Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig engednéd 15 éves...

Meddig engednéd 15 éves lányodat egy házibuliba?

Figyelt kérdés

Nyár van, így elengedtem egy házibuliba. 2-ig szeretne maradni, elvileg a többiek is kb. addig maradnak. Viszont a lányom másnap dolgozik 11-től. Ti meddig engednétek?


(A HB helyszíne is meg a munkahelye is 10 percre vannak bicóval az otthonunktól)



2020. aug. 4. 16:57
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Lányom nem szándékozik testi kapcsolatot létesíteni senkivel, alkoholt mértékkel iszik. Így neveltem. Mindent megbeszélünk, és már volt is ilyen buliban, akkor sem volt baj. A kérdés az elengedés időkorlátjára vonatkozik továbbra is :)

2020. aug. 4. 19:15
 42/52 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező, olyan kis naiv vagy:-D Ha 15 évesen bulizni jár már rég nem szűz, kb az első ilyen bulin alápakoltak, ebben biztos lehetsz.
2020. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
87%

42es te biztos ezt hoztad otthonról más meg mást.

15 évesen már buliztam, s csak 16 évesen pakolt alám a ma már férjem...hát nem sikerült elkurvulni az elkövetkezrndő 17 évben sem.

2020. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
92%
42-es ez akkora baromság, csomó ismerősöm aki azóta bulizik később vesztette el, ez nem buli hanem döntés függvénye
2020. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:
#42 nem vagyok naiv. Csak egyszerűen jó a kapcsolatunk, (tudom sajnos, hogy manapság ez nem olyan gyakori) és tudnék róla, ha lenne valami. :)
2020. aug. 4. 20:19
 46/52 anonim ***** válasza:
97%
Én elengedném 2-ig.
2020. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
89%

#42: Ne magadból indulj ki.

Vannak normális szülő-gyerek kapcsolatok, ennek következtében pedig jól nevelt gyerekek.

2020. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim válasza:
100%
A 10 óra valóban korai, a hajnal 2-t ha későinek tartod, engedd el éjfélig.
2020. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, vannak azért itt bajok.

16 éves lány jelen, idén szilveszterkor (bizony, akkor még 15 évesen) voltam először hb-ban az osztálytársaimmal és az egyikük barátaival. Huszonvalahányan lehettünk kb, onnan 7 embert ismertem, ittam is, nem is keveset, és igen, voltak idegen srácok, az egyikkel tök jól összemelegedtem és megtörtént életem első (egyébként meglehetősen pocsék)... csókja. Váó. Valóban megdugott a fél társaság egyszerre. Ja, nem.

Ez nem attól függ, hogy ki hány éves és hol van, csakis attól, hogy milyen ember (persze most nem az erőszakról van szó, az valóban más, de nem élhetünk bezárva, kórosan rettegve mindenkitől, akinek más van a lábai közt) és talál-e hozzá partnert. Mi egyébként olyan kilenc körül mentünk, kettő-három felé jöttünk el hajnalban és azt hiszem nagyjából az ötös vonattal mentünk fel Pestre, onnan meg haza. Mondjuk nekem nem volt másnap dolgom.

A következő két hb már osztálytársnál volt (a legutóbbi pont nálam), csak osztálytársakkal. Ráadásul a másodikon olyan is volt, akivel mondjuk úgy, hogy jártunk. Történt bármi? Nem, bizony nem. Még csak egy csók sem. Szóval szerintem (és egyébként mindkét szülőm szerint, konkrétan a piát apával vettem) nem kell burkoban nevelni valakit. Attól, hogy néha elmegy házibuliba, neadjisten iszik, nem lesz valaki egyből alkoholista ribizli, az erőszak pedig közel sem olyan gyakori, főleg, ha sok ismerősöd van, akik tudnak vigyázni rád.

Ez mondjuk pont nem a kérdésre vonatkozott, szerintem amúgy simán maradhatna kettőig, maximum fáradtan megy közösségizni. De ezt mindenképp le akartam írni, mert nem ez az első kérdés, ami alatt vasvillával üldözik a buli, alkohol és hasonló dolgokat, meg lenézik azt, aki nem "kultúrprogramokkal" tölti az idejét, hanem olykor eljár hb-ba (és azt, aki engedi a gyerekének, természetesen). És bocs, hogy nem szeretem az általánosítást. Szerintem nekem, mint kortársak sokkal nagyobb rálátásom van, mint annak, aki NINCS ott ezeken a bulikon és nem ismeri a résztvevőket. Nem vagyunk mind f·szhiányos ribik és kanos fiúkák, akik nem tudják a gatyában tartani. Sokunknak bizony fontos a dolog érzelmi része is, azt pedig még az alkohol sem tudja felülírni.

Üdv Bp egyik jónevű gimnáziumából

2020. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
8%
Attól mert letagadod téged is megd ugtak elsőcsók😹😹
2020. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!