Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, megengednétek a 14,...

Szülők, megengednétek a 14, hamarosan 15 éves lányotoknak, hogy befesse szőkére a haját?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 23:38
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
82%
Engedném. 14 voltam, mikor a seszínű szürkésszőke hajamat anya (aki fodrász) feketére festette. Jelenleg 28 vagyok, és most először gondoltam rá, hogy hagyom lenőni.
2020. júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
22%
Nem, mert sokkal szebb a természetes hajszíne, mint a szőke. Férjem és apám is azt is mondja, hogy aki szép, az erős smink és hajfesték nélkül is az.
2020. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
78%
Attól is függ, mi van a suli házirendjében. Drasztikus változtatást szívem szerint nem engednék. Tehát sötétbarnából ne akarjon platinát, mert ha mégsem tetszik, netán tönkremegy, több év, mire visszanő. De egy fokkal világosabb, amolyan "kiszívta a nap" melír (fodrászatban) belefér első kísérletnek. Vagy nyáron játszhat kimosható hajszínezőkkel.
2020. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
92%
Januárban lesz 15 éves a lányom és pont a napokban festette be haját, mondjuk nem szőkére és nem ammóniás festékkel, hanem ilyen 28 hajmosásos szinezővel. Nekem 24 évesen lett először befestve az őszhajszálak miatt, de eszemben sem volt neki nemet mondani. Ennyi idősen már lehet saját véleménye, hogy hogyan szeretne kinézni.
2020. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
77%

A házirend nem szabhat meg ilyeneket. Hiába írja bele az iskola, ilyet nem tehet, nincs beleszólása.


Egyébként megengedném, mikor kísérletezzen, ha nem most. Nekem sok dolgot nem engedtek a szüleim, én a lányomnak szívesen megengedek mindenfélét. Mindig azt mondták, hogy amíg az ő kenyerüket eszem stb. majd, ha önálló leszek, azt csinálok, amit akarok. Nem azért nem engedték, mert nem volt rá pénzt. Ha olyat találtam (volna) ki, ami az ő ízlésüknek megfelel, akkor fizették szívesen. Holott akkor semmi felelősségem nem volt, nem volt kockázat. Utána mikor a saját kenyeremet eszem, mikor állás interjúkra járok, esetleg olyan állásom van, ahol még azt megszabják mit vegyek fel, akkor már ilyenket nem lehet megcsinálni, hogy felnyíratom a hajam, vagy rózsaszínt is festek bele stb. Úgyhogy köszi anya, köszi apa. Nem teljesen haj téma, de egyszer megjegyeztem anyámnak, hogy egy helyre soha nem mehettem el, mikor otthon laktam, erre közölte, hogy mi tart vissza menjek nyugodtan, önálló vagyok már. Mondtam neki, hogy köszi. Bezárt és lebontották.

2020. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
27%
25 A munkahely megszabhatja, de az iskola nem? Ha van is jogi kiskapu (mondjuk nálunk aláíratták szülővel, gyerekkel, volt vagy 40 oldal) szerintem normális dolog arra nevelni, hogy tisztelje a saját közössége szabályait. Egyébként írtam, hogy hajszínezővel felőlem lehetne kísérletezni, szerintem is ez a kor, amikor belefér, hogy nyáron vagy egy bulira akár kék meg zöld meg rózsaszín legyen. De ugyanakkor annyi felelőssége van a szülőnek, hogy maradandó hülyeséget se csináljon a gyerek, és nem azért, mert az ő kenyerét eszi, hanem mert jót akar neki. Ahány gyerek meg azért hibáztatja a szüleit, mert azok nem engedtek meg valamit, ugyanannyian vannak azok is, akik meg azért, mert hiába lázadtak, akkor sem figyeltek rájuk. Ha meg túl tökéletes vagy, arról fog panaszkodni a pszichológusnál, hogy úgysem tud a nyomodba érni :)
2020. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
78%
A munkahely, meg az iskola két más dolog. Ne is hasonlítsd össze.
2020. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
29%
És ha zöldre akarná befestetni azt engednétek?
2020. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
77%
27 Szerintem sok szempontból az iskola a gyerek munkahelye, neki is kötelező, értékelik a teljesítményét, van főnöke, és meg kell tanulnia beilleszkedni.
2020. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
77%
Persze
2020. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!