Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vadossa magát a lányom....

Vadossa magát a lányom. Kétségbe vagyok esve, aki volt már ilyenben, segítsen. (?)

Figyelt kérdés

Szombaton vettem észre. Nagyon megijedtem, elbeszélgettem vele. Azt mondta, már akkor megbánta, amikor megcsinálta, nem tudja miért, de elég rossz a helyzet az apjával. Elváltunk, és az apja nem igen foglalkozik vele. Van új párom, aki viszont sokat foglalkozik (foglalkozna) vele, és az a baja, hogy azt szeretné, ha az apja lenn ilyen, és nem a "nevelőapja". Ezen kívül sokat változott egy év alatt, nőiesebb lett, és ezért sokan ellene fordultak, akik barátai voltak eddig.

Azt mondta nem fogja többet csináni, jelenleg pszichológushoz nem akar menni.

Mit tudok én tenni, azon kívül, hogy elfogadom és sokat próbálok vele beszélni. Nevelőapja nagyon megijedt, ő nem szól bele a dolgokba, de ő az a típus, aki szerint jó dolgában nem tudja mit csinál, és ha ő lenne az apja, máshogy lett volna nevelve stb. De elfogadja, amit mondok, meg mutattam neki cikkeket is. A lányom 13 éves. Segítsetek.



2021. jún. 28. 08:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy azért ez nem játék, mindenképpen szakemberhez kéne fordulni.

Ez egy kényszeres pótcselekvés, amit meg kellene tanulni valahogy máshogy levezetni. Ő hiába ígéri meg, hogy többet nem teszi, ez sajnos nem ilyen egyszerű

2021. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyszer fordult elő, ő is megbánta, nem is tudja miért csinálta. Úgy gondolom, hogy érdemel egy esély, megérdemli, hogy bízzak benne.

Beszélgettünk, adtam neki tanácsokat, hogy mit csináljon vagdosás helyett, ha nem tudja levezetni a dolgokat. Most azóta rendben van, és valahogy változás állt be a viselkedsében is, pozitív irányban.

Lehet önmagát is jól megijesztette, meg azzal, hogy minket is megijesztett, lehet még jobban rájött, hogy mekkora hülyeséget csinált. Természetesen figyelve van, ha még egyszer előfordul, akkor szakember.


Kicsit most félek is, mert jövő héten apjánál lesz, remélem nem beszéli tele a fejét hülyeségekkel, normálisan fog viselkedni, mármint az apja. Ez is nagyy csalódás neki, hogy elvileg egy hetet lenne nála, de már most mondta, hogy nem tudja mikor hozza haza, lehet csak hétfőtől-péntekig lesz nála, mert a hétvégén dolga van.

2021. júl. 2. 06:35
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem szoktam privátra válaszolni, de ide leírom a választ.

Figyelve van a gyerek. Többször benyitok a szobájába, megnézem a testét ilyen esetben. Sokat beszélgetünk. Én mint anya azért tudom, mikor van rosszabb passzban, akkor rákérdezek mi a baj stb.

Kevesebbet próbálom egyedül hagyni, bár dolgozom. De akkor is többet hívom telefonon, beszélünk vele stb.

Én erre gondoltam, hogy figyelve van. Lehet rosszul hangzott, mert máskor is figyeltem rá, csak tiszteletben tartottam a privát szférát, kopogtam, ha bementem a szobájába stb. Meg hagytam legyen el egyedül is, ha arra van igénye.

2021. júl. 2. 09:40
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem valami szerelmi bánat miatt tette? Netán kábítószer nem lehet a képben?Pszichológus mindenképpen kellene.
2021. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es. Leírtam, hogy elmondta mi a gond. Nem kábítószer, nem szerelmi bánat, csak az apja.


És egyszer fordult elő, azóta nem. Egyelőre meglátom mi lesz. Nyáron egyébként is nehezebb a pszichológus, iskola időben, pedig járt az iskolapszichológushoz, akit már ismer, így ha addig nagyobb gond nem lesz, megy oda újra szeptembertől.

2021. júl. 5. 06:53
 16/17 anonim ***** válasza:

Beszéljek a lányával? Hasonló korosztály vagyunk, hasonló problémákkal. Lehet, hogy velem könnyebben beszélne ilyenekről.

Ha gondolja írjon nekem privát üzenetet, hátha tudok segíteni.

2021. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled. Egyelőre úgy néz ki, hogy egyszeri eset volt, a másik pedig, hogy nagyon nehezen nyílik meg idegenek előtt. Tényleg köszönöm és remélem te is jobban leszel hamarosan és nem lesznek ilyen problémáid :)


Szombat reggel hozta haza az apja. Még aznap lementünk az én anyukámékhoz, és ott maradt náluk, anyukámnak megnyílt, és olyanokat is elmondott, amit nekem nem, de többségében olyanokat, amiről tudtam.

Viszont kiderült, hogy ha az apjánál van, akkor le kell ülnie és hallgatnia, hogy az apja engem szapul. Anyu nem mondott konkrétumot, hogy miket mond rólam, de a lényeg, hogy ezeket a lányom elfojtotta eddig magában és nekem nem mondta el, gondolom kímélni akart. De talán ez is jó, hogy anyukámnak megnyílt :)

2021. júl. 12. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!