Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti belenéznétek a...

Szülők, ti belenéznétek a kamasz gyereketek üzeneteibe (facebookon pl)?

Figyelt kérdés
Amikor 14-15 körül voltam, anyukám egy időben mondhatni rendszeresen belenézett a beszélgetéseimbe. Nem volt saját gépem, ezért az övéről jelentkeztem be a facebookra, és ha elfelejtettem kilépni, azt ő feljogosításnak vélte, hogy olvasgassa az üzeneteket. Mindig talált valamit, ami nem tetszett neki, pedig legtöbb esetben csak olyanokba tudott belekötni, hogy pl. csúnya szavak és ilyesmi (1-2 alkalommal előfordult, hogy valakivel kicsit perverz témákról beszélgettünk, aláírom). Én ettől mindig nagyon kiborultam, nektek mi a véleményetek?
2020. nov. 17. 21:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Úgy értem hogy nem nézem meg mert kell a gyereknek magánélet
2020. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
nem.
2020. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem szoktam nézegetni a beszélgetéseit. Ha olyan történik, amiről tudnom kell, azt magától elmondja. Sosem titkolózik vagy sumákol, szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk :)
2020. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat (...a legtöbbet)

Igazából amíg nem történtek ilyenek, én is minden lényeges dolgot megbeszéltem anyukámmal, de ezek után már inkább nem akartam. Minek? Hiába osztok meg vele bizalmas dolgokat, úgyis kutakodik... Pedig a viselkedésem is teljesen normális, szóval nem értem

2020. nov. 19. 09:52
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Remélem a snapchatet használnak és nem mentik a beszélgetést azok a kamaszok akiknek nézik a beszélgetéseit.
2020. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15 ezek után pont ezt csináltam. A snapchatnek nagyjából a létezéséről sem tud, szóval akár még el is menthetem az üzeneteket

De volt már, hogy a telefonomat nézte meg, valahol ott volt a közelében, és jött egy üzenet.

2020. nov. 20. 12:13
 17/21 anonim ***** válasza:
29%

10 éves a lányom és randomszerűen nézem meg a telefonját! Ezekből tudom, hogy az internet világában merre jár és mire kell figyelmeztetnem, hogy nem szabad! Szerintem nem szabad ennyire elengedni a gyerekeket. En hoztam létre minden profiljukat és állítottam be minden szűrőt.

A saját telefonomon tudok ellenőrizni mindent a viberen kívül. Ha nem adnak okot rá, akkor nem nézem meg!

3 esetben néztem bele eddig.

1 alkalommal kellett szólnom, hogy más fényképeit nem osztogatjuk meg csak úgy, mert jogokat sérthet. Tisztáztuk, nincs gond.

Más alkalommal az osztálycsoportot néztem meg, mert mint kiderült, sok gyereknél szintén nem volt 1 alkalommal sem ellenőrzés és bizony eldurvult a helyzet rendesen! Egy-két gyerkőc igen mocskos szájjal bír és olyan dolgokról írtak, hogy a fülem ketté állt.

Ilyen korban olyan felelőtlenség egyedül hagyni az éterben, mint a lakásban.

Eddig nem volt gondja belőle, hogy megnéztem, mert nincs titkolni valója. Én meg legalább tudom, hogy komolyan veszi, amit kérek tőle a biztonsággal kapcsolatban.

2020. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De azért más képeinek megosztása bűncselekmény, nem lehet egy lapon említeni mondjuk még egy trágár üzenettel sem. Meg egy szűrőprogram végülis nem egy rossz ötlet, mégsem kutakodás a másik dolgában, de kamaszoknál már túlzásnak tartom azt is
2020. nov. 20. 16:31
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet olyan szörnyű dolog, ami miatt bele kéne nézni a telefonjába. Gondolom nem a veséjét akarja eladni.
2020. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
17: ilyen kérdésekről belenézés nélkül is lehet beszélgetni, és az, hogy valaki tiszteletben tartja gyereke magánéletét, nem jelenti, hogy magára hagyta az online térben. Nézd meg a kérdező tapasztalata alapján, hogy mi lett az eredménye a kukkolásnak: direkt más felületeket keres a beszélgetésre és a szülő elől is eltitkolja már a dolgait. A bizalmatlanság egyenes út a kapcsolat megromlásához
2020. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!