Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányomnak van "barátja...

13 éves lányomnak van "barátja". Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

13 éves, bejelentette, hogy pár napja van barátja. A fiú 15 éves, a barátnőjének haverja, a barátnő szülei ismerik, rendes gyerek őszerintük. Ti mit csinálnátok a helyemben. Hagyjam, vagy tiltsam? Milyen szabályokat hozzak?

Tudni kell, hogy kislányom fejlettebb a koránál, testben is és azért gondolkodásban sem 13 éves szintjén van. (Persze nem mindenben, azért néha még gyerekes :) ) Én úgy gondolom, a tiltással nem érek el semmit. Én szeretném, ha szem előtt lennének, ha a srác jönne hozzánk. Párom kijelentette, hogy ide "pasi" ne jöjjön.

Nekem az lenne az ötletem, hogy hetente egyszer, mondjuk pénteken suli után elmehetnének sétálni a városba, de csak akkor, ha úgy viselkedik (kamasz ugye, és a tanulás, az otthon segítés most mind nehezebben mennek), és esetleg egy-két hónap múlva, ha tényleg komolyan gondolják, szombat délutánonként átjöhetne a srác (párommal megbeszélem addig, hogy jobb, ha szem előtt vannak)

Volt már valaki ilyen helyzetben? Én még korainak tartom, de félek, ha tiltom, megoldják titokban a találkozást, és ezért végülis minden ok nélkül nem akarom eltiltani a barátnőjétől, vagy attól hogy néha bemenjenek a városba.

Tudni kell, hogy a viszonyom nagyon jó a lányommal, mindent elmond nekem, ezt párom is megjegyezte (ő nem az apja, egy éve vagyunk együtt, karácsonykor költöztünk össze). Ezért is félek, hogy a tiltással elveszítem a bizalmát.


2021. márc. 1. 11:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél neki gumit és mondd meg az a lényeg, hogy anélkül ne legyen semmi. Még 1 percre sem.
2021. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem fogok neki gumit venni, a többit meg tudja.
2021. márc. 1. 14:45
 23/34 anonim ***** válasza:
64%
És miért nem? Ha nincs gumi, akkor max majd anélkül csinálja, elkap valamit vagy úgy maradt.
2021. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
75%
Engedd el, ha hibázik hibázik ha annyival érettebb mint a többi akkor tudja majd kezelni. 3 év nem akkora korkülönbség nyilvános helyre nyugodtan mehetnek nem lesz gáz. Mellesleg nem mond el mindent, te magad ismerted be hogy azt mondta egy pár napja van barátja ha mindent elmondanád tudtad volna jó előre hogy ez jön.
2021. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

25-ös. Az apjánál volt, aznap jött haza, és a fiúval már eddig is találkozott, tehát ezt tudtam. Tehát amint tehette elmondta nekem.


24-es nem fogja anélkül csinálni. Ennyire ismerem. Ha meg igen, el fogja mondani nekem. De most itt tényleg nem az a lényeg. Miért hiszi azt mindenki, hogy minden 13 éves lány egyforma és rögtön dugni fog, és úgyszintén miért általánosít mindenki egy 16 éves fiúval kapcsolatban?

2021. márc. 1. 14:50
 26/34 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nézz szét instán,tiktokon ahol a 13-14-15 évesek olyan öltözékben csinálnak olyat, ami eléggé 18+. De a te lányod nem, ő egy angyal tudjuk.
2021. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
26-os ismered? Nem, akkor hagyjuk.
2021. márc. 1. 14:57
 28/34 anonim ***** válasza:
37%
Engem aztán nagyon érdekel ha egy bokorban megrakják. Egészségére
2021. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
24-es vagyok valamit félreértettél én hiba alatt nem rögtön a szexre gondoltam (de úgy látom te igen) hanem arra hogy még bántja megcsalja a fiú vagy szerez egy rossz párkapcsolati élményt mert még sme illenek össze nem arra hogy holnap átmegy és egyből megy le a ruha
2021. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Bocsánat 29-es, sajnos félreértettem, csak olvasva a kommenteket, sajnos mindenki arra gondol :( és némelyek olyan stílusban... hagyjuk is. Ha ilyen lesz, akkor ott leszek neki én, elmondhatja nekem, és pont ezt a viszonyt szeretném megtartani azzal, hogy nem tiltom el rögtön, anélkül, hogy adnék egy esélyt a fiúnak, meg a lányomnak, hogy bizonyítsa, hogy tényleg bízhatok benne. És már bánom, hogy kiírtam a kérdést, azt hittem ebben a kategóriában inkább segítenek, és nem ilyenek az emberek. :)
2021. márc. 1. 15:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!