Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, megengednétek a 14,...

Szülők, megengednétek a 14, hamarosan 15 éves lányotoknak, hogy befesse szőkére a haját?

Figyelt kérdés

2020. júl. 23. 23:38
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
30%
Nem
2020. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egy olyan munkahely sincs, ami ne engedné a szőke hajat :D

A színeset lehet hogy nem engedik, de itt egy olyan hajszínről van szó, ami előfordul a természetben is.

Az iskolák szintén meg szokták engedni, és maximum a természetellenes színeket tiltja a házirend, de pl a mai világban a nem vallásos iskolákban szerintem már az se zavar senkit.

És igen, megengedném, de csak is fodrász csinálhatja, és a fodrász döntse el, hogy a kiinduló hajszín alapján a szőke melyik árnyalata legyen megcélozva, ami erős károsodás nélkül elérhető.

2020. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem feketéből akar fehéret (én is azt akartam kamaszkoromban, sose jött össze), akkor nyilván megengedném. Árnyalattól függően, ki lehet hozni mindenből egy szép szőkét, fokozatosan leszívatva. Fodrásszal csináltatnám neki és mivel én 15-18 éves koromig anno a létező összes színárnyalatban pompázott már a hajam, így csomó tanáccsal meg segítséggel el tudnám látni, hogy mit ne csináljon és hogyan ápolja. Kamaszkorban kell az ilyesmit kiélni, mert ha 30 évesen akarna mondjuk kék hajat, akkor nem nagyon tudna dolgozni. Örülök, hogy engem támogattak ebben, ahogy lezàrult az a korszak, visszatértem az eredeti színemre. De egy szőkével amúgy sincs gond, természetes szín. Ráadásul mégha “tönkre is teszi” a hajat, nem kell nagy ügyet csinálni belőle, a haj levàgható, kinő stb. Megengedném mindenképp, az iskola meg amúgy sem szólhat bele a gyerek hajába, az hatalmas abszurdum lenne.
2020. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 voltam,de az már régen volt. Középsulis már szóval megengedném. Ált suliban még nem. Örülnék h csak szőkét akar nem kéket meg zöldet. Azt nem engedném.
2020. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Megengedném
2020. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 Sybille Gudrat válasza:
22%
Biztos, hogy nem. Roppant nívótlan és"proli"dolog, amikor egy ilyen korú lánynak festve van a haja. De szerencsére (és a nevelésnek hála) jóval értelmesebb lányunk van annál, hogy ilyesmit akarjon.
2020. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
18%
36-os nem gondoltad át ezt a hozzászólást, hamarosan jönnek a felvilágosult anyukák helyretenni téged :) pedig igazad van
2020. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim válasza:
23%
Az én lányom is ennyi idős ő is szeretné, megkérdeztem a fodrászomat, aki azt mondta, várjunk még ezzel 1-2 évet.
2020. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
89%
Én ugyan nem vagyok szülő, de azért válaszolnék. Én olyan közegben nőttem fel, ahol semmi ilyesmit nem engedtek. Még a körömfestés miatt is hatalmas ordibálás volt, meg a hajvasalásért, sminkelésért. Nem is volt semmi önbizalmam, és a mai napig bánom kicsit, hogy nekem nem volt semmi kísérletezős korszakom, meg boldog tinikorom. Ezek a dolgok egy ennyi idős lánynak rengeteget jelentenek, ezektől alakul ki később a stílusa, így tanul meg bánni a nőiességével. Egyáltalán nem lesz semmi baja a hajának, ha pedig mégis, az nem egy kijavíthatatlan dolog, valamint akkor tudni fogja, hogy legközelebb ezt ne. :)
2020. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
85%
36-os te csúnyán leragadtál a múltban... Ja, mennyire proli, ha próbálgatni akarja a stílusát, megtalálni önmagát... Mikor kellne ezt, felnőtt korában? 😂😂🤦‍♀️ Jézus... Szánalmas vagy.
2020. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!