra már oda is adta neki a pénzt, vagyis a repülőjegyre. De én még annyira féltem ezektől, sosem volt nélkülünk külföldön úgy, hogy tanár/felnőtt nem volt velük.


Tavasszal a barátnőivel négyen Lisszabonba és a környékére mennek, egy hétre. Nyáron szeretnének elmenni Barcelonába és ott az egyik szigetre, szóval ez pihenős strandolós út lenne igazából, de pár napot városnézésre is szánnának. A lányom azt mondja, hogy ide azért is akar menni nagyon, mert a második idegennyelve a spanyol, ősszel úgyis nyelvvizsgázik, és legalább gyakorolná kint a nyelvet. A másik, ami jobban aggaszt, hogy Horvátországban szeretnének egy körutat, azt viszont autóval. Van jogsija neki is, a barátnőinek is, de annyi szörnyűséget hallani, látni. Főleg hogy nyáron mindenki megy nyaralni, tömve vannak az utak. És hiába ígéri meg itthon, hogy ő nem vezet majd, akár már az utca végén cserélhetnek és sosem jövök rá.

Mondtam, hogy még átgondolom, meg messze van, de az a baja, hogy minél később foglalják a szállást, veszik meg a repülőjegyeket, annál drágább lesz...


Márciusban lesz 18 éves, tudom, hogy nem tarthatom itthon. A barátnőit ismerem, szeretjük őket és nem is tőlük féltem... Annyi mindent hall az ember, négy fiatal lány meg sem tudja magát védeni.


2020. jan. 6. 19:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
67%

Saját pénzéből menne a majdnem 18 éves lányod?


A kérdésem költői, mert erős a gyanúm, hogy Tőletek várná ezekre az utazásokra, költő pénzre és egyéb kiadásokra a pénzt, ami valljuk, nem lesz kevés, főleg főszezonban. Tudom, a kérdésed nem erre irányult, Kedves Kérdező, de a lányod mégis csak felkapott helyekre akar eljutni a szülei pénzéből. Mennyire tudja felmérni a lányod a pénznek az értékét, az azzal járó munkát? Azt javaslom, beszélgess vele erről, mert egyszerűen azt látom, hogy sok fiatal nem tudja felmérni a dolgok valódi értékét.

A másik, itt valaki előttem írta, hogy a 18 éves már nagy korú és el kell őket engedni bárhova, mert nagykorú. Nem. 18 évessé vállni nem ezt jelenti. A szülők pénzén nagyon szép és kényelmes élni. De mi lenne, ha a nyári 2,5 fél hónapból mondjuk dolgozna picit és bele szállna az egyik nyaralásába? Na az már egészen más. Mert a saját, megkeresett pénzét költi erre és nem a szülei pénzét. Én azon az állasponton vagyok, ameddig a szüleimtől kell pénzt kérnem bármire, nyaralásra, ruhára, iskolára, addig igenis bele szólásuk van a dolgokba. Még ha csak olyan szinten is, hogy egyszerűen nem adják oda arra a pénzt és kész.

Azért egy horvát vagy spanyol nyaralás nem létszükséglet.


Szerintem senkinek nem kell hanyat vágódni attól, ha a gyerek betöltötte már a 18-at. És? Sok 18 éves egyáltalán nincs felnőve a nagykorúsággal járó jogokhoz és kötelezettségekhez, de azért a pénz és a külföldi utazás jó volna.

Ne érts félre. Mi is kaptunk nyaralást, hárman vagyunk ikrek. Balatonra mehettünk el hárman, de az olyan jellegű volt, hogy egyik rokonnak volt egy bérelt időszaka, egy bizonyos helyen. Ő nem élt ezzel a lehezőséggel, átadta nekünk azt az időszakot és ez volt az ajándék. Költő pénzt magunknak álltuk. Ha bármi gond lett volna, csak egy telefon és 2 óra alatt ott van valaki értünk.

Szerintem azért ezt beszéld még át a férjeddel, ha ketelyeid vannak. Az is benne van ugye, hogy külföld azért mégse belföld. A lányod és a barátnéi nem a szomszédba mennének, szóval ha bármi gond van, nem tudtok hamar ott lenni. Másik meg a pénz, amit fentebb írtam. Ha nektek anyagilag nem gond, az szuper, de mint írtam, így könnyű kérni. Az nem indok, hogy valaki 18 éves. Az semmit nem jelent.

2020. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!