Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves fiam nagyon szemtelen....

12 éves fiam nagyon szemtelen. Mit tehetnénk? Vagy már ilyen korban késő?

Figyelt kérdés
Sosem voltam a szigorú nevelés híve,igyekeztem mindent elnézni neki, férjem szigorúbb de sosem engedném hogy bántsa a gyereket. Természetesen most is erőszak mentesen szeretném megoldani. Egyszerűen olyan beszólásai vannak úgy beszél velem hogy már nem bírom. Egyszer mondta hogy elmegy a barátaival,vásárolni én viszont mondtam hogy nagyiékhoz megyünk vendégségbe itt kell maradjon. Erre elkezdett velem üvölteni hogy ne mondjam meg neki mit csináljon nem érdekli a nagyi. Akkor telt be a pohár amikor szóltam neki írja meg a házit és figyeljen órán, erre azt mondta a qurva anyádat. Mit tehetnénk? Vagy meg fog ez változni később? Lehet csak azért van mert kamaszodik?

2021. jan. 23. 17:16
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
79%
És én még azt hittem, hogy az én 12 éves fiam szemtelen. De akkor mégse. Ő is állandóan felesel, visszaszól. De sose beszélne velem így, tudja hol a határ. Nem is tűrném, biztos, hogy repülne a pofon és ezt ő is nagyon jól tudja.
2021. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
82%

Előbb kellett volna megregulázni de még nem késő. Gratulálok, hogy sikerült egy kiskirályt faragnod a sok etyempetyemmel, de most már ideje lenne lépned. Nem csak a szülői tekintély érdekében, hanem a társadalomra ne szabadíts rá egy szörnyeteget légyszi. Mert az én gyerekemet is tönkreteszik ezek a neveletlen taknyok felnőttként!

Köszi!

2021. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
26%

Elképeszt az, hogy ennyi hozzászólás van arról, hogy verekedni kell a gyerekkel. Aki azonnal pofozkodik, semmivel nem különb a gyereknél, aki k. anyázza az anyukáját.


Kérdező: verekedni ne kezd, totális szülői kudarc. De szabályokat állíts fel, először talán apróbbakat, hogy szokja, és azt követeld meg mindig! Utána erősíts be, állítsd fel a végső határokat, ameddig elmehet. 12 évesen még nem olyan nagy, szerintem menthető, de neki azzal segítesz, ha korlátok teremtesz az életében, nem azzal, ha engedékeny vagy.

2021. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon rosszat tettél a saját gyerekeddel! Ez a nagy megengedés ugyanúgy veszélyes rá nézve, mintha nem adnál neki enni. Anyaként felelősséged nevelni és megtanítani, hogy vannak határok, akár otthon, akár a társadalomba. Unokaöcsém pont ilyen kontrol nélkül nőtt fel. 14 évesen már megverte ő a saját anyját. 18 évesen egyenes útja a börtönbe.

Amikor kikerült a nagyvilágba ott már vannak szabályok, vannak törvények. Ezt ő evidensnek vette, hogy rá nem vonatkozik, hisz otthon sem volt neki soha szabály felállítva, bármit megtehetett!


És én is azt mondom inkább 2 pofon egy 12 évesen, mint 2 évvel később egy kés az anyja hátába, vagy egy osztálytárséba, esetleg tanáréba, mert ebből is sajnos egyre több esetet látni!

2021. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
20%

Durva, hogy ennyien simàn megütnènek egy làzadò kamaszt. Feszegeti a korlàtokat, mint egy dacos totyogò, csak nagyban. Együtt kell meghùznotok a hatàrokat, de az ő igènyeit is figyelembe vève.

Az elfogadhatatlan, hogy egy gyerek ìgy beszèljen a szülővel, de az èn gyerekemmel is előfordult. Berzenkedjen az összes pofozkodni vàgyò vàlaszolò, nem ütöttem le. Ràszòltam, erèlyesen, nem tűrök ilyet, èn sem ìgy beszelek vele.

Viszont ilyen esetket, mint a nagyszülőkhöz menès, együtt beszeljetek meg. Szòlj napokkal/hetekkel előre, hogy ùgy tudjon tervezni. Ha gyakran mentek, es megoldhatò, hogy ne mindig jöjjön , akkor legyen ùgy. Ha esetleg nincs jòban a nagyszülőkkel, akkor se erőltesd.

Ideje,hogy több felelősseget ès több szabadsàgot is kapjon, csak vigyàzz hogy meg is hallgasd, hogy ha gond van , azt el merje mondani.

2021. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem elkéstél. Ő ezt már nagyon megszokta, már a része ez a gondolkodás, így nőtt fel. Én még úgy tanultam, hogy a szó szoros értelmében nevelni 10-12 éves korig lehet, utána már csak valamennyire hatással lehet lenni a kamaszokra, persze leginkább arra, akit előtte neveltek is. Készülj, mert a kapcsolatotok most jónak mondható, ahhoz képest, amilyen lesz. Valószínűleg -hogy szépen fogalmazzak - egy nem egészen tisztességes és becsületes embert szabadítasz majd a társadalomra. Nagyon rosszat tettél vele, egész életében küszködni fog mindennel. Főleg a felelősséggel. És ha egy börtöntöltelék lesz belőle, az csak a te hibád. Téged így neveltek? Nem hiszem.


Ne verd, semmi értelme már, csak rosszabb lesz. Annyit tehetsz, hogy romeltakarítasz utána életed végéig.

2021. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
82%

Ne nevezzünk már 1 pofont verekedésnek meg megverésnek, te jó ég! Igen is van az a pont, amikor nagyon is hasznos tud lenni egy jól időzített atyafi pofon és az, hogy egy 12 qva anyázik a saját anyjának és minősíthetetlen stílust enged meg magának, pontosan az a pillanat!

Kutya baja nem lesz tőle, cserébe lehet végre kapcsol, hogy nem beszelek úgy az anyámmal, mint más a kutyájával sem!

Azért a pofám leszakad. De az viszont tény kérdező, hogy ezt te rontottad el, mert mindent ráhagytal, itt az eredménye. Tessék el kezdeni büntetni, nincs telefon, nincs gép, szobafogság stb. Talán még nem túl késő... talán.

2021. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, nem azért fog nem k. anyázni egy pofon után, mert kapcsol, hanem azért, mert meg akarja úszni. Persze, ez látszólagos eredmény a szülő számára, de attól még fog k. anyázni, a háta mögött. Nevelve ettől nem lesz, nem meggyőződésből nem mondja majd.
2021. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
87%
Hát a gyerek apja mit szól a fia ezen megnyilvánulásaihoz?
2021. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
77%
18 Nem is mondtam, hogy ettől fog varázsütésre “megnevelődni” a gyerek, de talán el fog rajta gondolkodni, hogy mit is engedhet meg magának az anyjával szemben és mit nem, nem utolsósorban pedig szvsz baromira megérdemli ilyen viselkedés után azt a pofont. És a pofon mellett természetesen épp itt az ideje nekiállni a nevelésnek, szabályokat bevezetni, büntetést kiszabni, alaposan elbeszélgetni stb stb, mert láthatóan eddig ezek kimaradtak..
2021. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!