Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves fiam nagyon szemtelen....

12 éves fiam nagyon szemtelen. Mit tehetnénk? Vagy már ilyen korban késő?

Figyelt kérdés
Sosem voltam a szigorú nevelés híve,igyekeztem mindent elnézni neki, férjem szigorúbb de sosem engedném hogy bántsa a gyereket. Természetesen most is erőszak mentesen szeretném megoldani. Egyszerűen olyan beszólásai vannak úgy beszél velem hogy már nem bírom. Egyszer mondta hogy elmegy a barátaival,vásárolni én viszont mondtam hogy nagyiékhoz megyünk vendégségbe itt kell maradjon. Erre elkezdett velem üvölteni hogy ne mondjam meg neki mit csináljon nem érdekli a nagyi. Akkor telt be a pohár amikor szóltam neki írja meg a házit és figyeljen órán, erre azt mondta a qurva anyádat. Mit tehetnénk? Vagy meg fog ez változni később? Lehet csak azért van mert kamaszodik?

2021. jan. 23. 17:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
74%
Ha fel is nyomná a szüleit, csak magával b.szik ki, már elnézést. Ha valami véletlen folytán komolyan is vennék, kiemelik és mehet egy lakásotthonba nevelkedni, ott a többi kis takony meg majd gondoskodik róla. Lehet, hogy ez tényleg nem is ártana neki...
2021. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
29%

Először is: a gyerek a szülő tükörképe. Azért k. anyázik, mert a szülője úgy nevelte, hogy ezt megteheti. Ez a szülő "műve", majd miután a szülő ezt zokon veszi, adjon neki egy pofont? De hát Ő tette vele, Ő nem adta meg azt az alapot, ami miatt zsigerből nem mondana ilyet.


Aki szerint a pofon az nem verés, definiálja már a jelenséget: erőt kifejte ráütök a gyerekemre. Mi az?


Magyar Értelmező kéziszótár szerint:

pofon: tenyérrel valakinek az arcára mért erős ütés,

verés: személynek, állatnak többszöri megütése büntetésből.


Mi az eltérés? Az, hogy egyszer vagy többször történik? És ha egy nap 3x mond ilyet, akkor az már verés vagy pofon csak?

Nyilván kiélezem nagyon, de hihetetlen, hogy ma itt tartunk még, hogy nevelés címszó alatt a testi fenyítés teljesen elfogadott az emberek zöménél.

2021. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
67%

Oké #32-es nyertél! Engem meggyőztél, hogy a te nevelési módszered a hatásosabb!

Ez a kis monológ szépen levezetve, kifilézve nagyobb büntetésnek ért fel, mint egy pofon! Az legalább egy pillanat alatt megvan 1x fáj és túlestünk rajta. De te szövegeden, ha még egy kimért stílust is hozzá csapok a fejemben... az nagyobb fájdalmat okozott! Még mindig zsibbad a fejem!

2021. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
46%
Ha elfogynak az érvek, jöhet a cinizmus. :D :D :D Egyszerű, mint egy pofon...
2021. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg leborultam előtted! Ezt a technikát el akarom tanulni tőled! Feleslefes a pofozkodás, amikor az embert fájdalmasabb módon is meg lehet büntetni. És makulátlan is maradok.

Nagyon laza arc vagy! 😎

2021. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg az utolsó mondatom lesz, de felnevettem. :D :D


Azt írod, hogy ha ezzel a módszerrel elkerülöd a pofozkodást, MAKULÁTLAN maradsz. :D :D :D Köszönöm Neked, hogy bár a célod nem ez volt, mégis elismerted, hogy bizony nem lennél az, ha más módon járnál el. Na MOST nyertem.

2021. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
58%
Számomra az a hihetetlen inkább, hogy mai napig ott tartunk, hogy egy, azaz EGY darab pofon miatt vannak olyan szellemileg visszamaradott emberek, akik kapásból gyerekbántalmazást fújnak és egyből máglyára vetnék a szülőt.....🤦🏻‍♀️ Mert ugye aztán mekkora utolsó szar ember az, akinek tizenx év gyereknevelés után egy adott ponton már betelik a pohár és lekever egy nagyon is megérdemelt atyait. Minimum mintha embert ölt volna, egyesek legalábbis úgy adják elő. Mondjuk elég nevetséges, hogy bántalmazásnak van titulálva egy pofon meg kézre csapás is és bántalmazásnak van titulálva az is, mikor napi szinten bucira verik a gyereket. Teljesen logikus, egy és ugyanaz a kettő ugyebár. Hisz manapság az a trendi, hogy csúnyán se nézhetsz a gyerekre, mert jaj a kis lelkecséje sérül, nem emelheted fel a hangod, mert azzal bántalmazod a gyereket, ne állítsd sarokba, mert attól is lelki sérült lesz stb stb... Nonszensz.
2021. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
14%
Semmi gond nincs a gyereked viselkedésével a gyerekek ilyenek... A gyakori kérdéseken az aljaréteg írogat nem kell velük foglalkozni!
2021. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
79%

Ja hát persze, a világ leeslegtermészetesebb dolga, hogy a 12 éves gyerek qrva anyázik, úgy beszél az anyjával, mint más a kutyájával sem, üvöltözik vele stb stb. Fel nem foghatom milyen debil képes erre azt mondani, hogy “semmi baj nincs vele”.🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Dehogy nincs, egy neveletlen takony, aki azt hiszi ő tojta a spanyol viaszt, normális gyerek a büdös életben nem enged meg ilyen stílust magának az anyjával szemben, aki a világra hozta és felnevelte!

Alja ember meg max az, aki egy ilyen kérdésnél is csak személyeskedni tud azokkal, akik nem értenek vele egyet!

2021. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
83%

Elég beteg gondolkodású, alja ember vagy te, aki szerint rendben van a saját anyádnak qrva anyázni meg üvöltözni vele és úgy kommunikálni vele, mint akit a seggedből rántottál elő.

Egy 12 éves baromira nem olyan kisgyerek már, hogy ne tudja, hogyan beszélhet azzal, aki a világra hozta és felnevelte és hogyan nem.

Te vagy az élő példa rá, hogy miért van ennyi neveletlen kis görcs, akiknek minden ráfér a pofájukra, mert hat “ez normális, ő még csak egy kisgyerek”. Jó hogy már nem kell megdicsérni és megjutalmazni, amiért elküldi a tulajdon anyját a jó qrva anyjába. Eszem megáll.

Igen, iszonyú helytelen ez a fajta viselkedés és ép elméjű ember nem mond olyat, hogy teljesen rendben van, ha a 12 éves gyereked el kezd üvölteni és qrva anyázni, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja.

2021. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!