Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányomnak van "barátja...

13 éves lányomnak van "barátja". Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

13 éves, bejelentette, hogy pár napja van barátja. A fiú 15 éves, a barátnőjének haverja, a barátnő szülei ismerik, rendes gyerek őszerintük. Ti mit csinálnátok a helyemben. Hagyjam, vagy tiltsam? Milyen szabályokat hozzak?

Tudni kell, hogy kislányom fejlettebb a koránál, testben is és azért gondolkodásban sem 13 éves szintjén van. (Persze nem mindenben, azért néha még gyerekes :) ) Én úgy gondolom, a tiltással nem érek el semmit. Én szeretném, ha szem előtt lennének, ha a srác jönne hozzánk. Párom kijelentette, hogy ide "pasi" ne jöjjön.

Nekem az lenne az ötletem, hogy hetente egyszer, mondjuk pénteken suli után elmehetnének sétálni a városba, de csak akkor, ha úgy viselkedik (kamasz ugye, és a tanulás, az otthon segítés most mind nehezebben mennek), és esetleg egy-két hónap múlva, ha tényleg komolyan gondolják, szombat délutánonként átjöhetne a srác (párommal megbeszélem addig, hogy jobb, ha szem előtt vannak)

Volt már valaki ilyen helyzetben? Én még korainak tartom, de félek, ha tiltom, megoldják titokban a találkozást, és ezért végülis minden ok nélkül nem akarom eltiltani a barátnőjétől, vagy attól hogy néha bemenjenek a városba.

Tudni kell, hogy a viszonyom nagyon jó a lányommal, mindent elmond nekem, ezt párom is megjegyezte (ő nem az apja, egy éve vagyunk együtt, karácsonykor költöztünk össze). Ezért is félek, hogy a tiltással elveszítem a bizalmát.


2021. márc. 1. 11:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

igen jól érzed, az egy éve felszedett jöttmentre való hallgatás és a lányod eltiltása a fiútól az egyenes út a gyereked elvesztéséhez.

ha a fiú kedves, értelmes és normális, nem látom akadályát hogy elmenjenek sétálni vagy ha valami kinyit beüljenek fagyizni/teázni iskola után, ahogy azt se tartom ördögtől valónak, hogy a szombat délutánt nálatok töltsék együtt... faszi meg nyugodjon le és ne hisztizzen, és főleg ne kezdjen dominanciaharcot egy 15 éves gyerek miatt...

2021. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Na ácsi. Ő a párom, nem egy jöttment, nem egy faszi. Szeret engem, szereti és elfogadja a gyereket, pont azért félti is. Csak neki nincs gyereke, így nehezebb neki, hogy hogyan kell nevelni egy kamaszt.

A gyerek bizalmát félek, hogy elveszítem, nem a páromét. Ő segíteni akar. Az, hogy azt mondta ide pasi nem jöhet, azt félig viccnek szánta természetesen.

Ebben a kérdésben nem a párom a lényeg, hanem hogy mennyire kell féltenem a lányomat, hogy a tudom megoldani, hogy mindenkinek jó legyen.

2021. márc. 1. 11:47
 3/34 A kérdező kommentje:
Ja, és a lányom második apjaként tekint a páromra, nagyon jó a viszonyuk.
2021. márc. 1. 11:47
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, jól csinálod. A 13 éves gyereknek úgyis hiába mondod, hogy minél pasi, viszont nem kell úgy tenned sem, mintha komoly kapcsolat lenne, mikor egy gyerekről beszélünk.


Persze, péntek délután menjenek el ide-oda, ha akarnak, de csak amennyiben otthon és a suliban is teljesít. A szex nehéz kérdés, mert úgyse tudod megakadályozni, hogy ennyi idősen dugjanak...

2021. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Nos az első mondatban a "minél pasi" részt nem igazán értem.

A szex azért más, mert akkor is csak 13 éves, hiába néz ki 15-16-nak. De pont ezért nem akarom tiltani teljesen, mert így most elmond mindent, sokmindent megbeszélünk, és ő mondta, hogy szeretné, ha megismerném a srácot. És azért remélem sikerült úgy nevelni, hogy ne adja oda magát, mondjuk azért, mert a srác azt mondja, hogy akko nem is szeretsz.

Köszi a választ.

2021. márc. 1. 12:09
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is 13 voltam amikor összejöttem az első barátommal, így a saját tapasztalatom tudom leírni. Szerintem a lehető legjobb reakciót kaptam akkor a szüleimtől: először találkozni akartak vele, semmi extra csak egy bemutatkozás és utána már mehettem én is hozzájuk és jöhetett ő is hozzánk bármikor. Nyilván attól még kellett tanulni, nem aludhattunk egymásnál és nem mindennap lógtunk egymás nyakán de azért jó volt hogy nem az volt hogy minden héten a szombatot kellett várni. A tiltásról meg ne is beszéljünk, akkor az utcán találkoznak és ennyi, biztos az sokkal jobb mint otthon 'biztonságban' :D

Nem ő lett életem szerelme, de jobb így visszagondolni mintha balhé lett volna miatta a szüleimmel és jelentem normális volt az átlagom, nem k*rvultam el (már bocsi de sokan hiszik ezt amikor valakinek fiatalon lesz kapcsolata), nem is feküdtem le vele 2 hónap után (ezt is sokan hiszik), tapasztalatnak jó volt:)

23/L

2021. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hétköznap mivel négyig suliban van, és nem a városban lakunk, nem akarom hogy elmászkáljon, akkor tanulni kell. Ez eddig is így volt, barátnőzni sem mehetett, csak pénteken és hétvégén. És ezért gondoltam a pénteket, mert akkor csak fél kettőig van suliban.

És, igen szeretném én is megismerni. Szerintem egyik este megkérem, hogy hívjuk fel videochat-en, és akkor mi is beszélhetünk vele a párommal.

Köszönöm a pozitív megerősítést. A tiltást teljesen elvetettem én is, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.

2021. márc. 1. 12:19
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is jól állsz hozzá. A többit már az idő eldönti, nem ő lesz a férje, az biztos. :) Unokahúgom 14 évesen kezdte, az ő szülei is korainak tartották, de nem tiltották. Megtapasztalta, rájött, hogy csomó idejét elveszi, kellemetlen folyton alkalmazkodni valakihez és kötöttséget jelent, szakított és nem is pasizott érettségig. Ha tiltoták volna, szerintem csakazért is megmakacsolta volna magát.
2021. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiltod ,akkor titokban fognak találkozni, szóval jól teszed,hogy nem ezt teszed. A párodra ne hallgass ,,ide pasi nem jöhet"

De! Menjen csak. Viszont legyenek szabályok. Ne maradjon ki,érjen időben haza.

2021. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Naná, hogy inkább jöjjön át és szem előtt legyenek. Amúgy meg a mai 13 évesek már tolják a dolgot, szóval érdemes elbeszélgetni vele, hogy mi mivel jár.
2021. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!