Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves fiam nagyon szemtelen....

12 éves fiam nagyon szemtelen. Mit tehetnénk? Vagy már ilyen korban késő?

Figyelt kérdés
Sosem voltam a szigorú nevelés híve,igyekeztem mindent elnézni neki, férjem szigorúbb de sosem engedném hogy bántsa a gyereket. Természetesen most is erőszak mentesen szeretném megoldani. Egyszerűen olyan beszólásai vannak úgy beszél velem hogy már nem bírom. Egyszer mondta hogy elmegy a barátaival,vásárolni én viszont mondtam hogy nagyiékhoz megyünk vendégségbe itt kell maradjon. Erre elkezdett velem üvölteni hogy ne mondjam meg neki mit csináljon nem érdekli a nagyi. Akkor telt be a pohár amikor szóltam neki írja meg a házit és figyeljen órán, erre azt mondta a qurva anyádat. Mit tehetnénk? Vagy meg fog ez változni később? Lehet csak azért van mert kamaszodik?

2021. jan. 23. 17:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
8%
kamaszodik csak imádnak lázadni enged el
2021. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
79%
Totális szülői kudarc. Ide írogatsz, hogy kurrrvaanyázik a fiad, ahelyett, hogy lekevernél neki 2 pofont. Szégyen, hogy 12 éves korában még egyáltalán eszébe jut, hogy ilyet mondjon az anyjának.
2021. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
90%
Mikor veszett el a szülői tekintélyed? Igazából én itt látom a problémát. Semennyire nem tisztel téged.
2021. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
84%

Azthiszem ott csaptam volna szájon. Pedig én sem vagyok a tettlegessé hive. De azért tudja már, hogy hogy beszél az anyjával...


Ezt szerintem már rég elrontottad. A nevelés nem 12éves korban kezdődik, hanem szülés után egyből... ha mindig ráhagysz mindent, mit vársz? Nem elnézni kell, ha nem foga szót, hanem megtanítani neki, hogy amit mondasz, kérsz, azt meg kell csinálni....

2021. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
81%
Két nagy büdös pofon. A mi gyerekkorunkban is hatott, még mielőtt egyáltalán eszünkbe jutott volna olyan szinten minősíthetetlenül viselkedni, mint a fiad. Mert ez már nem szimpla szemtelenség. A fejedre nőtt a gyerek.
2021. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
75%
Neveletlen. De ilyenkor már késő elkezdeni.
2021. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
80%

Kb. az utolsó pillanatban vagy, hogy megneveld.

Két pofon, kedvezmények megvonása, telefonelvétel, netlekapcsolás mondjuk egy hétig.

Ezalatt elbeszélgethetsz vele tisztelet és viselkedés témakörben.

Ha középiskolás lesz, onnantól esélyed sem lesz.

2021. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
92%
Az nem nevelés, ha mindent megengedsz neki. Szabályokra mindenkinek szüksege van. Ha mindent megengedsz, fogadd el, ha cselédnek tart.
2021. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%
Nem tanítottad meg neki, hol vannak a határok. Azaz: nincsenek. Ő csak ennek megfelelően viselkedik. Edd meg, amit főztél.
2021. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
26%

Nem pofonnal kell kivívni azt, hogy tisztelje a szülőjét, ebben nincs igazatok. Attól, mert lekevertek neki kettőt, még nem fogja tisztelni az anyját! Tisztelet nem egyenlő a félelemmel.


Egyébként kérdező, mit vártál? 12 éven keresztül nem volt semmi szabály az életében, gondolom ha nem volt otthon az apja, azt csinálhatott, amit akart. Most már késő, kezdj el imádkozni, hogy majd 16 èvesen ne dobjon ki titeket a saját lakásotokból, 18 évesen meg ne öljön meg titeket, mert nem vettétek meg neki a legújabb 'ájfont'.

Azt meg igazán megérthetnéd, hogy tinédzserkorban nem a nagyi lesz az első, hanem a barátok, haverok. Ha nem akar a nagyanyjához menni, akkor nem akar.

2021. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!